Články z Computeru | VPN

VPN na desktop i telefon: Přehled ověřených programů

Ať už chcete zvýšit zabezpečení své komunikace, nebo obejít blokování multimediálního obsahu, VPN bude jedním z důležitých pomocníků. Po otestování jsme vybrali čtyři služby, které stojí za zvážení.

Důvodů, proč používat VPN, najdeme hned několik i pro běžné uživatele: ochrana soukromí, vyšší bezpečnost v případě veřejných Wi-Fi, svobodné využívání sítě v zemích s cenzurou internetu nebo odblokování zahraničního obsahu na multimediálních (a jiných) službách. Díky VPN totiž vaše zařízení pro venkovní internet změní lokalitu, a tak i když sedíte v obýváku v Brně, tváří se třeba pro Netflix jako počítač v Kalifornii.

V minulém článku věnovaném problematice VPN jsme se zaměřili na objasnění funkce VPN a možnosti řešení. Také jsme upozornili na možná rizika, která s tím souvisejí. Dnes už přejdeme do praxe a předvedeme čtyři řešení pro poskytnutí VPN, která jsme sami vyzkoušeli a ověřili jejich rychlost i bezpečnost. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Linux, Internet, Články z Computeru, Android, iOS, Wi-Fi, USA, VPN, Švýcarsko, Netflix, Brno, Avast, Kanada, HBO GO, McAfee, Česká republika, Rumunsko, TunnelBear, NordVPN, Kalifornie, Poskytovatel, Kill Switch, Spojené království, PanamaOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost