Visual MP3 – komplexní práce s MP3 formátem

Tento program umí s hudebním formátem vše co si přejete. Od základního ripování, až po správu, katalogizaci a další nadstandardní funkce. Pracuje se s ním velice snadno a rychle, tak proč ho nezkusit.

Pokud si potřebujete převést z hudebních CD písničky do formátu MP3 a pak je dále spravovat ve formě databáze a katalogů, pak vám jistě pomůžete již zmiňovaný Visual MP3, který je možné si zdarma stáhnout ze stránek www.iprogramdev.com, kde je k dispozici. Bohužel však program není úplně zdarma po celou dobu a po uplynutí 30ti denní lhůty je nutné si program zakoupit za 29 dolarů. Vzhledově vypadá Visual MP3 trošku do stylu MAC OS, jakoby s Windows neměl nic společného. Což však nic nemění na tom, že pod Windows bezproblémově funguje.

Co program všechno umí? Instalační soubor má kolem 3 MB, takže ho stáhnete za chvilku. Po prvním spuštění vás ihned vyzve na vyhledání MP3 nahrávek na vašem PC a automaticky je seřadí. Písničky se řadí podle abecedy, názvu, interpreta, roku vydání a podle dalších volitelných kritérií. Samozřejmostí je možnost vyhledávání písniček v databázi podle vámi zadaných kritérií. V levé liště programu se zobrazují již zmíněné katalogové kolonky a v pravé části jednotlivé písničky, které jsou zde zatříděné. U jakékoliv MP3 lze okamžitě měnit popis (standardní ID3 tag), popis v samotné databázi programu, přidávat písničky do jednotlivých oddělení v katalogu a samozřejmě danou písničku lze přehrát za pomocí interního přehrávače, který je součástí celého programu.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu.

S programem je také dodáván ripovací modul, který umožňuje přímo z hudebního CD vytvářet MP3 nahrávky v takové kvalitě v jaké si sami přednastavíte. Navíc lze program propojit s CDDB databází, který vám (pokud bude originální hudební CD databázi) i nahrávky automaticky popíše a převede názvy písniček do ID3Tagu. Převádět lze MP3 až do 320 kpbs a mimo jiné lze výstupní formát zvolit OGG a klasický WAV.

Co říci na závěr? Celkově se s programem pracuje opravdu velice pohodlně  a snadno. Je to dobrá alternativa například programu MusicMatch Jubox a dalších. Pro dobrý chod je potřeba mít alespoň Pentium 166, 32(64) MB RAM, zvukovou kartu a operační systém Windows 9x/NT/2000 či XP. Program vřele doporučuji vyzkoušet!

Diskuze (5) Další článek: Počítačová skříň jakou jste ještě neviděli

Témata článku: Windows, MP3, Visual, Komplex, Práce, Písnička, Formát

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů