VSO Downloader: Stáhne video či audio nejen z YouTube

Stahování videa z YouTube a jiných serverů, záznam internetového rádia, automatické rozpoznání streamu, konverze formátů a mnoho dalšího nabízí VSO Downloader v nové verzi 3.

VSO Downloader sice nepatří v naší domovině mezi masově užívané a silně populární programy, svůj okruh fanoušků si ale našel i v tuzemsku. To je do určité míry propojeno s kvalitní českou lokalizací, dobrými výsledky a přehledným ovládáním. Co VSO Downloader umí a co přinesla nová verze 3?

Automaticky se ozve, když je co stáhnout

Po instalaci a prvním spuštění programu na první pohled nepostřehnete žádnou změnu, kromě malé a nenápadné ikonky vynořivší se v nástrojové liště u hodin. Tím aplikace signalizuje, že je v pozoru. Pak stačí jen navštívit libovolný server, na němž se dá pustit video (typicky YouTube) a v momentě, kdy je video na něm spuštěno, začne VSO Downloader pracovat.

Klepněte pro větší obrázek
Jednoduchý návod na webu, jak VSO Downloader funguje.

Automaticky totiž detekuje toto video a začne ho stahovat. Vy tak v klidu můžete video vypnout a počkat si na stažení. Stejný postup přitom funguje i v případě streamovaného vysílání. Není problém zavítat např. na stránky ČT24 a tamní živé vysílání program do několika vteřin zaregistruje a začne nahrávat.

Klepněte pro větší obrázek
Hlavní a doposud prázdné okno programu.

Aplikace samozřejmě zvládá stahování videa i ve vysokém rozlišení. Je pak pouze na vás, kdy vysílání vypnete a ukončíte. V případě omezeného a nekontinuálního videa pak VSO Downloader sám zahlásí ukončení stahování pomocí vyskakující bubliny. Automatickou detekci pochopitelně můžete vypnout a v případě potřeby ručně zapínat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stahování videa z webu a nahrávání živého vysílání internetové televize.

Uložte si z videa třeba jen hudbu

Nově zvládá aplikace také zachytávání a ukládání zvukové stopy, resp. vysílání internetových rádií. Pokud si chcete nahrát oblíbenou písničku, rozhovor v rádiu a další věci, pak je tento program vhodným pomocníkem. Správně navolenou konverzí pak můžete úplně stejně stáhnout hudbu z hudebního videa na YouTube.

Klepněte pro větší obrázek
Oznámení o dokončení stahování.

Nativně aplikace stahuje videa a audia v tom formátu, v jakém jsou na internetu umístěna nebo v jakém jsou vysílána. Lze zde ale nastavit konverzi do vybraného formátu, přičemž převod proběhne okamžitě po stažení. Na výběr zde máte 3GP pro mobilní zařízení, formáty pro Apple (iPhone, iPod, iPad a Apple TV H264), filmové DVD, AVI a MP4 různých kvalit a pro audio MP3.

Klepněte pro větší obrázek
Stahování dokončeno, co teď s tím udělat?

Jakmile máte staženo a převedeno, můžete se soubory dále pracovat. Lze je v případě problémů znovu stáhnout, dále přejmenovat, spustit ve vašem přehrávači (nebo ve VSO Media Player), přidat titulky či nechat zobrazit kompletní zprávu o průběhu stahování a dalších akcích spojených s projektem.

Klepněte pro větší obrázek
Zpráva informující o průběhu stahování.

Stáhne jen to, co mu poručíte

VSO Downloader nabízí celou řadu různých úprav a nastavení, která jistě stojí za povšimnutí. Na úvod si můžete pohrát s více než dvacítkou různých skinů, takže program získá takový grafický kabátek hodící se k vaší ploše či nastavenému tématu. Mnohem užitečnější je ale nastavení stahování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možnosti nastavení.

Určit zde jde pochopitelně cílová složka, dále maximální počet aktivních stahování a počet vláken, největší velikost jedné části stahovaného balíku a také velikost bufferu a opominout byste neměli ani nastavení počtu opakování a prodlevy mezi nimi, pokud připojení či stahování selže.

Klepněte pro větší obrázek
Otevřené okno stažených souborů.

Užitečné je rovněž přidělení nejnižší hranice datového objemu souboru, kterého si má program všímat. Budete se tím vyvarovat automatickému stahování drobných videí a náhledů. Aplikace také obsahuje seznam reklamních serverů, z nichž nezačne automaticky stahovat. Dá se také zaškrtnout, které formáty souborů se stahovat budou a které nikoli. Obdobně funguje i seznam portů, takže program nebude hledat videa např. na FTP či v e-mailech.

Co je zdarma a za co je třeba platit?

VSO Downloader je v základní verzi zdarma, přičemž ta by na stahování a detekci videí měla bez problémů stačit. Autoři programu ale nabízejí verzi s názvem Ultimate, která je zbavená všech omezení, která se týkají verze bezplatné. Pokud nechcete za program dávat peníze, musíte se smířit především se silným omezením ukládání video a audia vysílání.

Klepněte pro větší obrázek
Nákup verze Ultimate za baťovských 29,99 dolarů.

Zejména v případě streamované televize je omezení natolik silné, že tato funkce prakticky nejde používat. Můžete totiž na ukázku stáhnout pouze 2 MB. To už v případě internetového rádia na krátkou písničku či její část stačí, u videa to ale vůbec nemá cenu. Další nepříjemné omezení se týká konverze videa. Ta sice proběhne kompletní a celá, ovšem bezplatná verze do videa vloží vodoznak programu.

Jinak ale program až na drobnosti funguje naplno. Stále se tak jedná o zajímavý nástroj pro stahování videa i audia a ti, kteří chtějí vyšší přidanou hodnotu, si můžou připlatit 30 dolarů za ultimátní verzi.

Diskuze (8) Další článek: Amazon představil virtuální měnu pro Kindle Fire

Témata článku: Software, YouTube, Audi, GigaMania, Automatické stahování, Různá omezení, Streamovaná hudba, Downloader, Zajímavý nástroj, Vyskakující okno, Živé video, Stahování, Jednoduchý návod, Česká televize živé vysílání, Největší velikost, Kompletní dokončení, Vid, Mp3 a mp4 přehrávače, Reklamní server, Video Downloader, DOWN, Stažené video, Reklamní balík, Apple ipad na Mall.cz


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky