Cloud | Lidl

Vlastník Kauflandu a Lidlu chce konkurovat Amazonu, spustí vlastní cloudové služby

Foto: Shutterstock
Vlastník Kauflandu a Lidlu chce konkurovat Amazonu, spustí vlastní cloudové služby | Foto: Shutterstock

Cloudové řešení Amazonu brzy dostane minimálně v Evropě konkurenci. A rovnou od firmy, která je Čechům velmi dobře známá. Německá retailová skupina Schwarz Group, která vlastní mimo jiné řetězce Lidl a Kaufland, se chystá spustit své vlastní cloudové služby, informuje týdeník Lebensmittel Zeitung.

Rozhodnutí skupiny předcházela akvizice softwarové společnosti Camao IDC, kterou Schwarz Group koupila na začátku května. K obchodu došlo navzdory koronakrizi, jež ve skutečnosti celý proces urychlila. Již dříve se skupina rozhodla investovat do digitalizace a pandemie dle jejích slov jen ukázala, jak je tento krok nutný. 

Nově Schwarz Group získala 70 cloudových specialistů, kteří budou na chystaných službách pracovat. Projektu bude šéfovat dosavadní strategický šéf skupiny Stefan Herold, který počítá s tím, že cloud se eventuálně stane důležitou součástí celé společnosti. 

Že půjde o jasnou konkurenci pro Amazon Web Services, se Schwarz Group netají. Myslí si nicméně, že má šanci uchopit část trhu, zejména v Evropě. Jejich cloudové služby totiž mají mít větší větší důraz na ochranu soukromí a dat, což je něco, kvůli čemuž je Amazon v Evropě často kritizován. Skupina dokonce doufá, že pečlivé následování všech evropských ochranných pravidel dokáže porazit fakt, že tak nízkou cenu jako AWS zřejmě nabídnout nedokáže. 

O velkých digitalizačních plánech majitele Lidlu se mluví minimálně od minulého října. Již dříve skupina avizovala, že chce otevřít nová data centra a se svou IT divizí, která čítá přes 3000 zaměstnanců, má velké plány. Objevily se i zprávy, že Lidl chce ve Velké Británii do poloviny roku zahájit online roznáškovou službu, která by měla být poháněna právě jeho vlastním cloudovým řešením. Může jít o test, který se posléze rozšíří i do zbytku zemí.

Diskuze (9) Další článek: Řešení záhady: Jak vznikají galaxie ve tvaru písmene X?

Témata článku: Cloud, Amazon, Evropa, Velká Británie, Lidl, AWS, Cloudový služby, Služba, KauflandPředělávka Mass Effectu konečně změnila i obličej Tali na fotografii

Předělávka Mass Effectu konečně změnila i obličej Tali na fotografii

BioWare se rozhodl odstranit další minelu a potěšit řadu fanoušků postavy Tali.

Michal Maliarov
BioWareMass Effect
Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
Ratchet & Clank: Rift Apart - ten pravý nextgen nás teprve čeká

Ratchet & Clank: Rift Apart - ten pravý nextgen nás teprve čeká

Už za měsíc tady máme nového Ratcheta a Clanka. Podle nových dojmů to vypadá, že je opravdu na co se těšit.

Martin Nahodil
Ratchet & Clank: Rift ApartPreviewNext-gen
Popsali jsme vnitřnosti. Pitva jednodiskového síťového úložiště QNAP TS-121

Popsali jsme vnitřnosti. Pitva jednodiskového síťového úložiště QNAP TS-121

Dnešní síťová úložiště se pyšní výkonnými procesory, přídavnými pamětmi a jde spíše o počítače. Pojďte se však podívat dovnitř staršího jednoduchého, které mělo vše integrované a systém nahraný na disku.

Antonín Trčálek
Články z Computeru
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
PlayStation 5 zůstává jen bílý, Sony ale má nové barvy ovladačů DualSense

PlayStation 5 zůstává jen bílý, Sony ale má nové barvy ovladačů DualSense

Sony do světa PS5 přináší nové barvy, ale zatím jen pro ovladače

Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony