Vizitky snadno a rychle…

K čemu by někomu bylo objednat si vizitky třeba i v minimálním množství, které se mnohdy pohybuje kolem stovky či sto padesáti kusů, když si je může vytvořit sám. Někdo může namítnout, že vizitky v Excelu, které se povedou, taky stojí za to, ale pohodlí je pohodlí a proč to nevyzkoušet?

Visual Business Cards distribuovaný firmou RKS Software slouží k výrobě sériových vizitek, tzn. vizitek navrhovaných s pomocí nejrůznějších předloh, ale tento program nabízí i slušný komfort při kreslení a mimo jiné i slušnou práci s textem a objekty. Program stojí 19,95 $, zkušební verze funguje obvyklých 30 dnů, během kterých si jistě každý těch pár svých vizitek vytvoří.

V programu se pracuje přímo s objekty - vektorovými a bitmapovými, které se dají přesouvat s přesností na pixel. Pro rychlý návrh vizitky můžete použít několik desítek dodávaných předloh s už hotovým rozvržením pozadí, obrázků a textových bloků - předlohy nejsou nic jiného než hotové vizitky, takže je lze pochopitelně také ukládat a připravit si dopředu libovolný počet "sériových" kusů.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní informace na vizitkách tvoří v naprosté většině případů text a Visual Business Cards umí s textem provádět i různé triky jako umístit ho na kružnici nebo vytvářet text s barevnými přechody a další legrácky, které ani nevyužijete.

Klepněte pro větší obrázek

Každý program na tvorbu vizitek by měl umět tisknout vizitky bez větších problémů a ani tato aplikace není výjimkou. Před tiskem můžete ještě určit, která vizitka se případně v rámci jedné předlohy nebude tisknout, v preferencích nastavit odstupy mezi jednotlivými vizitkami a zarovnání k okrajům. Co k tomu říci na závěr? Visual Business Cards lze použít všude tam, kde je potřeba rychle a bez větších časových nároků vytvořit jednoduché i složitější vizitky, snadno se používá a také jeho cena je relativně přijatelná (v porovnání s podobnými programy), ve srovnání například s balíkem Corel Print Office (ten je ale o desítky dolarů dražší) ale už zaostává hlavně díky omezeným kreslícím možnostem. Samozřejmě musím dodat, že zkušební verzi naleznete také na domovských stránkách a instalační soubor má velikost cca 1,44 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (48) Další článek: GeForce Tweak Utility 3.2 t32

Témata článku: Software, Podobný objekt, Preference, Sériová výroba


Určitě si přečtěte

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Windows 10 čekají velké věci. Spekuluje se také o podpoře aplikací pro Android
Lukáš Václavík
Windows 10AndroidSoftwareMicrosoft
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 119

Jakub Čížek
AntivirusIoT

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty