😀 jezis co to tu furt resite za pikačoviny KMSpico si stahnete windows aktivuje a je klid a jak se posere windows smazte cely hdd cista instalace a opet KMSpico jen idioti budou kupovat licence za tisice kacek furt znovu a znovu
Koupil jsem laptop s win8 jak mam prevest licenci je na jinaci jmeno a email muze me nekdo poradit?
Hned na začátku článku je napsána blbost - životnost Wxp, W7 ani W8 nekončí se smrtí základní desky. Resp. končí pouze tehdy, když základní desku měníte jako upgrade ještě při její funkčnosti. Pokud umře v záruce i po záruce, prostě ji vyměníte za stejnou nebo jinou a při nejhorším zaktuvujete po telefonu, v úplně nejhorším případě budete požádáni o prohlášení, že jste desku měnil z důvodu její smrti.Nevím odkud bere svá moudra pan Žalud, já je mám z infolinky MS.Petr Filipi
V mém příspěvku píši samozřejmě jen o OEM verzích.Petr Filipi
Mas na mysli DOEM=System Builder a myslim, ze aktivovat pojde priamo cez web.
A co když má někdo krabicovou verzi Win 7 a koupí upgrade Win 8. Budou ty Win8 OEM nebo krabicová přenositelná verze?
Krabicová verze Win 7 je přenositelná. Pokud koupíte upgrade na Windows 8 také jako krabici, pak je i tento upgrade přenositelný.Jen pozor, upgrade je přenositelný pouze na počítač s odpovídající podkladovou licencí.
No já jsem se právě nikde nedočetl, co je ta upgrade licence za cca 800kč vlastně zač. Jestli to bude OEM nebo krabice, když předchozí verze systému byla krabicová.
Je to tak, že pokud zakoupíte Windows 8 jako krabicový produkt ve verzi update, pak záleží na podkladové licenci předchozího systému, jestliže je tento krabicový přenositelný, pak výsledkem povýšení bude opět přenositelný OS, pakliže se však jedná o produkt ve verzi OEM, po přeinstalaci vznikne opět produkt OEM.
Jak je to v případě že mám licenci přes MSDNAA ? Můžu to nainstalovat na více PC nebo si to musim stáhnout znova a nechat si přidělit další klíč (jestli to vůbej jde) ?... mam v tom zmatek.
MSDNAA licence maji sve vlastni pravidla. Napr nemohou byt pouzivany pro komercni pouziti apod.
Dobrý den, reaguji na kapitolu o multilicencích, kde se píše "A zde pozor: i upgradová licence pořízená prostřednictvím multilicenční smlouvy je podobně jako OEM trvale svázána s počítačem, kterému jste tuto licenci poprvé přidělili. Pokud počítač odejde do věčných lovišť, upgrade musí chtě nechtě s ním."Nevím jaké multilicence má autor na mysli, ale předpokládám, že nepíše o multilicencích zakoupených v rámci smlouvy Select Academic Plus určené pro školy. Tam naopak, pokud vím, zakoupené upgradové i podkladové licence zůstávají škole i po výměně PC. Může mi to autor článku potvrdit?
Dost zlozite. Kto by to cital. Kto to preboha vymysla? Toto nie je pre ludi.Zaujima ma toto: mam kupenu licenciu Win 8 Pro a chcem po case preinstalovat system na tom istom pocitaci, pojde mi to? Nebude problem s aktivaciou?Druha otazka: ak budem chciet preniest licenciu na iny pocitac, co vsetko musim spravit? Da sa to?
Dobrý den,rád bych zde ještě trochu uvedl na pravou míru velmi časté spojování licencování a aktivace produktu. Licenční podmínky jsou licenční podmínky a vlastník autorských práv vám tímto dokumentem pouze sděluje, jakou míru užívacích práv uděluje pořízením licence do vašich rukou, tedy jak moc si smíte s produktem užívat. Aktivace je jen jeden z technických prostředků, jak znesnadnit nelegální užívání softwaru, nic víc. Pokud vám selže automatická aktivace prostřednictvím internetu, neznamená to hned, že produkt je nelegální a již ho nikdy nebudete schopen používat.Jinými slovy, pokud vám produkt nejde automaticky aktivovat, stačí zavolat na aktivační linku, vysvětlit důvod proč potřebujete provést opakovanou aktivaci a pokud je váš důvod v souladu s licenčními podmínkami produktu, neexistuje sebemenší překážka, proč by nemohl být váš produkt aktivován prostřednictvím aktivační linky. Vím, že je to vopruz, ale právě to voprouzení je smyslem celé aktivace, bohužel se to může dotknout a zprudit uživatele, který produkt užívá zcela legálně :(
mám dotaz pokud mám doma origo windows xp home edition a chci udělat aktualizaci na win 8 a pokazí se mi pc např. mi odejde nějaký komponent tak si musím koupit znovu win 8 ??? A pokud mám netbook a na něm origo win xp a chci si kupovat nový stolní počítač popř. notebook tak na něj nemohu nahrát origo win xp z netbooku a pote upgradovat na win 8 ???Tím pádem si asi nechám starý dobry win xp a vy*eru se na windows 8
Názor byl 2× upraven, naposled 14. 11. 2012 19:49
Pokud je ta originální licence WinXP OEM, tak ta je svázána s konkrétním HW, na kterém byla aktivována. Takže se nedá už použít na jakémkoliv jiném PC.
takže tím pádem pokud si koupím win 8 a odejde mi pc tak přicházím o win 8.Když mi doma odešel pc na kterém byl win xp tak jsem koupil nový hardware a naistaloval na něj xp a vše běží jak má smazal jsem všechny data na harddisku a xp jsem naistaloval na nový a tohle není mpžné u win 8 ???Docela mě to zaráží prvně jsem si myslel že pokud mi odejde pc tak akorát koupím nový hardware a na něj nainstaluji win 8
Soudě podle toho, co zde píše Ondřej Bouda nikoliv. Stačí si koupit OEM licenci na W8 bez HW. Tím se použije jako Personal Use a pak se (prý) dá přenášet. Informace je to zajímavá a hodně pozitivní, ale ještě si ji radši budu ověřovat.
Máte pravdu, měl jsem rovnou dát odkaz:http://www.microsoft.com/Oem/en/licensing/sblicens... ...
Díky moc. Takhle je to absolutně jasné ;)
Díky za informaci ale už jsem z toho tak zmatený že se v těch win 8 nevyznám proto se vás ptám jaká je ta verze OEM licence na W8 a kolik stojí
Měla by to být standardní OEM licence, ale kupovaná bez HW.
Mimochodem - tím, že jste nainstaloval OEM Windows XP na nový hardware jste porušil licenci. XP byly v OEM spojeny s HW a v případě, že HW byl po záruce a odešel, tak odešla i licence na XP.
Ako som pisal vyssie, COEM a DOEM je rozdiel..A jednak COEM je podla EU prenosne(DOEM by malo byt tiez). Na druhej strane sa na neho uplatnuje Personal Use Licence.. Takze ano mozes to preniest. Ale ak to mas vo firme a chces to mat pravne 100% ciste, tak kup nove. Co sa tyka domacnosti, tam MS porusuje jednoznacne rozhodnutie EU. Na druhej strane si ten tipujem System Builder=COEM, nie DOEM naistaloval sam, cim si porusil podmienky. Takze inac povedane, ak ti to pojde aktivovat, ked prenesies na ine PC, tak v pohode..
Názor byl 2× upraven, naposled 15. 11. 2012 19:30
nechceny doublepost ..:-/
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 11. 2012 19:25
díky za odpověď ale když mi odešel pc (odešel mi nejspíš procesor nebo základní deska) tak jsem si nekupoval hardware sám ale dal jsem ho do firmy která se zabývá stavbou pc a tam mi zjistili proč mi pc odešel a místo starého hw mi do něj dali nový a opět na něj nainstalovali moje originální win xp home edition
Presne tak... aktivovat COEM ide..
Že by i u WinXP bylo C-OEM? Nějak se mi to nepozdává.EDIT: Aktivace a neporušení licence jsou dvě odlišné věci. Aktivovat vám XP půjde i na zcela odlišném HW. Ale to neznamená, že jste neporušili licenci.
Názor byl 1× upraven, naposled 19. 11. 2012 09:39
Otázkou je, jestli nebyla porušena licence. Firma, která vám opravovala PC se opravdu nemusí zabývat tím, jestli je nová instalace licenčně v pořádku. To je vaše starost.
😀
Názor byl 1× upraven, naposled 17. 11. 2012 13:44
Upgrade na Win 8 už začaly nabízet e-shopy, a to za nějakých 1500 - 1600 Kč.Tady je to za 30 Eur: http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/buy... Když jsem psal obchodníkovi, jaký je rozdíl v jejich upgradu za 1500 a v tom, když to koupím přímo od MS, tak odpověděl, že to bude ASI nějaká speciální akce MS.Njn, kdo neví, ať platí 2násobek...
Teď se dívám na tu stránku MS a vidím, že tam je zmínka i o tom 2násobku u prodejců. Takže za to může sám MS.Jsem z toho trochu jelen, daněk a srnec...
Ano z Microsoftu je to 2x levnější, ale musíš brát v potaz, že bez DVD( s DVD to vyjde asi jen o 100 levnějc) tedy pro ty co chcou přejít z 32bit na 64bit je mnohem lepší si to DVD koupit z e-shopu.
A to do toho nepočítáte dVD mechaniku nebo nutnost opruzovat kamaráda s muzejním počítačem, který má mechaniku aby vám DVD překopíroval na USB. . )
To zase nie je uplne pravda...ide to cele legalne obist... Mas pocitac A s Win 64bit, odkial zakupis upgrade, automaticky ti ponukne/stiahne 64 bitovu kopiu W8. Tu potom staci pouzit na pocitac B, kde mas Win 32bit. Podla toho pracovnika sa ti upgrade naviaze az po aktivacii.. Na druhej strane by nemal byt ani viazany..Sice to nemam overene, ale na 99% to ide..Mna teda zaujima, pokial mam XP 32bit a zozeniem 64bit W8 upgrade, cista instalacia v pojde ale nepojde aktivovat? Ci pojde aktivovat prave iba pri WXP. Zlozku windows.old ide uplne jednoducho vymazat dokonca priamo z winu..
Názor byl 1× upraven, naposled 14. 11. 2012 21:05
Můžete mi někdo vysvětlit, jak může výrobce stále tvrdit, že je software nepřevoditelný, když Evropský soudní dvůr ve svém rozsudku říká pravý opak? Mimochodem rozsudek platí obecně pro software, tedy i pro OEM distribuční model."Dále je třeba připomenout, že právo nositele autorského práva na rozšiřování se v souladu s čl. 4 odst. 2 směrnice 2009/24 vyčerpá prvním prodejem jakékoli rozmnoženiny, ať již hmotné či nehmotné, jeho počítačového programu v Unii provedeným tímto nositelem práva nebo s jeho svolením. Z toho vyplývá, že podle tohoto ustanovení a nehledě na existenci smluvních ujednání zakazujících následný převod již nemůže nositel dotčeného práva bránit dalšímu prodeji této rozmnoženiny."http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf... (Pokud mě živě smázne, tak jsem dostal důkaz, že jste ovečky Microsoftu!)
No IMHO je to trochu sporné. Cituji z licence Windows: "Software ani jeho kopie neprodáváme – pouze k němu poskytujeme licenci." Nařízení Unie se vztahuje ke kopii softwaru, tudiž M$ nemůže bránit prodeji toho DVD (to je rozmnoženina SW) s instalátorem, které zákazník dostane jako bonus k licenci. Jestliže prodává licence a ne kopie softwaru, pak si logicky může diktovat podmínky prodeje licence samotné (o licencích v tom rozsudku není žádná zmínka). Takže já to chápu jako "DVD si prodávejte jak chcete, ale na licence nám nesahejte".
Verze OEM musí být instalována třetí stranou. To jako znamená, že firma, která vyrábí počítače, si počítače pro svoji vlastní potřebu musí koupit u konkurence?!?
Kdepak, normalne postavi pocitac s OEMkem, kterej proda uklizecce. Ta mu doda pridanou hodnotu tim, ze ho celej poradne nalesti a proda ho firme zpatky. A pak uz je to uplne legalni a vsichni muzou klidne spat. :)
Ale tohle přece může udělat i normální člověk, prostě si k sestavě vytisknout fiktivní účtenku/fakturu, díky které to ne(pro)dává sám sobě. Ale je to celé nějak složité a to od lidí co v životě neviděli linux slýchám jak je ten linux složitej (a řikaji to jen proto, že pokud vůbec poznaji, že "to" je linux, tak právě díky třeba příkazovému řádku, jinak si myslí, že to je nějaký nový skin windowsů).
K tomu treba povedať, že toľko polien a prekážok hádžu pod nohy legálnym používateľom až sa čudujem, že ich je ešte toľko. Je to len ďalšie nahrávanie do kariet pirátom.
A teď by mě zajímalo, jak má uživatel dostat legálně windows 8, když má aktuálně na PC nainstalovaný linux, nebo nelegální windows7 nebo windows od školy (msdnaa). Jakou verzi win8 koupit?
Pokud Linux nebo msdnaa, tak OEM.Pokud nelegální Win, tak GGK - tu jsem ale pro Win8 nikde neviděl a navíc, kdo pak pozná, že :)
me by zajimalo, jak si overi jestli sem si to stavel sam nebo mi to stavel kamarad?
Nijak ! Iba ta bude hryzt tvoje svedomie, ze si porusil licencnu zmluvu 😀
Pokud je tady nejaky odbornik na licence - v zahranicnich shopech se nabizeji Windows s licenci DSP. Muze mi nekdo vysvetlit rozdil oproti OEM verzi?
DSP = Delivery System Partner, jinak řečeno jde o OEM verzi označenou značkovým partnerem výrobce, tedy software s označením DELL, ACER, IBM, LENOVO,...Možné nakoupit i prodat samostatně (stejně jako OEM) viz rozsudek ESD (výrobce uvádí zjevné nepravdy).
Pán je odborník, ale zároveň taky pracovník firmy, která prodává sw licence kvůli zisku. Tím pádem občas trošku kecá, například v současnosti prodávaná upgrade licence na W8 Pro za pár šupů není po instalaci navždy svázána s konkrétním hardwarem, nýbrž je přenosná. Samozřejmě pouze tam, kde existuje licence starších Windows, XP počínaje.
Ale za situace, že už ta licence XP až W7 byla přenositelná, tedy neOEM. Ověřeno na MS hotline.
Uprimne receno, informace MS hotline jsou, co se tyka duveryhodnosti, nekde na urovni predvolebnich slibu. Nekolikrat jsem se tam dozvedel protichudne informace.Btw, skvela veta v clanku: "Nová forma smluv MSLT tomu vychází vstříc, ovšem rozhodnutí o jejich ignoranci dělá každý sám za sebe."Lol. Vskutku, smlouvy MSLT jsou svou ignoranci proslule. 😃 Jedno pismenko je nekdy docela zasadni, co?
Dobrý den,upgrade pořízený jako krabice, tedy patrně ten co pořizujete za ty šupy a máte na mysli je samozřejmě přenosný. To co je upgradovou licencí, která již přenositelná není, je upgradová licence pořízená prostřednictvím multilicenční smlouvy, ale to zcela určitě nebude ta za pár šupů, ale zase to bude ta, o které píši v článku, že je nepřenositelná.Mějte krásný den
Takže aktuálně nemám možnost koupit licenci podobnou té krabicové tzn. takovou, kterou mohu kdykoliv nainstalovat na jakýkoliv PC (samozřejmě pouze na jednom PC v daném čase). Vypadá to, že u krabicových W7 tedy vydržím ještě hodně dlouho.
Pokud máš krabicovku W7, tak si koupíš jen upgrade na W8 a máš pořád krabicovku. Pouze s tím rozdílem, že při přenášení na jiný PC (reinstalaci) budeš muset prvně nainstalovat W7 a pak ten upgrade, protože samotný upgrade při čisté instalaci neaktivuješ.
Samostatně zakoupenou OEM verzi (tj. bez HW) lze libovolně přenášet na jiný HW. Nahrazuje tedy retail verzi.
A jak je to vyřešeno s CoA? U OEM byla doteď povinnost dodavatele nalepit ho na case.
V Personal Use není o nutnosti lepit štítek na case ani slovo:http://personaluselicense.windows.com/en-US/default.aspx...
Takže jestli jsem to správně pochopil, tak Retail verze, kterou budu moci nainstalovat na nový počítač až ten starý vyhodím nebo ji používat ve virtuálu i za 20 let, jen kvůli starým hrám, případně kterou znovu nainstaluji na počítač po upgradu základní desky a cpu, už neexistuje a ani existovat nebude? Jediné co se prodává a prodávat bude je OEM vázaná na životnost základní desky. Takže na starší PC nemá cenu instalovat, protože o ni můžete při poruše přijít.
Přesně tak. Takže, kdo chce retail ať honem běží pro W7. Verze Home Premium a Ultimate nejsou tak cenově nevýhodné, jako Professional, i když jsou drahé.
Neni to tak. Minimalne jeden zpusob, jak ziskat legalni 'retail' verzi Win8 existuje. Staci se stat clenem MSDN/Technet/Dreamspark Premium. Nevim, do ktere presne skatulky spadaji licence generovane pres tyto kanaly, ale co vim jite, je, ze jsou prenostilne a vlastne se celkove chovaji, jako klasicka krabicova verze B-]A jeste technicka poznamka: Do MSDN se nelze dostat za penize - je treba byt paticipantem na necem, kuli cemu ta sit vznikla. Naproti tomu Technet je obycejne predplatne pro kohokoli, ale je to pekne mastny. No a Dreamspark Premium je zase urceny pouze pro studenty VS. Licence sice plati i po skonceni studia, ale uz ji nelze prenest na nove PC. Navic tam neni k dispozici edice Enterprise.
Tohle nejde. Licenze ziskane pomoci MSDN nejde pouzivat takhle - tzn. k beznemu pouzivani pocitace. Jde pouzit k vyvoji, testovani, atd. Bezne pouziti je potreba mit pokryte OEM nebo jinou licenci.Viz. http://msdn.microsoft.com/en-gb/subscriptions/cc150... ...
Nainstalovat budete moci i OEM, "jen" to nebude legalni.
Když si koupíte OEM samostatně, tak pro vás platí ta část licence, která je nadepsaná Personal Use - a tam se píše, že ji můžete libovolně přenášet na jiný HW - úplně stejně jako dříve retail.
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 11. 2012 11:22
Vzpomínám na životopis Jobse, kdy mu donesli nějakou smlouvu na 500 strana on hi hodil rovnou do koše, aniž by ji četl, se slovy, že cokoliv tak dlouhého nemůže být dobře. Donesli mu ji přepracovanou na asi 20 stran a to pak podepsal.Podobně se cítím, když čtu tyhle licence. Samé "musíš" a "nesmíš". Nechápu, proč neudělají licenci pro domácí použití za pár korun a hlavně, nekomplikovanou! Proč bych nemohl třeba za 5000 Kč koupit rodinnou licenci na Windows a nainstalovat je na cokoliv doma a v jakékoliv verzi? Když se snažím pochopit ty složité formule v EULA, tak si akorát říkám, že piráti to fakt mají snazší. Nehledě k tomu, že tohle je už asi pátý výklad licenčních podmínek pro Windows 8, co čtu. Na Živě psali, že Win8 upgrade nejde nainstalovat na čistý disk, na infolince mně tvrdili, že jde - realita je taková, že jde nainstalovat, ale nikoliv aktivovat. Volal jsem přímo na infolinku ohledně OEM vs personal builder licencí a tam mně řekli, že si můžu sám sobě OEM naisntalovat, tady se píše, že nemůžu - tak komu věřit? Fakt musím číst ty strašlivé smlouvy?Celé mě to láká pouze k tomu, abych si koupil na nějakém systému licenci na upgrade, tu nainstaloval na čistý disk, hacknul aktivaci a pak si užíval navenek legálního systému a věřil, že domů nikdo na kontrolu nepřijde. Bohužel už jsem koupil všechno legálně, ale mám sto chutí se na to příště vykašlat. Ostatně jediná věc, která mě drží u Windows, je Photoshop a ten běží i na Apple a možná i ve Wine...
Ano, naleštěný lejno, to je to pravý ořechový...http://www.zive.cz/bleskovky/apple-ziskal-pa... ...
S tou instalací upgrade mícháte dohromady licenční a "technické" opatření. Také jsem narazil s upgradem na Windows 7 Home domácí multipack (3 licence upgrade Windows Home Premium pro domácí použití), kdy jsem celkem bez problémů nainstaloval jednu licenci na netbook s předchozím XP home, a aktivoval až po měsíci. Upgrade samozřejmě technicky proběhl smazáním XP a instalace W7 načisto, u XP to ani nijak jinak nejde. To jsem chtěl udělat i na jednom PC, ale bohužel jsem se rovnou rozhodl vyměnit před instalací W7 HDD za novější (což mám dle OEM licence právo), a instaloval W7 jen stylem next-next. Bohužel, tyto WEindows pak nešli aktivovat, jelikož si mysleli, že jsou instalované na nové PC. Aby si Windows mysleli, že je to upgrade, tak se musí při čisté instalaci upgrade W7 vlézt do části, kde se ručně nastavují HDD a tímto si vytvořit diskové oddíly na disku. Prostě to nenechat na automatice. Jediná rada od aktivační linky byla, PC nainstalovat od začátku znovu a tento krok nevynechat. Na to jsem se mohl vypr. a prostě jsem to aktivoval aktivátorem...
Máte víceméně pravdu, v tom příkladu už jsem trochu odbočil od čistě licenčních věcí k techničtějším, ale hodně lidí chce provést licenční upgrade tak, že instaluje na čistý disk. Zvláště pokud se jedná o reinstalaci.BTW přesvědčit Windows, že mají jít aktivovat, by mělo jít nějakou triviální změnou v registru, ale neřešil jsem to, protože to sám nepotřebuju.Za tip o oddílech dík, pokud jdu na čistý disk, tak to nevadí se tam mrknout během instalace :)
Windows 8 som upgradol na disk kde bola predtým Win8 trial (Pôvodný systém bol nainštalovaný na klasický HDD). Aktivácia v pohode prešla.
>> Volal jsem přímo na infolinku ohledně OEM vs personal builder licencí a tam mně řekli, že si můžu sám sobě OEM naisntalovat, tady se píše, že nemůžu.Ne, tady se píše, že dřív to nešlo a nově to jde. Musíte ten článek přečíst celý :)
Ano, přesně tímhle způsobem byl článek psán a strukturován, tedy co všechno nám to u těch Windows 7 nešlo a jaké jsou obecné licenční podmínky ohledně desktopových operačních systémů společnosti Microsoft a následně je popisováno vše, co už nově u Windows 8 možné je a v čem že je to ta licence Windows 8 C-OEM (PUL) vlastně tak nová.
Pokud jde jen o photošop (předpokládám adobe), tam bych vám poradil náhradou art viewer. To je program původně pro linux a je dostupný i pro windows (podobně jako třeba open office nebo vlc). Svými schopnosti photošop nahradí poměrně bez problémů a má dost podobné ovládání (alespoň podle toho, co můžu soudit - nejsem profesionál, což je taky důvod, proč jsem si nekoupil fotošop a používám alternativu).Pro mě ale je jiný program a sice pinnacle (linux má sice programy k podobnému účelu dokonce zadarmo, ale neni to ono - za případný tip budu vděčný), kvůli kterému řeším, jak si k linuxu přiinstalovat legálně windows. Zatím vychází jako jediná možnost krabicová verze (uvažuju o sedmách, osmičky mě ani nenapadly) za něco přes 4 tisíce, protožepodmínky žádné jiné licence to nesplňuje (OEM, upgrade, legalizace). Jedině mě napadlo nainstalovat si kreknutý windows (pokud to vůbec ještě existuje) a potom si koupit legalizaci, to snad by bylo o tisícovku levnější.S tím OEM si pamatuju, že m$ mlel něco o self building. V takovém případě mělo být na účtence to co je nutné pro funkci počítače (hlavně MB, procesor, paměti možná disk) a bylo nutné provést aktivaci do 30 dnů od data účtenky. (Nebudu rozebírat, zda je možné pozbýt užívací právo proměškáním té lhůty - je to divné, že. Kromě toho se to týkalo XP, takže třeba je teďkon všechno jinak.)Microsoft se často ohání houskama, ale já jsem v životě neslyšel o licencích na požití housek. Prostě zajdu do obchodu (pekárny, sámošky...), zaplatim korunu pade a můžu jíst. Proč nemůžou počítače fungovat stejně. Koupím si počítač (spíš se to týká notebooků), zapojim do zásuvka a jedu - a nejedu, protože musím projít 100 obrazovek uvítání, kde vyplnim svoje jméno, barvu pleti, vyznání a číslo bot (mimochodem je až otřesné, jak ubuntu přesně tuto část instalace kopíruje - taky vás bez vymyšlení jména dál nepustí). Já se obávám, že zrovna v tomto si m$ plete housku jako fyzické zboží s receptem na housky jakožto duševním vlastnictím pekaře.
"Volal jsem přímo na infolinku ohledně OEM vs personal builder licencí a tam mně řekli, že si můžu sám sobě OEM naisntalovat, tady se píše, že nemůžu - tak komu věřit?"Zkusím to s tím OEM vysvětlit ještě jednou a ve zkratce. V článku je celá problematika popsána poměrně rozvlekle a popravdě řečeno článek ani nebyl psán s úmyslem se do podrobna zabývat pouze tímto typem smlovy. Obecně to berte tak, že OEM systém si sám instalovat nesmíte, protože byste tím porušil System Builderovskou smlouvu, jak je popsáno na začátku článku. U systému Windows 7 to také byla jediná odpověď na otázku,m kterou jste položil na infolinku.U Windows 8 vám však společnost Microsoft nabídla možnost, řídit se smlouvou Personal Use License (PUL). Abyste se mohl řídit jejími podmínkami, musíte splnit základní "vstupní" kritéria. Pokud je splníte, pak vám tato licence umožní, abyste si OEM systém Windows 8 instaloval sám.A jaké, že jsou ty "vstupní" podmínky? Ve zkratce:Nejste System Builder a systém si instalujete pro vlastní potřebu na vámi sestavený počítač, nebo systém využijete jako další operační systém v počítači, např. virtuál.Dalšími podmínkami je například, že systém takto nepoužijete k legalizaci (na to je GGK) a že nepoužijete více než 5 takových licencí na jednu fyzickou nebo právnickou osobu.
Ak som to teda spravne pochopil: Musim mat najprv Windows 8 System Builder Product - Personal Use License (KDE SA K NEJ DOSTANEM?) a potom este musim mat Windows 8 OEM, ktoru nasledne nainstalujem na mnou zostaveny PC ano ? A ked mi odide maticna doska tak mozem licenciu zahodit ano ? Dakujem za odpovede.
Podle informací z infolinky můžete koupit OEM verzi samostatně a nainstalovat si ji na vámi sestavený počítač.Ohledně desky máte bohužel pravdu, pokud zdechne po záruce, máte i po Windows 🙁 Ale můžete zkusit ukecat slečnu na aktivační lince, aby vám obnovila licenci, prý to není až tak nemožné.
Neni treba nikoho ukecavat. Zkousel jste nekdy v podobne situaci aktivovat Win? Ja uz nekolikrat ano.
Po reinstalaci OEM Visty ano, ale po chcípnutí desky ne, proto jsem psal to "prý"
Tak ti mozem rovno povedat, ze System Builder XP skutocne aktivovat ide. Overene a skusane na uplne inej doske. Ako som uz pisal inde, jedna sa o otvorenu OEM a Product ID nezodpoveda klasickemu OEM, ale klasickej retail verzii.. Ale je to na hranici legality. Jednak si clovek System Builder sam nainstalovat udajne nemohol, na druhej strane sluzila ako legalizator pre Home Use Only. A potom je tu ten prenos kedze udajne podlieha OEM licencii. A ako bonus tu mame platnu legislativu EU. 😉
Je jen jedna OEM verze Win8.Pokud ji koupíte jako předinstalovanou spolu s počítačem, pak platí ta část licence, na kterou jsme doposud byli zvyklí: licence je nepřenosná a zaniká spolu s HW.Pokud si ty OEM koupíte zvlášť, pak platí ta část licence, která má nadpis "Personal Use". No a podle těchto podmínek tu licenci smíte jak přenést na jiný HW, tak prodat společně s HW, na kterém je to nainstalované.Žádnou zmínku o tom, že by Personal Use licence zanikla spolu s HW, jsem nikde nenašel. Koneckonců, bylo by to nesmyslné - protože máte právo licenci převést na jiný HW a nikdo by vám nikdy nedokázal, že nejdřív původní HW zdechl a až potom jste licenci přenášel na nový HW.Ještě dodám, že o převodu licence na nový HW se MS zmiňuje v souvislosti s prodejem starého HW. Takže ať už bude důvod výměny desky jakýkoli, dokud budete tvrdit, že starou desku jste někomu prodali na inzerát (a už nevíte komu), vaše OEM licence bude platit navěky :)
Windows 8 OEM pořídíte běžným distribučním kanálem. Pokud ale budete systém instalovat pro vlastní užití na vámi sestavený počítač, pak se neřídíte smlouvou pro System Buildery (tak jak to u OEM systému bývá), ale smlouvou PUL (je volně dostupná na adrese www.windows.com/personaluselicense ). Potom, jestliže jste dodržel všechny podmínky pro uplatnění licence PUL, je tato pořízená licence dále přenosná, podle podmínek uvedených ve smlouvě PUL.
Takže, pokud by si někdo chtěl zachovat legální možnost, jak používat (přenositelně z PC na PC) W8 někdy daleko v budoucnosti (třeba i na virtuálním stroji), kdy již nebude v prodeji, má nyní jen jednu možnost: koupit plnou (neOEM) krabicovou verzi W7 a zároveň upgrade na W8. Licenci k W7 ale zároveň nemůže využít vedle W8.
Ne, OEM licence nově umožňuje přenos licence na jiný (vlastní) HW. Tedy pokud si ji koupíte zvlášť - pokud koupíte Win8 předinstalované spolu s počítačem/notebookem, tak taková licence zůstává nepřenosná a zaniká spolu s HW.
Je to přesně tak jak píše kolega Ondřej Bouda. Pro novou licenci Windows 8 C-OEM (PUL) platí: Software můžete převést na jiný počítač, který patří vám.
"licenci operačního systému nesmíte dále distribuovat"Kdyby to někdo z této věty špatně pochopil:http://www.pravoit.cz/article/prodej-pouziteho-... ...
Nebo "OEM se váže na základní desku" a při zániku hardware zaniká software ...opět nesmysl viz ESD.
Můžete to prosím trochu rozvést?
Dobrý den,pro upřesnění, pokud se jedná o přeprodej operačního systému, platí následující podmínky:Windows 8 D-OEM:Software smíte převést přímo na jiného uživatele, avšak pouze společně s licencovaným počítačem. Převod musí zahrnovat software, doklad o nákupu a také označení dokládající pravost systému Windows, pokud bylo s počítačem poskytnuto, například štítek certifikátu pravosti včetně kódu Product Key. Nesmíte si ponechat žádné kopie softwaru ani dřívější verze. Před jakýmkoli povoleným převodem musí druhá strana souhlasit s tím, že se na převod a užívání softwaru vztahuje tato smlouva.Windows 8 C-OEM (PUL):Software můžete převést na jiný počítač, který patří vám. Můžete také převést software (společně s licencí) na počítač vlastněný jiným uživatelem, pokud a) jste prvním licencovaným uživatelem softwaru a b) nový uživatel přijme podmínky této smlouvy. K provedení převodu je třeba převést původní média, certifikát pravosti, kód Product Key a doklad nákupu přímo na daného uživatele. Nesmíte si ponechat žádné kopie softwaru. K převedení softwaru můžete použít záložní kopii, jejíž pořízení vám povolujeme, nebo média, na kterých byl software dodán. Vždy, když převedete software na nový počítač, musíte jej odebrat z předchozího počítače.Tolik citace z MSLT smluv k Windows 8 OEM.
Vážený pane Žalud, prosím nešiřte nám uživatelům neplatné podmínky výrobců software k rozšiřování (převodu)!http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf... konkrétně odstavec 77:" Dále je třeba připomenout, že právo nositele autorského práva na rozšiřování se v souladu s čl. 4 odst. 2 směrnice 2009/24 vyčerpá prvním prodejem jakékoli rozmnoženiny, ať již hmotné či nehmotné, jeho počítačového programu v Unii provedeným tímto nositelem práva nebo s jeho svolením. Z toho vyplývá, že podle tohoto ustanovení a nehledě na existenci smluvních ujednání zakazujících následný převod již nemůže nositel dotčeného práva bránit dalšímu prodeji této rozmnoženiny."Tímto Soudní dvůr Evropské unie opět upozorňuje výrobce na to, že právo stojí nad jejich smlouvami. Nedává prostor tomu, aby výrobci prostřednictvím svých smluv obcházeli vůli (právo) Evropské unie a dostali se na jednotlivých trzích do takové mocenské pozice, kdy by oklešťovali práva zákazníků sledující své vlastní cíle.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.