Kryptoměny

Vrozená nestabilita. Co se děje na trhu s kryptoměnami

Hodnota kryptoměn je odvozena od popularity a ochoty jít do rizikových investic. Nyní jejich ceny kolísají či klesají; jaké jsou příčiny a co by mohlo následovat?

Jakkoli byly kryptoměny po většinu své existence undergroundovou záležitostí bez závislosti na bankovním sektoru a ekonomice jako celku, dnes to jsou hlavně finanční a politické události, které ovlivňujíjejich hodnotu. Pojďme zanalyzovat příčiny současného kolísání a výhled zahrnující klíčový přechod etherea na proof of stake (PoS).

image.png

Pomyslná nezávislost

V dnešní době jsou kryptoměny standardní součástí investičního portfolia a mnoho investorů se rozhoduje, zda investovat do nich nebo do něčeho méně volatilního. I když při dobrém načasování mohou kryptoměny hravě pokrýt svým růstem inflaci, díky ní se otevírají jiné, mnohem bezpečnější možnosti investic. A lidé těchto nerizikových způsobů využívají, protože při špatném načasování je kryptoměny mohou obrat o úspory, a to zvlášť při dnešních rozkolísaných cenách.

Míra propojenosti se ukázala na poklesu cen kryptoměn spolu s akciemi na konci ledna 2022 kvůli očekávání zvýšení výnosů z dluhopisů v USA. Zatímco akcie jsou závislé na naplnění očekávání svých držitelů od konkrétních firem, hodnotu kryptoměn ovlivňují těžko předvídatelné události po celém světě. Ty přitom mohou být klidně cílené na oslabení či posílení kryptoměn a ukazují, že digitální mince nejsou jen pro geeky, ale staly se součástí finanční a politické reality dnešního světa.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Další mobilní značka to u nás zkusí s notebooky. Realme Book Prime láká na tenké tělo a výkonný procesor

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,