Visual MP3 – komplexní práce s MP3 formátem

Tento program umí s hudebním formátem vše co si přejete. Od základního ripování, až po správu, katalogizaci a další nadstandardní funkce. Pracuje se s ním velice snadno a rychle, tak proč ho nezkusit.

Pokud si potřebujete převést z hudebních CD písničky do formátu MP3 a pak je dále spravovat ve formě databáze a katalogů, pak vám jistě pomůžete již zmiňovaný Visual MP3, který je možné si zdarma stáhnout ze stránek www.iprogramdev.com, kde je k dispozici. Bohužel však program není úplně zdarma po celou dobu a po uplynutí 30ti denní lhůty je nutné si program zakoupit za 29 dolarů. Vzhledově vypadá Visual MP3 trošku do stylu MAC OS, jakoby s Windows neměl nic společného. Což však nic nemění na tom, že pod Windows bezproblémově funguje.

Co program všechno umí? Instalační soubor má kolem 3 MB, takže ho stáhnete za chvilku. Po prvním spuštění vás ihned vyzve na vyhledání MP3 nahrávek na vašem PC a automaticky je seřadí. Písničky se řadí podle abecedy, názvu, interpreta, roku vydání a podle dalších volitelných kritérií. Samozřejmostí je možnost vyhledávání písniček v databázi podle vámi zadaných kritérií. V levé liště programu se zobrazují již zmíněné katalogové kolonky a v pravé části jednotlivé písničky, které jsou zde zatříděné. U jakékoliv MP3 lze okamžitě měnit popis (standardní ID3 tag), popis v samotné databázi programu, přidávat písničky do jednotlivých oddělení v katalogu a samozřejmě danou písničku lze přehrát za pomocí interního přehrávače, který je součástí celého programu.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu.

S programem je také dodáván ripovací modul, který umožňuje přímo z hudebního CD vytvářet MP3 nahrávky v takové kvalitě v jaké si sami přednastavíte. Navíc lze program propojit s CDDB databází, který vám (pokud bude originální hudební CD databázi) i nahrávky automaticky popíše a převede názvy písniček do ID3Tagu. Převádět lze MP3 až do 320 kpbs a mimo jiné lze výstupní formát zvolit OGG a klasický WAV.

Co říci na závěr? Celkově se s programem pracuje opravdu velice pohodlně  a snadno. Je to dobrá alternativa například programu MusicMatch Jubox a dalších. Pro dobrý chod je potřeba mít alespoň Pentium 166, 32(64) MB RAM, zvukovou kartu a operační systém Windows 9x/NT/2000 či XP. Program vřele doporučuji vyzkoušet!

Diskuze (5) Další článek: Počítačová skříň jakou jste ještě neviděli

Témata článku: Windows, MP3, Práce, Dobrá alternativa, Formát, Písnička, Visual, Komplex


Určitě si přečtěte

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 57

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 68


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání