Prohlížeče

Vivaldi 6.7 šetří paměť tím, že uspí načtené stránky. O vyplněné formuláře snad nepřijdete

Další verze Vivaldiho vybavuje prohlížeč nástrojem pro úsporu paměti, kterým disponují i někteří konkurenti. Finta pro úsporu vás nepřekvapí – prohlížeč otevřený web uspí. To znamená, že načtená data zahodí, a v případě potřeby se znovu načtou. Weby odnačtou po blíže nespecifikovaném čase neaktivity, případně po pevně zadaném intervalu.

Výrobce uvádí, že některé stránky Vivaldi 6.7 neuspí. Jde zejména o ty, na nichž přehráváte multimediální obsah nebo kde jste aspoň částečně vyplnili formulář. O rozdělanou práci tak snad nepřijdete, ačkoli výrobce používá podmiňovací způsob. Funkci používat nemusíte, standardně je vypnutá.

Vylepšení hlásí Vivaldi Feed Reader, integrovaná čtečka kanálů RSS a Atom. Reaguje na to, že informování o poskytovaných kanálech upadá. Na populárních webech jako YouTube, Reddit nebo GitHub, ale také na dalších teď prohlížeč kanály indikuje ikonou v adresním řádku, takže je snadno přidáte do integrované čtečky.

vivaldi 6-7 (1).png
Šetřič paměti používejte s rozvahou

Uložené kanály a hesla vyexportujete spolu se záložkami nebo seznamem článků k přečtení. Příkazy k exportu najdete v hlavní nabídce v sekci Soubor. Tvorba pracovních prostorů byla optimalizována, abyste nemuseli tolik klikat. Takže teď při podržení klávesy Ctrl vyberete více listů (karet, chcete-li) a ty pomocí kontextové nabídky rovnou přesunete do nového prostoru.

Na platformě macOS zase snadno připnete okno ke straně obrazovky. Povely se nachází v nabídce pod zeleným tlačítkem pro přechod do celoobrazovkového režimu.

vivaldi 6-7 (2).png
Vivaldi indikuje také RSS kanály na YouTubu

Zdroje: tisková zpráva

Novinky ve Vivaldi

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme novinky v prohlížeči Vivaldi od verze 4.2. Co tvůrci postupně přidali, vzali nebo změnili, najdete na dalších listech.

Diskuze (62) Další článek: Ani Vision Pro neodvrátil slabší výsledky Applu. Firmě znovu klesly tržby i zisk

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,