E-shopy

Vlastní výdejní automaty bude mít i Allegro, v Česku staví One Boxy

Polské Allegro, které před dvěma lety koupilo Mall, CZC nebo kurýrní společnost WeDo, chce v Česku rozjet vlastní síť výdejních automatů. Tzv. One Boxy už úspěšně provozuje v mateřské zemi, ale letos na jaře rozjelo opatrnou expanzi do dalších regionů.

Koncem března v Praze vyrostl první One Box a poté přišly i některé další. Allegro o nich ale zatím moc nahlas nemluví, finanční ředitel firmy Jonathan Eastick v rozhovoru pro Hrot24 potvrdil, že jde zatím o pilotní fázi. Detailní harmonogram, ani plán rozšiřování firma zatím nemá.

Pikantní je, že společnosti, které u nás Allegro koupilo, již vlastní automaty také provozovaly. Mall Boxy patřily v roce 2018 mezi pionýrské projekty, celkem jich po republice vzniklo asi sto. V roce 2021 se z nich staly WeDo Boxy a ty již byly otevřené i pro jiné prodejce než ty ze skupiny Mall Group. Avšak i ty postupně končí a jejich místo zabírají AlzaBoxy.

WeDo se více specializuje na samotnou přepravu, a naopak rozšiřuje spolupráci s provozovateli automatů nebo výdejními místy. Síť WeDo tak dnes tvoří AlzaBoxy, Ox Pointy, ale třeba také místa s terminály Sazky.

Polské One Boxy od Allegra jsou trochu jiné, než vídáme u nás. Pokud je to možné, zadní strana i boky jsou osázené rostlinami. Boxy navíc v ulicích měří kvalitu ovzduší. Mají totiž integrované senzory prachových částic PM2,5 a PM10 a data lze sledovat v aplikaci od Allegra, kde se aktualizují každou minutu.

Diskuze (12) Další článek: HP mění názvy počítačů. Po téměř 30 letech končí Pavilion, ruší i řady Envy, Spectre a další

Témata článku: ,