vReveal: video z mobilu či webky může vypadat lépe

Video pořízené mobilním telefonem nebo levnou kamerou zpravidla kvalitou neoslní. Ale se šikovným softwarem můžete ledacos vylepšit, třeba i stabilizovat obraz.
vReveal: video z mobilu či webky může vypadat lépe

V dnešní době není těžké si pořídit levnou kameru nebo mobilní telefon, který dokáže zaznamenat video ve vysokém rozlišení. Bohužel tyto levnější způsoby mají i dost nedostatků, a přestože výsledná videa nabídnou vysoké rozlišení, kvalitou obrazu nijak neohromí. Cestou k lepším výsledkům může být software pro úpravu takových videí, ale většinou se jedná o placené nebo složité programy. Jednou z výjimek je program vReveal, který v sobě skrývá jednoduché ovládání zajímavé funkce. Dokáže vylepšit obraz videa natočeného mobilem, webkamerou nebo základní videokamerou, a překvapí možností dodatečné stabilizace roztřeseného obrazu.

Kompletní úprava videa na jedno kliknutí

Program vReal je předurčen na rychlou úpravu a hlavně vylepšení videa z mobilního telefonu či kamery s horší kvalitou obrazu. Podporuje i záznamy ve vysokém rozlišení až 1080p. Můžete jej využívat zdarma, ale pokud budete chtít ukládat upravená videa v HD rozlišení, tak si již budete muset zakoupit verzi premium za 46 dolarů, resp. 950 korun. Ve volně dostupné verzi jsou dostupné téměř všechny funkce a export je možný v rozlišení maximálně 480p, což pro zpracování videí z většiny mobilů či levných kamer dostačuje.

Po spuštění vás přivítá jednoduché prostředí. Vlevo jsou videa, která můžete importovat z jakéhokoliv místa v počítači nebo připojeném zařízení, vpravo si pak můžete spustit konkrétní video, které budete chtít vylepšit. Tento program dokáže velmi dobře spolupracovat s technologií CUDA na grafických kartách nVidia, využívá vyššího výkonu pro zpracování videa, ale také pro okamžité přehrání s požadovaným efektem bez uložení.

Klepněte pro větší obrázek
Import videa k úpravě

Po vybrání požadovaného videa stačí kliknout na záložku „Enhance“ a v podzáložce „FIX“ si vybrat, jaké úpravy chcete provést. Obsahuje funkce jako stabilizace obrazu (hodí se zejména při natáčení při chůzi), optimální nastavení kontrastu, vyvážení bílé, zostření, přidání světlosti, deinterlace a vyčištění videa (tato funkce je pro placenou verzi). Anebo vše necháte na programu a kliknete na tlačítko „One click Fix“, což je funkce pro automatické vylepšení obrazu. V podzáložce „Add effects“ se nacházejí standardní filtry jako třeba Sepia, černo-bílá atd. Ale tento program není jen pro úplné amatéry a pokud si chcete pohrát podrobněji, tak můžete v poslední podzáložce „Fine Tune“ všechny funkce nastavovat jednotlivě a podrobněji.

Za HD se platí

Pro uložení videa můžete využít přímé nahrání na YouTube nebo na Facebook. Na disk lze video uložit ve formátech WMV, nekomprimované AVI, MJPEG (AVI) a DivX (AVI). Pokud se rozhodnete zaplatit za tento program, získáte možnost ukládat video do rozlišení 720p a 1080p.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka a aplikace opravných efektů

Omezení bezplatné verze programu nejsou nijak krutá. Kromě již zmíněného nižšího rozlišení je to upoutávka na placenou verzi v okně programu a krátké prosvitnutí loga vReveal na začátku exportovaného videa. Co se týče funkcí, plná verze nabídne navíc jen odstranění zrnitosti a vyčištění videa, případně softwarové zvýšení rozlišení. Všechny ostatní funkce včetně stabilizace jsou dostupné i v bezplatné verzi.

Nakonec ještě nezbytná ukázka. K testování posloužil mobilní telefon (SE Vivaz) při procházce Moravským krasem. O možnostech vRealu nejlépe vypovídá přímé porovnání neupraveného (vlevo) a upraveného (vpravo) videa:

Více ukázkových videí najdete na mém blogu.

Minimální systémové požadavky:

  • Operační systém: Windows XP, Vista, 7
  • Procesor: Dual-Core CPU nebo lepší
  • Paměť: 2 GB RAM
  • Pevný disk: Minimálně 60 MB volného místa
  • Microsoft. NET Framework: Verze 3.5 SP1 nebo novější

Minimální systémové požadavky pro optimální GPU akceleraci:

  • GPU: NVIDIAGeForce s CUDA (série 8, 9, 200, 400)
  • GPU Paměť: 256 MB nebo vyšší ke zpracování do 720p, 512 MB nebo vyšší pro 1080p video
  • Driver: 197,41 nebo novější

stáhnout program vReveal 2.2.1.10160 Licence: freeware, 20 MB
Autor: MotionDSP
Web programu: www.vreveal.com


Témata článku: Software, Download, Mobilní telefony dual, Přímé nahrání, Moravský kras, Exportované video, Stabilizace, Dostupné místo, Přímé porovnání, Bílé místo, Natáčení videí, Připojené zařízení, Levná verze, Mobilní YouTube, Minimální úprava, Dostupné funkce, Webkamery zdarma, Fine, Automatické vylepšení, Fixy, Upravená verze

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 32

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

** Co je to vlastně láska? Dá se vysvětlit vědecky? ** Výzkum ukázal, že zamilovaní jedinci mají mj. zvýšenou hladinu fenyletylaminu a množství testosteronu ** Je ale rozdíl mezi zamilovaností a láskou

21.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje