Vltava.cz se po dvanácti letech mění v internetovou galerii

Vltava.cz patří k nejstarším českým internetovým obchodům. V průběhu let nabobtnala do obřích rozměrů, mění se tedy v galerii. Připomeňte si některé historické milníky legendárního e-shopu.

Nejstarší český internetový obchod Vltava.cz mění svou tvář a stává se z něj „internetová nákupní galerie“. Zákazníci se dočkají širší nabídky zboží a rychlejšího doručení. Zatímco doposud byla Vltava.cz on-line obchodním domem, který nabízel smíšený sortiment, nově nabídne pod jednotnou hlavičkou celou plejádu obchodů. Z původního webu se tedy stane spíše rozcestník.

Nová tvář a nová loga

Internetová galerie Vltava.cz tedy ke dnešnímu dni nabízí obchod s knihami, hudbou, hodinkami, elektrem, parfémy, kosmetikou, hobby a zahradními potřebami. Součástí jsou pak i samostatné projekty Cybex.cz, Musickatalog.cz, Allmusic.cz a další.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Celou plejádu starých log nahrazuje designově sjednocená modro-žlutá řada

Provozovatel Vltava.cz, Vltava Stores, dále plánuje spustit elektronický obchod se šperky, hračkami, spodním prádlem, vinotéku a plánuje spustit i aukční dům.

Nový majortiní akcionář

Vltava.cz a její obchody dnes ve svém katalogu nabízí více než 220 tisíc produktů a půl milionu hudebních nahrávek ke stažení. Ačkoliv je Vltava.cz internetovou galerií, její obchody mají skladem 110 tisíc produktů v celkové hodnotě bezmála půl miliardy korun.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Vltava.cz v roce 1999 (Archive.org) a současná podoba

Transformace Vltavy je úzce spjata s novým majoritním akcionářem, Milestone Partners. "Vltava Stores disponuje velmi zajímavým fundamentem v podobě silné zákaznické báze ve spojení s pevně zavedenou značkou. Nový investiční kapitál završí kompletní redesign klíčových procesů firmy včetně spuštění zbrusu nové obchodní platformy. Vstup do Vltavy je tak zcela v souladu s naší strategií investic do firem se silným potenciálem dalšího rozvoje a růstu," uvedl Martin Pětivoký, investiční ředitel Milestone Partners.

Tak šel čas s Vltavou

Vltava.cz je jedním z nejstarších českých internetových obchodů. Připomeňme si její historické milníky.

 • 1996 – Vydavatelství Computer Press zakládá e-shop Vltava.cz. Zpočátku zde nabízí pouze své knihy, nabídka se však velmi rychle rozrůstá.
   
 • 1998 – Vzniká hudební obchod Ucho, první svého druhu v České republice. Dnes je integrální součástí Vltavy.
   
 • 1999 – Vltava jako první v Evropě prodává hudební nahrávky ve formátu MP3, zahajuje prodej VHS a DVD a multimediálního softwaru.
   
 • 2000 – Vedle MP3 nahrávek najdete na Vltavě už i elektronické knihy, vzniká Musickatalog.cz a VypalCD.cz. Zaplatit můžete platební kartou a Computer Press zakládá dceřinou společnost InternetShops.
   
 • 2001 – Rodina obchodů kolem Vltava.cz se rozšiřuje o Cybex.cz a Zvěřinec.cz
 • 2002 – Vltava získává ocenění „Český zavináč“ pro nejlepší obchod na českém trhu a na podzim je v Brně otevřeno první odběrní místo pro zákazníky.
   
 • 2003 – Vltava kupuje Dunaj.cz a vstupuje na slovenský trh.
   
 • 2004 – Vltava se stěhuje do společných prostor s Cybex.cz a přesouvá logistiku všech příbuzných obchodů do jednoho brněnského centra. V Praze se otvírá odběrní místo a „hypermarket“ se rozšiřuje o nového člena – Electrohall.cz
   
 • 2005 – Vltava mění design, InternetShops mění majitele, do skupiny vstupuje Aukce.cz a Cybex.cz se rozšiřuje na Slovensko.
   
 • 2006 – Přibývají další oddělení na Vltavě a InternetShops se slučuje s Cybex Distribution do společnosti Vltava Stores.
   
 • 2008 – Vltava.cz se mění na „nákupní galerii na internetu“, která nabízí čtvrt milionu položek zboží a obchod obsluhuje více než půl milionu zákazníků. V říjnu se stává majoritním vlastníkem společnost Milestone Partners.

Webové stránky Vltava.cz

Témata článku: Internet, Čtvrt miliardy, VLT, Společný prostor, Partners, Český e-shop, Let, Nová hračka, Dunaj, Nový dům, Nový milník, Elektra, Český obchod, Zajímavý milník, Hobby

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 227

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje