Vizitky snadno a rychle…

K čemu by někomu bylo objednat si vizitky třeba i v minimálním množství, které se mnohdy pohybuje kolem stovky či sto padesáti kusů, když si je může vytvořit sám. Někdo může namítnout, že vizitky v Excelu, které se povedou, taky stojí za to, ale pohodlí je pohodlí a proč to nevyzkoušet?

Visual Business Cards distribuovaný firmou RKS Software slouží k výrobě sériových vizitek, tzn. vizitek navrhovaných s pomocí nejrůznějších předloh, ale tento program nabízí i slušný komfort při kreslení a mimo jiné i slušnou práci s textem a objekty. Program stojí 19,95 $, zkušební verze funguje obvyklých 30 dnů, během kterých si jistě každý těch pár svých vizitek vytvoří.

V programu se pracuje přímo s objekty - vektorovými a bitmapovými, které se dají přesouvat s přesností na pixel. Pro rychlý návrh vizitky můžete použít několik desítek dodávaných předloh s už hotovým rozvržením pozadí, obrázků a textových bloků - předlohy nejsou nic jiného než hotové vizitky, takže je lze pochopitelně také ukládat a připravit si dopředu libovolný počet "sériových" kusů.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní informace na vizitkách tvoří v naprosté většině případů text a Visual Business Cards umí s textem provádět i různé triky jako umístit ho na kružnici nebo vytvářet text s barevnými přechody a další legrácky, které ani nevyužijete.

Klepněte pro větší obrázek

Každý program na tvorbu vizitek by měl umět tisknout vizitky bez větších problémů a ani tato aplikace není výjimkou. Před tiskem můžete ještě určit, která vizitka se případně v rámci jedné předlohy nebude tisknout, v preferencích nastavit odstupy mezi jednotlivými vizitkami a zarovnání k okrajům. Co k tomu říci na závěr? Visual Business Cards lze použít všude tam, kde je potřeba rychle a bez větších časových nároků vytvořit jednoduché i složitější vizitky, snadno se používá a také jeho cena je relativně přijatelná (v porovnání s podobnými programy), ve srovnání například s balíkem Corel Print Office (ten je ale o desítky dolarů dražší) ale už zaostává hlavně díky omezeným kreslícím možnostem. Samozřejmě musím dodat, že zkušební verzi naleznete také na domovských stránkách a instalační soubor má velikost cca 1,44 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (48) Další článek: GeForce Tweak Utility 3.2 t32

Témata článku: Software, Sériová výroba, Preference, Podobný objekt


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 107

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky