Prohlížeče | Vivaldi | Soukromí

Vivaldi 6.1 se tváří jako Edge a zpřístupní Bing Chat. Prohlížeč už je jednou nohou i na iOS

Po pěti týdnech přichází další větší aktualizace norského prohlížeče. Vivaldi 6.1 se na blogu tvůrců představuje dost jízlivým tónem. Abych to parafrázoval. „Všichni jsou proti nám y my musíme hledat kličky, aby prohlížeč fungoval, jak uživatelé očekávají.

Vivaldi se tak již navenek tváří jako Google Chrome. To aby jej na počítačích rozpoznaly ovladače grafické karty a aktivovaly hardwarovou akceleraci, která zvyšuje výkon, šetří paměť, zvyšuje stabilitu a u notebooků prodlužuje výdrž.

Klepněte pro větší obrázek

Vivaldi se zároveň ale umí maskovat i jako Edge. Díky tomu v něm funguje AI odpovídač Bing Chat, protože ten je zatím oficiálně funkční jen v prohlížeči od Microsoftu. Prý se to brzy změní, ale Vivaldi nečeká a jedná.

Klepněte pro větší obrázek

Vedle toho ještě vylepšuje již dříve uvedené funkce. Pracovní prostory teď lze jednoduše přeuspořádat, takže relace pro práci si třeba přesunete úplně nahoru, zábavě, zprávám nebo nakupování dáte nižší prioritu. Nově také lze najednou zkopírovat odkazy ze všech otevřených stránek v prostorech či skupinách listů, stačí v kontextové nabídce zvolit Copy Links (funkce zatím není přeložená do češtiny). Vedle toho pak tvůrci opravili několik desítek chyb.

Vivaldi je jako obvykle ke stažení pro Windows, macOS, Linux a Android. Konečně jsme se také přiblížili vydání verze pro iOS. Už je k dispozici betaverze, ale není otevřená všem, což je dáno omezením jablečné platformy Testflight.

Zdroje: Vivaldi Blog

Novinky ve Vivaldi

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme novinky v prohlížeči Vivaldi od verze 4.2. Co tvůrci postupně přidali, vzali nebo změnili, najdete na dalších listech.

Diskuze (64) Další článek: EU zvažuje poplatek, který by zdražil Netflix či YouTube. Česko se postavilo proti

Témata článku: Software, Google, Apple, Windows, Prohlížeče, Linux, Android, Gmail, iOS, Firefox, Twitter, Edge, macOS, Elon Musk, RSS, Chrome, Opera, Internet Explorer, Mastodon, iPadOS, Vivaldi, Mozilla, Soukromí, JPEG, Jon von Tetzchner, Myši na Heureka.cz