Prohlížeče | Vivaldi

Vivaldi 4.1 zase nadbíhá geekům. Prohlížeč lze programovat, aby dělal, co chcete

Zdroj: Vivaldi
Vivaldi 4.1 zase nadbíhá geekům. Prohlížeč lze programovat, aby dělal, co chcete  | Zdroj: Vivaldi

Norští tvůrci nezpomalují. Vivaldi 4.0 přidal RSS čtečku a e-mailový klient, o desetinku novější verze přidává tři novinky. Nejsou tak velké, ale leckomu ušetří práci a zpřehlední surfování.

Tou nejméně zajímavou jsou tiché aktualizace. Vivaldi si po vzoru Chromu, Edge a nově i Firefoxu bude umět na pozadí stahovat opravy a nové verze prohlížeče a automaticky je nainstaluje při příštím spouštění. Komu takové chování vadí a rád všechno řídí ručně, také samozřejmě může automatiku vypnout.

Vivaldi 4.1 dále zlepšuje seskupování listů. Doteď byly k dispozici dvě varianty: kompaktní a dvouúrovňová. Ta první zobrazila skupinu listů pod jedním „ouškem“ a vnořené listy se ukrývaly formou proužků nahoře, takže nebylo na první pohled poznat, co obsahují. Vivaldi 3.6 pak přinesl druhý řádek listů, takže nahoře v tom prvním byly skupiny/štosy/seskupení, ve druhém pak vnitřní listy.

Klepněte pro větší obrázek

Třetí – právě přidanou – možností je Akordeon, který kombinuje oba přístupy. Skupiny jsou v jednom řádku, ale kliknutím na šipku se dají roztáhnout, aby bylo vidět na vnořené listy.

Poslední vychytávkou je řetězení příkazů. Vivaldi 4.1 můžete doslova programovat. Prohlížeč nabízí přes 200 možných příkazů, které lze řetězit za sebou. Jednou z předpřipravených rutin je například ta, že si zvolíte tři oblíbené webové stránky, které Vivaldi nejprve otevře, pak jejich listy seskupí a nakonec je nechá všechny zobrazit vedle sebe ve třech sloupcích jako dlaždice. Takhle můžete kdykoliv spustit příkaz, který vám například najednou zobrazí zprávy z více zdrojů.

Vivaldi 4.1 je ke stažení na oficiálním webu. K dispozici jsou desktopové verze pro Windows, macOS a Linux. Z mobilních platforem zatím Vivaldi podporuje jen Android, přestože o podpoře iOS již mluví roky.

Diskuze (13) Další článek: Kouř z lesních požárů je v některých směrech škodlivější než emise z aut a průmyslu

Témata článku: Software, Windows, Linux, Prohlížeče, Android, Firefox, Chrome, Vivaldi, E-mailový klient, Příkaz, Geekové, Akordeon, Oprava, List, Prohlížeč, VerzeProgramujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Mobilní data táhnou. Datujeme stále více a stále levněji

Mobilní data táhnou. Datujeme stále více a stále levněji

Podle dat Českého telekomunikačního úřadu rapidně narostla meziroční spotřeba mobilních dat. S tím je spojena i snižující se průměrná cena za stažený megabajt. Podle statistky klesá i cena volání.

Jan Spěšný
Mobilní telefonPřipojení k internetuStatistiky
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost