VPN | Články z Computeru

VPN na desktop i telefon: Přehled ověřených programů

Ať už chcete zvýšit zabezpečení své komunikace, nebo obejít blokování multimediálního obsahu, VPN bude jedním z důležitých pomocníků. Po otestování jsme vybrali čtyři služby, které stojí za zvážení.

Důvodů, proč používat VPN, najdeme hned několik i pro běžné uživatele: ochrana soukromí, vyšší bezpečnost v případě veřejných Wi-Fi, svobodné využívání sítě v zemích s cenzurou internetu nebo odblokování zahraničního obsahu na multimediálních (a jiných) službách. Díky VPN totiž vaše zařízení pro venkovní internet změní lokalitu, a tak i když sedíte v obýváku v Brně, tváří se třeba pro Netflix jako počítač v Kalifornii.

V minulém článku věnovaném problematice VPN jsme se zaměřili na objasnění funkce VPN a možnosti řešení. Také jsme upozornili na možná rizika, která s tím souvisejí. Dnes už přejdeme do praxe a předvedeme čtyři řešení pro poskytnutí VPN, která jsme sami vyzkoušeli a ověřili jejich rychlost i bezpečnost. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Internet, Android, Linux, iOS, USA, Netflix, Wi-Fi, HBO GO, VPN, Články z Computeru, Brno, Avast, Kanada, Švýcarsko, McAfee, Česká televize, Provozovatel, Rumunsko, Spojené království, TunnelBear, HBO, Česká republika, NordVPN, Připojení

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně