Prohlížeče | Vivaldi

Vivaldi 3.1 je rychlejší, přizpůsobitelnější a stal se z něj schopný zápisník

Norové vydali další desetinkovou aktualizaci svého prohlížeče. Vivaldi 3.1 pro Windows, macOS a Linux (stahujte zde) slibuje rychlejší start, opravuje 65 chyb a dostal dvě novinky.

Tou první je přizpůsobitelné menu dostupné přes ikonku v levém horním rohu. Standardní nabídku Soubor, Upravit, Zobrazení apod. lze kompletně překopat a nahradit vlastní. Do ní lze vložit některý z desítek různých funkcí a příkazů.

Největší péče se ale dočkaly Poznámky. Funkce je součástí prohlížeče již od první alfaverze vydané v lednu 2015, správa poznámek ale dosud probíhala výhradně v úzkém bočním panelu. Nově je dostupný i celostránkový editor.

V něm se lépe pracuje s textem i grafikou nejen díky většímu prostoru, ale také plnohodnotnému prostředí WYSIWYG. V bočním panelu se pro formátování textu musely používat značky Markdown, v plném okně je k dispozici i nástrojová lišta pro snadný výběr nadpisů, seznamu, odsazení, vkládání odkazů, příloh apod.

Navíc v něm fungují i tradiční klávesové zkratky spojené s textovými editory a nechybí ani počítadlo znaků a slov. Poznámky se samozřejmě synchronizují napříč zařízeními.

Diskuze (4) Další článek: PlayStation 5 a Xbox Series X: Co přinesou herní konzole nové generace

Témata článku: Software, Prohlížeče, Linux, Vivaldi, Markdown, Editor, Zápisník, WYSIWYG, Poznámka, Panel, Prohlížeč25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Hráli jsme Scavengers: tak trochu jiný battle royale v zamrzlé pustině

Hráli jsme Scavengers: tak trochu jiný battle royale v zamrzlé pustině

Scavengers je další z řady free-to-play her žánru Battle Royale. Přeci jen se však v něčem liší. Odehrává se v mrazivých končinách a nebudete bojovat jen s hráči.

Vojtěch Matušinský
ScavengersDojmy
Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Producent chytrých mobilních telefonů realme pokračuje v úspěšném tažení. Za 12 měsíců od vstupu na český trh se vypracoval do TOP 4 nejdodávanějších značek u nás a dle dat výzkumné společnosti Canalys vykázal ohromující meziroční nárůst o 4104 procent. Značce realme se daří i v Řecku a ve Slovinsku.

tisková zpráva