Intel | VMware

VMware stahuje zásadní aktualizaci vSphere kvůli problémům se síťovými ovladači Intel

VMware stahuje zásadní aktualizaci vSphere kvůli problémům se síťovými ovladači Intel

Americká firma VMware zastavila a stáhla aktualizaci své virtualizační platformy vSphere na verzi 7, Update 3. Důvodem jsou problémy s interoperabilitou ovladačů, které by mohly způsobit selhání v průběhu upgradu. Tento krok následuje po stažení verze vSphere 7, Update 3b z minulého týdne.

VMware k tomu uvádí: „Počínaje verzí vSphere 7.0 Update 3 se síťový ovladač i40enu pro ESXi přejmenuje zpět na i40en. To může mít za následek, že se aktualizace ESXi nezdaří s chybou: host returned esxupdate code –1.

Problémy s aktualizací

Průvodce hardwarovou kompatibilitou uvádí, že i40en je ovladač pro řadič Intel Ethernet X710, používaný v základních deskách s 10Gb konektivitou. Jedná se o síťové karty se dvěma nebo čtyřmi ethernetovými porty určenými právě pro virtualizaci serverů a sítí.

VMware oznámil, že aktualizace vSphere 7 Update 3 byla stažena poté, co „revizní proces odhalil problémy s interoperabilitou partnerských ovladačů, které v některých prostředích zabránily dokončení upgradu. Konkrétně změny ovladačů způsobovaly kolize názvů v ESXi.“

Vedoucí oddělení správy produktů VMware pro vSphere Paul Turner přiznal, že proces testování kvality a certifikace tento problém nezaregistroval. Nepovedlo se ani najít způsob, jak potíže vyřešit pomocí záplat, proto se vývojáři rozhodli ke stažení celé aktualizace.

Pracuje se na opravě

Turner přislíbil, že aktualizace bude znovu vydána, jakmile budou problémy s ovladači zcela vyřešeny, přičemž na opravě pracuje společně s Intelem. Uživatelé, kteří již aktualizaci nainstalovali, budou mít nárok na podporu od společnosti VMware.

Chyba je pro firmu nepříjemná zejména proto, že vSphere 7 Update 3 byla označována jako „konečné vydání aktualizace vSphere 7, díky kterému se stane nejlepším vSphere všech dob“. Kromě jiného například usnadňuje rozdělování zátěže pomocí umělé inteligence, vylepšuje správu clusterů a – čas na trochu ironie – zjednodušuje upgrady vSphere.

Naštěstí většina uživatelů s upgradem nespěchala, protože vSphere není technologie, kterou lze brát na lehkou váhu. Jakmile se objeví opravená verze aktualizace, bude ještě dost času na její široké přijetí před koncem životního cyklu vSphere 6.7, jež je naplánován na listopad 2022.

Diskuze (1) Další článek: 3D tiskárna Anycubic Vyper za 300 dolarů: Vyrobíme vánoční stromeček

Témata článku: Cloud, Intel, Aktualizace, Servery, Ovladače, VMware, Cloud a virtualizace, Ovladač, Verze, Průvodce, Update, Oprava, Základní deskaRozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

** Nedávno jsme si pohráli s mobilní klimatizací a Wi-Fi ** Ale co se starými kancelářskými kusy? ** Dekódujeme jejich IR signál a vyrobíme si Wi-Fi ovladač

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

** Amazon.de je tím hlavním, přes který byste měli v ČR nakupovat ** Má ale svá úskalí týkající se češtiny, cen a dopravy ** Prozradíme trky, které se vám budou hodit

Lukáš Václavík
E-shopyAmazonTipy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony