VRML konsorcium mění jméno – doufejme, že nejen to

Změna jména by také měla znamenat rychlejší a pružnější práci ve vývoji standardů pro 3D Internet.
VRML Consortium mění podle očekávání a dříve ohlášeného plánu název na Web3D Consortium. Snaží se tím pozicovat jako přední orgán, který specifikuje a definuje standardy pro trojrozměrný Internet, i když hned uvádí, že jedinou technologií, kterou bude rozvíjet a propagovat, bude VRML (Virtual Reality Modeling Language).

Původní použití VRML nebylo směřováno výlučně pro Internet, a konsorciu trvalo několik let, než se stalo skutečně moderním a svižně pracujícím orgánem, což je v Internetu skoro věčnost – a díky tomu je situace ve 3D (a rovněž vůbec ve vektorových formátech, založených na popisu objektů a scén) nepřehledná. VRML se sice stále jeví jako nejnadějnější kandidát, využívaný vývojáři a podporovaný prohlížeči, ale zřejmě mu bude konkurovat technologie s podivným názvem Chromeffects od Microsoftu, i když oba hráči zatím tvrdí, že se jejich technologie spíše doplňují.

Váš názor | Druhá firma zavádí v USA internetový paušál

Témata článku: Internet, Konsorcium, Virtual Reality, Podporovaný prohlížeč, Původní objekt, Původní plán, Jméno, Modeling

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší