Zbytečnej humbuk kolem takovejch chyb... Ať je to Windows, Linux, Mac OS nebo kterejkoliv jinej OS tak v každym by se dalo najít hromada takovejch chyb B-]
Když řeknu, že všechny verze Windows obsahují závažné bezpečnostní chyby, tak je tato věta navždy platná. Proto o tom nemusíte psát další článek.
Důkaz, jak jsou neustálé aktualizace* a tzv. upgrade OS, kvůli pitomostem na houno , aneb práce kvapná, málo platná. Až Windows 10 přejde na pronájem, a on přejde, tak se s nějakou snahou, o skutečné vylepšení produktu můžeme, stejně jako u jiných aplikací = ROZLOUČIT.* Když už kašlou na opravdové vylepšení OS, tak by se alespoň mohli (vývojáři), zaměřit na dobré zabezpečení a antivirovou ochranu. Ani to ne, když vás dnes napadne nějaký "skriptík", víte co najde DEF, ano správně = KULOVÉ. Nedávno jsem odstraňoval u kámoše, právě něco takového, kdo tipuje, že ESET či AVAST! něco viděl = OMYL, zase nic. Až MBAM si poradil.
To je zase blábol. Nastuduj si jakou má OS architekturu. Je jen pár programátoru na světě, kteří dokážou napsat kernel OS aby byl použitelnej.
Klídek, to přejde.
Všimněte si, že před vydáním další verze Windows se po "aktualizacích" začínají ve starších verzích Windows objevovat chyby, aby jste byly donuceny aktualizovat Windows. Proto vždy po instalaci okamžitě vypínám všechny aktualizace a také zastavuji aktualizační službu.
Po letech bezproblémového používání Win7 jsem byl nucen mou blbostí je přeinstalovat. Záloha sice byla, ale řekl jsem si, že integruju do ISO instalátoru velký balík aktualizací. Po pár týdnech používání jsem si všiml, že se mi PC občas zasekne několikrát do týdne, což se mi předtím nestalo. OS čistý a HW bezproblémový, v čem byl problém? V aktualizacích.
Jedna kriticka chyba, o ktere se vedelo byla opravena. Uklidnilo to nekoho snad? Takovych chyb obsahuji vsechny OS mnoho. O nekterych nevi jen uzivatele a o nekterych zatim ani samotny vyrobce.
Ale jen Microsoftu trva oprava kriticke chyby pres pul roku.
Osobně mi přijde, že kolem těchto bezpečnostních chyb je zbytečný humbuk. Většinou se totiž jedná o chyby, které nejsou přímo zneužitelné, resp. pouze za určitých podmínek (zde např. pouze v lokální síti) a v reálu nikomu nehrozí takové nebezpečí, aby kolem chyby bylo nutno dělat humbuk a opravovat ji okamžitě. A v prostředí, kde vadí i minimální šance na zneužití, se takový OS stejně nepoužívá.
Mně nevadí, že se objeví nějaká chyba, ale jak dlouho trvá MS, než tu chybu opraví. Třeba takový Skype, místo opravy, použijte Skype z MS Store...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.