VSO Downloader: Stáhne video či audio nejen z YouTube

Stahování videa z YouTube a jiných serverů, záznam internetového rádia, automatické rozpoznání streamu, konverze formátů a mnoho dalšího nabízí VSO Downloader v nové verzi 3.

VSO Downloader sice nepatří v naší domovině mezi masově užívané a silně populární programy, svůj okruh fanoušků si ale našel i v tuzemsku. To je do určité míry propojeno s kvalitní českou lokalizací, dobrými výsledky a přehledným ovládáním. Co VSO Downloader umí a co přinesla nová verze 3?

Automaticky se ozve, když je co stáhnout

Po instalaci a prvním spuštění programu na první pohled nepostřehnete žádnou změnu, kromě malé a nenápadné ikonky vynořivší se v nástrojové liště u hodin. Tím aplikace signalizuje, že je v pozoru. Pak stačí jen navštívit libovolný server, na němž se dá pustit video (typicky YouTube) a v momentě, kdy je video na něm spuštěno, začne VSO Downloader pracovat.

Klepněte pro větší obrázek
Jednoduchý návod na webu, jak VSO Downloader funguje.

Automaticky totiž detekuje toto video a začne ho stahovat. Vy tak v klidu můžete video vypnout a počkat si na stažení. Stejný postup přitom funguje i v případě streamovaného vysílání. Není problém zavítat např. na stránky ČT24 a tamní živé vysílání program do několika vteřin zaregistruje a začne nahrávat.

Klepněte pro větší obrázek
Hlavní a doposud prázdné okno programu.

Aplikace samozřejmě zvládá stahování videa i ve vysokém rozlišení. Je pak pouze na vás, kdy vysílání vypnete a ukončíte. V případě omezeného a nekontinuálního videa pak VSO Downloader sám zahlásí ukončení stahování pomocí vyskakující bubliny. Automatickou detekci pochopitelně můžete vypnout a v případě potřeby ručně zapínat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stahování videa z webu a nahrávání živého vysílání internetové televize.

Uložte si z videa třeba jen hudbu

Nově zvládá aplikace také zachytávání a ukládání zvukové stopy, resp. vysílání internetových rádií. Pokud si chcete nahrát oblíbenou písničku, rozhovor v rádiu a další věci, pak je tento program vhodným pomocníkem. Správně navolenou konverzí pak můžete úplně stejně stáhnout hudbu z hudebního videa na YouTube.

Klepněte pro větší obrázek
Oznámení o dokončení stahování.

Nativně aplikace stahuje videa a audia v tom formátu, v jakém jsou na internetu umístěna nebo v jakém jsou vysílána. Lze zde ale nastavit konverzi do vybraného formátu, přičemž převod proběhne okamžitě po stažení. Na výběr zde máte 3GP pro mobilní zařízení, formáty pro Apple (iPhone, iPod, iPad a Apple TV H264), filmové DVD, AVI a MP4 různých kvalit a pro audio MP3.

Klepněte pro větší obrázek
Stahování dokončeno, co teď s tím udělat?

Jakmile máte staženo a převedeno, můžete se soubory dále pracovat. Lze je v případě problémů znovu stáhnout, dále přejmenovat, spustit ve vašem přehrávači (nebo ve VSO Media Player), přidat titulky či nechat zobrazit kompletní zprávu o průběhu stahování a dalších akcích spojených s projektem.

Klepněte pro větší obrázek
Zpráva informující o průběhu stahování.

Stáhne jen to, co mu poručíte

VSO Downloader nabízí celou řadu různých úprav a nastavení, která jistě stojí za povšimnutí. Na úvod si můžete pohrát s více než dvacítkou různých skinů, takže program získá takový grafický kabátek hodící se k vaší ploše či nastavenému tématu. Mnohem užitečnější je ale nastavení stahování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možnosti nastavení.

Určit zde jde pochopitelně cílová složka, dále maximální počet aktivních stahování a počet vláken, největší velikost jedné části stahovaného balíku a také velikost bufferu a opominout byste neměli ani nastavení počtu opakování a prodlevy mezi nimi, pokud připojení či stahování selže.

Klepněte pro větší obrázek
Otevřené okno stažených souborů.

Užitečné je rovněž přidělení nejnižší hranice datového objemu souboru, kterého si má program všímat. Budete se tím vyvarovat automatickému stahování drobných videí a náhledů. Aplikace také obsahuje seznam reklamních serverů, z nichž nezačne automaticky stahovat. Dá se také zaškrtnout, které formáty souborů se stahovat budou a které nikoli. Obdobně funguje i seznam portů, takže program nebude hledat videa např. na FTP či v e-mailech.

Co je zdarma a za co je třeba platit?

VSO Downloader je v základní verzi zdarma, přičemž ta by na stahování a detekci videí měla bez problémů stačit. Autoři programu ale nabízejí verzi s názvem Ultimate, která je zbavená všech omezení, která se týkají verze bezplatné. Pokud nechcete za program dávat peníze, musíte se smířit především se silným omezením ukládání video a audia vysílání.

Klepněte pro větší obrázek
Nákup verze Ultimate za baťovských 29,99 dolarů.

Zejména v případě streamované televize je omezení natolik silné, že tato funkce prakticky nejde používat. Můžete totiž na ukázku stáhnout pouze 2 MB. To už v případě internetového rádia na krátkou písničku či její část stačí, u videa to ale vůbec nemá cenu. Další nepříjemné omezení se týká konverze videa. Ta sice proběhne kompletní a celá, ovšem bezplatná verze do videa vloží vodoznak programu.

Jinak ale program až na drobnosti funguje naplno. Stále se tak jedná o zajímavý nástroj pro stahování videa i audia a ti, kteří chtějí vyšší přidanou hodnotu, si můžou připlatit 30 dolarů za ultimátní verzi.

Diskuze (8) Další článek: Amazon představil virtuální měnu pro Kindle Fire

Témata článku: Software, YouTube, GigaMania, Audi, Různá omezení, Česká televize živé vysílání, Streamovaná hudba, Živé video, Kompletní dokončení, DOWN, Downloader, Vyskakující okno, Automatické stahování, Stahování, Zajímavý nástroj, Stažené video, Video Downloader, Reklamní balík, Jednoduchý návod, Největší velikost, Reklamní server, Mp3 a mp4 přehrávače, Vid, Apple ipad na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5