Vltava.cz se po dvanácti letech mění v internetovou galerii

Vltava.cz patří k nejstarším českým internetovým obchodům. V průběhu let nabobtnala do obřích rozměrů, mění se tedy v galerii. Připomeňte si některé historické milníky legendárního e-shopu.

Nejstarší český internetový obchod Vltava.cz mění svou tvář a stává se z něj „internetová nákupní galerie“. Zákazníci se dočkají širší nabídky zboží a rychlejšího doručení. Zatímco doposud byla Vltava.cz on-line obchodním domem, který nabízel smíšený sortiment, nově nabídne pod jednotnou hlavičkou celou plejádu obchodů. Z původního webu se tedy stane spíše rozcestník.

Nová tvář a nová loga

Internetová galerie Vltava.cz tedy ke dnešnímu dni nabízí obchod s knihami, hudbou, hodinkami, elektrem, parfémy, kosmetikou, hobby a zahradními potřebami. Součástí jsou pak i samostatné projekty Cybex.cz, Musickatalog.cz, Allmusic.cz a další.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Celou plejádu starých log nahrazuje designově sjednocená modro-žlutá řada

Provozovatel Vltava.cz, Vltava Stores, dále plánuje spustit elektronický obchod se šperky, hračkami, spodním prádlem, vinotéku a plánuje spustit i aukční dům.

Nový majortiní akcionář

Vltava.cz a její obchody dnes ve svém katalogu nabízí více než 220 tisíc produktů a půl milionu hudebních nahrávek ke stažení. Ačkoliv je Vltava.cz internetovou galerií, její obchody mají skladem 110 tisíc produktů v celkové hodnotě bezmála půl miliardy korun.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Vltava.cz v roce 1999 (Archive.org) a současná podoba

Transformace Vltavy je úzce spjata s novým majoritním akcionářem, Milestone Partners. "Vltava Stores disponuje velmi zajímavým fundamentem v podobě silné zákaznické báze ve spojení s pevně zavedenou značkou. Nový investiční kapitál završí kompletní redesign klíčových procesů firmy včetně spuštění zbrusu nové obchodní platformy. Vstup do Vltavy je tak zcela v souladu s naší strategií investic do firem se silným potenciálem dalšího rozvoje a růstu," uvedl Martin Pětivoký, investiční ředitel Milestone Partners.

Tak šel čas s Vltavou

Vltava.cz je jedním z nejstarších českých internetových obchodů. Připomeňme si její historické milníky.

 • 1996 – Vydavatelství Computer Press zakládá e-shop Vltava.cz. Zpočátku zde nabízí pouze své knihy, nabídka se však velmi rychle rozrůstá.
   
 • 1998 – Vzniká hudební obchod Ucho, první svého druhu v České republice. Dnes je integrální součástí Vltavy.
   
 • 1999 – Vltava jako první v Evropě prodává hudební nahrávky ve formátu MP3, zahajuje prodej VHS a DVD a multimediálního softwaru.
   
 • 2000 – Vedle MP3 nahrávek najdete na Vltavě už i elektronické knihy, vzniká Musickatalog.cz a VypalCD.cz. Zaplatit můžete platební kartou a Computer Press zakládá dceřinou společnost InternetShops.
   
 • 2001 – Rodina obchodů kolem Vltava.cz se rozšiřuje o Cybex.cz a Zvěřinec.cz
 • 2002 – Vltava získává ocenění „Český zavináč“ pro nejlepší obchod na českém trhu a na podzim je v Brně otevřeno první odběrní místo pro zákazníky.
   
 • 2003 – Vltava kupuje Dunaj.cz a vstupuje na slovenský trh.
   
 • 2004 – Vltava se stěhuje do společných prostor s Cybex.cz a přesouvá logistiku všech příbuzných obchodů do jednoho brněnského centra. V Praze se otvírá odběrní místo a „hypermarket“ se rozšiřuje o nového člena – Electrohall.cz
   
 • 2005 – Vltava mění design, InternetShops mění majitele, do skupiny vstupuje Aukce.cz a Cybex.cz se rozšiřuje na Slovensko.
   
 • 2006 – Přibývají další oddělení na Vltavě a InternetShops se slučuje s Cybex Distribution do společnosti Vltava Stores.
   
 • 2008 – Vltava.cz se mění na „nákupní galerii na internetu“, která nabízí čtvrt milionu položek zboží a obchod obsluhuje více než půl milionu zákazníků. V říjnu se stává majoritním vlastníkem společnost Milestone Partners.

Webové stránky Vltava.cz

Diskuze (10) Další článek: Leadtek představil GeForce GTX 260 Extreme+

Témata článku: Internet, Společný prostor, Dunaj, Nový dům, Duna, Let, Nákupní galerie, Silný potenciál, Investiční kapitál, Elektra, Gale, Vltava, Český e-shop, Český obchod, Hobby, ALLM, VLT, Zajímavý milník, Nový milník, Partners, Nová hračka, Čtvrt miliardy


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu