V.pcm nakonec jako V.90

Nový modemový standard pro komunikaci rychlostí 56 000 b/s vejde nakonec ve známost pod názvem...
Nový modemový standard pro komunikaci rychlostí 56 000 b/s vejde nakonec ve známost pod názvem V.90. Technická specifikace, na které se začalo pracovat před necelým rokem, byla konečně přijata a definitivně bude schválena v září (člověk by řekl: další zbytečné papírování, ale ve standardizačních procedurách ITU-T jde prý spíše o výjimečně hladký průběh). Nový standard má přinést především rozšíření trhu s modemy: zatímco loni bylo prodáno kolem 50 milionů modemů, v roce 2000 se má podle analytiků objem prodeje zvýšit jedenapůlnásobně na 75 milionů.

Jen pro připomenutí, mechanika SparQ existuje ve verzích pro paralelní port a IDE (nikoliv pro SCSI) a používá vlastní, s ničím nekompatibilní disky o kapacitě 1 GB. Jestli si získá důvěru uživatelů i u nás lze jen stěží předpovídat, záležet bude zejména na kvalitě produktu, ta se však projeví až po dlouhodobém používání; jejímu nástupu také budou bránit konkurenční výrobky staršího data, které si už získaly své zázemí v podobě věrných uživatelů. Takže davového šílenství v podobě nákupní horečky se zcela jistě nedočkáme, stejně jako jsme jej nezažili u vypuštění Windows 95 ani u jiných počítačových produktů, které vyvolaly v Americe neobvyklý rozruch.

Váš názor Další článek: Antivir AVG síťově

Témata článku: Windows, Nový modem, Hladký průběh, Technická specifikace


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky