Hodinky | Asus | IFA 2019

VivoWatch SP jsou nové chytré hodinky od Asusu. Kulaté, napěchované senzory a slibují dlouhou výdrž

Asus ještě před začátkem výstavy IFA 2019 ukázal na uzavřené akci pro novináře několik novinek, na kterých momentálně pracuje a které brzy vydá na trh. Mezi nimi byl i nový model chytrých hodinek VivoWatch SP, které navazují na model BP vydaný minulý rok. Asus je prezentuje jako „inteligentního kouče“, který se stará o vaše zdraví a tělesnou kondici.

Model SP se od toho předchozího liší na první pohled už samotným tvarem. Hodinky mají kulatý tvar, Asus tedy opouští od hranatějšího designu předchozí generace.

Hodinky disponují třemi základními senzory, dva z nich se nachází na zadní straně a jeden na jejich boku. Díky nim dokážou hodinky změřit například tep srdce, což dneska umí skoro každé hodinky či fitness náramek na světě, ovšem skrze další senzory jsou toho schopné ukázat mnohem více.

Pro horolezce i potápěče

Umí majitele informovat o průtoku krve a také o jeho krevním tlaku. Dokáží změřit EKG, což je neinvazivní metoda vyšetření elektrické aktivity myokardu.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky myslí i na uživatele, kteří se zaměřují na dlouhé túry ve vyšších nadmořských výškách. Umí změřit aktuální nadmořskou výšku a také disponují funkcí Pulsní Oxymetrie, která informuje uživatele o tom jak je jeho krev momentálně nasycená kyslíkem.

Asus zapracoval i na odolnosti hodinek, jsou voděodolné do hloubky až 50 metrů, není tedy problém, pokud si s nimi půjdete zaplavat apod. Také výdrž hodinek je nadprůměrná, protože dokáží na jedno nabití fungovat až 14 dní. Bohužel Asus prozatím neprozradil přesné datum uvedení hodinek na trh, ani jejich doporučenou cenu.

Diskuze (9) Další článek: Gen pro krátký spánek svým nositelům svědčí

Témata článku: Hodinky, Asus, IFA, IFA 2019, Slib, Asus ROG Phone, Chytré hodinky, Senzor, Hod, Prut, Průtok, Výdrž, Dlouhá výdrž, Pulsní oxymetrie

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5