Kryptoměny

Vrozená nestabilita. Co se děje na trhu s kryptoměnami

Hodnota kryptoměn je odvozena od popularity a ochoty jít do rizikových investic. Nyní jejich ceny kolísají či klesají; jaké jsou příčiny a co by mohlo následovat?

Jakkoli byly kryptoměny po většinu své existence undergroundovou záležitostí bez závislosti na bankovním sektoru a ekonomice jako celku, dnes to jsou hlavně finanční a politické události, které ovlivňujíjejich hodnotu. Pojďme zanalyzovat příčiny současného kolísání a výhled zahrnující klíčový přechod etherea na proof of stake (PoS).

Klepněte pro větší obrázek

Pomyslná nezávislost

V dnešní době jsou kryptoměny standardní součástí investičního portfolia a mnoho investorů se rozhoduje, zda investovat do nich nebo do něčeho méně volatilního. I když při dobrém načasování mohou kryptoměny hravě pokrýt svým růstem inflaci, díky ní se otevírají jiné, mnohem bezpečnější možnosti investic. A lidé těchto nerizikových způsobů využívají, protože při špatném načasování je kryptoměny mohou obrat o úspory, a to zvlášť při dnešních rozkolísaných cenách.

Míra propojenosti se ukázala na poklesu cen kryptoměn spolu s akciemi na konci ledna 2022 kvůli očekávání zvýšení výnosů z dluhopisů v USA. Zatímco akcie jsou závislé na naplnění očekávání svých držitelů od konkrétních firem, hodnotu kryptoměn ovlivňují těžko předvídatelné události po celém světě. Ty přitom mohou být klidně cílené na oslabení či posílení kryptoměn a ukazují, že digitální mince nejsou jen pro geeky, ale staly se součástí finanční a politické reality dnešního světa.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc. Do této kategorie řadíme také digitální tokeny NFT.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Váš názor Další článek: Další mobilní značka to u nás zkusí s notebooky. Realme Book Prime láká na tenké tělo a výkonný procesor

Témata článku: Kryptoměny, USA, Bitcoin, Články z Computeru, Čína, Těžba, Rusko, Investice, Kazachstán, Ekonomika, Přechod, Závislost, Grafická karta, Kryptoměna, Posa, Muskův, Nestabilita, Zákaz