Drony | DJI

Všechny nové drony DJI získají ADS-B a firma zatočí s piráty nebes

Všechny drony od DJI, které firma představí počínaje rokem 2020, budou vybavené přijímačem signálu ADS-B. Stejnou technologii používá i populární webová služba Flightradar24 k monitorování leteckého provozu v reálném čase.

Letadla pomocí rádiového signálu ADS-B vysílají do okolí údaje o svém letu, když tedy DJI vybaví obdobným přijímačem vlastní drony, na obrazovce ovládacího mobilu nebo jiného displeje se zobrazí varování, pokud bude dron poletovat v blízkosti jiného letounu.

Představení DJI AirSense (ADS-B):

Společnost DJI technologii nazvala AirSense a už ji nějaký pátek nabízí u nejvyšší profesionální řady svých dronů. Nyní se dostane i do kategorie amatérských dronů s hmotností alespoň 250 gramů. To jsou momentálně naprosto všechny modely včetně základního DJI Spark (300 g) a pokročilého amatérského DJI Mavic Air (430 g).

Pokud čínský výrobce po roce 2020 představí jejich náhrady, budou systémem předběžného varování před kolizí s letadlem vybavené také.

Už žádní piráti nebe

Jelikož s rostoucím počtem amatérských dronů na obloze růste i počet nezbedníků, kteří nejen že porušují letecké předpisy, ale často o tom ani neví, protože si je v životě nepřečetli, DJI poslední dobou spolupracuje s úřady a s každým novým firmwarem se už i nad Českem objevuje stále více bezletových zón (tzv. geofencing).

Klepněte pro větší obrázek
Ovládací aplikace DJI začala nedávno upozorňovat před vzletem v omezených/zakázaných zónách i na území Česka. To je jedině dobře, amatérští piloti totiž často neznají pravidla.

Pokud se v nich pokusíte vzlétnout s dronem DJI, ovládací aplikace vás dle míry restrikce buď jen upozorní, ať létáte bezpečně, anebo vás požádá o certifikát, který umožní start.

V rámci strategie Elevating Safety chce zároveň DJI ještě přitvrdit. Všechny drony by tedy měly v budoucnosti do okolí automaticky hlásit registrační údaje, měly by pilota varovat, pokud jsou od něj příliš daleko (předpisy vyžadují přímou viditelnost) a tak dále.

Jinými slovy, úřady chtějí drony odjakživa silněji regulovat, protože nad těmi amatérskými nemají žádnou kontrolu. DJI jim vyjde vstříc, přičemž chce najít kompromis, aby se z dronů opět nestala jen profesionální záležitost komerčních letců, ale aby s nimi mohl i nadále létat každý amatér.

Diskuze (34) Další článek: Do kin se chystá nový Terminátor: Budoucnost, roboti, umělá inteligence a Arnold Schwarzenegger znovu na scéně

Témata článku: Letadla, Drony, Létání, DJI, UAV, Mavic, Kvadrokoptéra, Přijímač, Piráti, Nebesa, DJI Mavic Air, DJI Spark, Aplikace, Česká republika


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch