Telefony Backberry neznám :)C++ syntaxi nepodporuje .. natož QT
No len škoda, že to nevie robiť natívne aplikácie v Jave tak ako AndroidStudio alebo Idea. Na VS som bol zvyknutý a bol to dobrý nástroj a keď som tak z rýchlika skúšal vytvoriť hello world aplikáciu pre windows phone, tak to vyzeralo tiež slušne.Uvidíme, kam sa to pohne...
Ve Win7 vám jde ten VS 2015 Community nainstalovat bez problémů? Mi to pořád píše "Configuring your system. This might take a while." - A to jsem to nechal běžet dohromady cca 24 hodin 🙁
Taky se mi nové VS docela líbí, zpočátku jsem byl nadšenej, konečně podporuje C++11. A už už jsem se chystal jak na něj přejdu. Ale bohužel jsem byl zklamán. Mě to na pracovním počítači který je bez internetu fungovalo možná 2-3 týdny a pak vypsalo že licence za 4 dny končí. Člověk se někam musí registrovat a pak se pravidelně přihlašovat aby se obnovovala licence jinak to nefunguje. A tak radši zůstanu u Code::Blocks v kterým se dá dělat taky dost slušně a je zdarma napořád bez nutnosti chodit si pro licenci jak pro příspěvky na sociálku a bez nejistoty jestli mi v budoucnu tu licenci vůbec obnoví.
Tak ta verze zdarma byla vždycky zdarma, to nevim, co se zase řeší 😉 Ale VS v posledních letech se mi vůbec nelíbí. Poslední VS jsem používal, když jsem si mohl vybrat verzi jestli C#, C++, atd. Programoval jsem v C++ a nic jinýho mě nezajímalo. Teď se stahuje moloch, který má umět všechno, a 90% z toho nepotřebuju.
Tohle se samozrejme da ovlivnit i dnes pri instalaci a nemusite instalovat nic a mate kompaktni verzi.
Ano, ale i tak je tam spousta věcí, co nepotřebuju, ani nevim, k čemu jsou a je to strašně velký. Mě nakonec stačí jen MinGW a textový editor. 🙂
VS Express byl sice zdarma, ale byl také osekaný, např. nešlo instalovat některé pluginy. VS Comunnity je naopak plné IDE bez omezení, resp. omezení je na 5 vývojářů v jednom týmu.
To platilo u 2013... U 2015 je comunity osekane víc, nez dost...
Zas tolik věcí oproti verzi Pro tam nechybí a rozdíl mezi pro a enterprise byl vždycky pokud se nepletu
Má smysl to na Linuxu vůbec zkoušet? Ne, nerejpu, fakt se jen ptám. Od roku 2010 Wokna vůbec nepoužívám, jediné co se mi tam aspoň trochu líbilo bylo to MS Visual C++. Teda jako ani ne tak překladač samotný, ale spíš to IDE, nějak to fungovalo, nebylo to přeplácané ani extrémně náročné na hardware... Třeba takové Android Studio mi už přijde celkem jako zbytečně nenažraný bumbrlíček, opluginovaná Eclipsa zase věčně nefunguje pořádně.Myslíte, že to má třeba na nějaké konzolové C(++) neb třeba Qt nebo nějakou J2SE či Android na Linuxu vůbec vyzkoušet?
Nemá to smysl, protože v článku si vymýšlí 😉 Vistual Studio neni pro Linux, to je jen ten obyč textovej editor, VS Code, což nikdo na Linuxu nepotřebuje, protože Vim, nebo Sublime Text...
Jo aha, dík. Ušetřil jste mi nějaké to stahování, zkoumání a následné zklamání.
Nie uplne. Plne VS 2015 ma ako novinku Linux target.. teda vytvori vo Windows ELFovu binarku zavislu na Mono/.NETI
QTCreator...
VS Code na webové technologie jako JS a Sass je velmi dobré jak na Linuxu, tak na Windows
A má to něco navíc oproti Atomu ze kterého to MS forknul?
Atom mi přišel hrozně pomalý a pořád házel chyby, navíc to chytré doplňování například pro JS to pokud vím nemá. Taky jsem si všimnul že Atom u PHP nepozná syntax chyby.
Zkoušel jsi ho od vydání 1.0? Dost se zrychlil a na chybovou hlášku jsem nenarazil. Ale JS ani PHP v tom neprogramuju, takže nevím.
Dobře že se té propagaci věnují. Vypadá to opravdu mocně. Kdo má základy HTML, CSS a JS, má šanci se to samostudiem naučit? HTML + JS + CSS jako aplikace je polovičaté řešení, s tim zkušenost mám, ale jak se naučit programovat a hlavně jaký jazyk vybrat? Z článku mě překvapuje, kolik toho je :)
Ano, lze se takto naučit. Podstatná je chuť a pár projektíků, ne moc složitých, které vám budou užitečné. A ty budete používat, kolem dokola leštit, vylepšovat, občas něco pro kamarády... Pro začátek třeba taková konzolová aplikačka, která doplní zálohování do Total Commanderu, mám-li být konkrétní, tak zapakuje adresář, na kterém je ukazatel, do souboru, který pojmenuje po tom adresáři a doplní do názvu časové razítko.Na netu naleznete množství dokumentace, příkladů, hotových řešení, často v rodném jazyce. Máte-li rád design, tak se taky vyřádíte, vytesat uživatelské rozhraní, se kterým je radost pracovat, je skutečná výzva!Jaký jazyk? Osobně preferuji C#, ale ať už si vyberete jakýkoliv, jděte do toho. Pokud vás to bude bavit, tak budete mít úspěch. Jako bonus získáte prima zaměstnání.
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 8. 2015 08:44
I zdarma je to drahy.
Diky za minusy od lidi, kteri s tim nikdy nedelali a/nebo neznaji nic jineho.
Spis to vypada ze jsi s tím v životě nedělal ty.
Delal. Presedlal jsem ale na IDE od JetBrains a to je jine kafe. Ostatne ono VisualStudio se ani poradne neda pouzivat, dokud si nekoupis resharper od JetBrains. Ale chapu, vis o tom prd.
Tak určitě... Resharper je fajn, ale me nesedí... A nemám problém ve visual studiu vyvíjet i bez nej... U nás říkáme... Juniori potřebuji resharper, senioři se bez nej obejdou.
Taky nazor
VS je strasne neprehladne a nemam veci okolo kompilacie pod kontrolouCely rok robim GCC-LLVM-autotools / cmake-man pages a ked musim robit s VS alebo s nim robia studentitak tam a v MSDN pol hodinu nieco hladam... V Eclipse a NetBeans to iste najdem do 5 minut
o je otázka zvyku, já naopak nenašel nic co jsem potřeboval v NetBeans
Tak určitě...
A on je takový problém, když IDE nemá všechny funkce, po kterých toužíte, rovnou v základu, ale můžete si ho rozšiřovat dle libosti nejrůznějšími pluginy? Pro VS jich jsou k mání tisíce. Když vidím tu ikonku s tučňákem u Vašeho jména, řekl bych, že jako linuxák oceníte velký prostor pro customizace. Tím přece tahle komunita argumentuje, jak je to skvělé ve srovnání s windows.
A ty pluginy fungují i v těch základních edicích co jsou zadarmo?
Ano, fungují. Ale problém je v tom, že ty kvalitní pluginy zdarma nejsou. Zdarma můžete mít třeba Codemaid, ale i když je to užitečná hračka, Resharper to prostě není.
Jenze problem je, ze to co mam zdarma v ramci free edice IntelliJ Idea, to musim do VisualStudia dokupovat.Pluginy jsou skvele. Davat ale 100 dolaru za pitomy SVN plugin co nepada mi prijde ujete.
Jo aha, zdarma a ještě k tomu java... tak to mi uniklo. Ani jsem si nevšiml, že visual studio umí javu. Tu nepoužívám, tak nevím, nemůžu srovnávat. Ale když se tady vyjadřujete jako suverénní znalec a profík, tak jsem nečekal, že řešíte pár korun za kvalitní výrobní nástroj. Básník sice tvrdí, že ty nejlepší věci v životě jsou zadarmo, ale co jsem si tak všiml, u vývoje softu to zrovna neplatí. Se subversion už taky nějaký čas nedělám, ve firmě je p4 a doma git, ale co si tak pamatuju, tak na to býval zadarmo ankh a nevybavuju si, že by padal. Nicméně už je to dávno, třeba jsem zapomněl, nebo se zkazil.
Delal jsem .Net, ted delam Javu.
Je to zajimave, ale v oblasti IDE je to s tema cenama opravdu pokrivene. Kdyz za vsechny vezmu netbeans - obsahuje nabuseny editor, debug, profiler, integraci s beznymi VCS a issue tracking, podpora javy samozrejme, dale php, js, html, c++ a spousty dalsich, to vse v 200MB baliku. K PHP a c++ potrebujete doinstalovat neco bokem.Kdyz to srovnam s VS, tak s TFS to bude stat pekny prachy a porad v tom bude ten predpotopni editor kterej nic neumi a spoustu veci musim dodat pluginama odjinud.
Koukám že IntelliJ Idea není zdarma. Je placená. Zdarma je pouze proFor students and teachersFor education and trainingFor Open Source projectsA ne pro komerční použití. No ale vám to na to bastlení nějakého kódu do školy stačí.Tímto nehaním produkty firmy JetBrains, protože sám jsem používal NetBeans než jsem si zakoupil komerční licenci PhpStorm, kde mohu říct, že to je velice výborný IDE. A to že ra licence stojí 6k neřeším protože to mám za 2 dny práce zpět.
I open source projekt muze byt komercni ;)P.S. Ale jinak mam teda ultimate edici
Community edition je open-source a můžete ji využívat dle libosti. Omezení funkcionality oproti Ultimate verzi si většina vývojářů ani nevšimne.
Oni te tu ukamenuji, ale smutnym faktem je, ze editor ve VS se pred 15 lety naucil nabizet identifikatory podle par znaku, slavnostne to nazvali intellisense a tim to skoncilo.Konkurencni IDE mezitim zvysily produktivitu psani kodu o nekolik urovni, je to uplne jinej svet, ale kdo to nezazil a nenaucil se to pouzivat, tak se mnou souhlasit nebude, da mi minus a bude porad busit do klavesnice ve VS.
Vsak uz me kamenuji. Ale aspon je videt ten podil lidi co vedi o cem pisu a tech, co davaji minus za tucnaka.
To máš fuk... ti co někdy zkusili více IDE ti dají za pravdu a ten zbytek... mno řekněme si to na rovinu, ti nic neví protože nic nezkusili.
Občas něco málo dělám v Idee a nezvykl jsem si. Resharper má taky svoje mouchy, zdržuje to a poslední verze je nějaká zabugovaná. Stává se mi, že něco píši a po některých znacích (asi závorky nebo něco, co způsobí přeformátování) mě to najednou hodí do jiné záložky s jiným zdrojákem. Když napíši 2x " a zmáčknu šipku doleva (abych napsal něco do stringu), tak to tu šipku skoro vždycky odignoruje a začne psát za ty uvozovky, což je syntakticky blbě a tak mi to ještě podtrhne. Bez R# to nedělá, předchozí verze taky takhle neblbly.
Visual Studio je podle mě velmi kvalitní IDE. Rozhodně lepší než XCode pro OS X 😀
Toto není argument. Vše je lepší než XCode 😀 Což nic nemění na tom, že VS je "prostě boží"!
VS je jedna z nejlepších věcí, co MS vypustili do světa. Pokud zapomeneme na klikání, je to pecka.
To znáš z Linuxu, co?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.