Visor – smrt Palmu z vlastních řad

Nový přístroj Visor, plně kompatibilní s PalmPiloty slibuje jejich porážku.
Kapesní počítače společnosti Palm Computing (Piloti) jsou stále považovány za symbol úspěchu kapesních počítačů. Úplně první autorský tým, který vytvořil prvotní návrhy Pilotů, před rokem opustil Palm Computing a založil vlastní firmu HandSpring. Tato firma nyní představila nové osobní organizéry Visor, které používají stejné procesory, obrazovky a systém jako nové PalmPiloty 3Comu, nabízejí ale lepší možnosti rozšiřování a také nižší cenu.

Na pohled jsou tedy od běžných Palmů nepříliš rozeznatelné, připomínají modifikovanou řadu III, přidána je ale spousta inovací, jako např. kolébka připojitelná přes USB port. Tím se kromě přístupnosti kapesních počítačů pro uživatele iMaců zvyšuje i přenosová rychlost na slušných 1,5 Mb/s. V říjnu budou k dispozici rozšiřující moduly, které by měly setřít výhody některých podstatně dražších konkurenčních počítačů s PalmOS i Windows CE – přehrávač MP3, přijímač GPS a modem pro mobilní sítě. Zájemci se můžou rozhodnout mezi třemi modely – základní s 2 MB RAM za 149 USD, s kolébkou za 179 USD a model Visor Deluxe s 8 MB RAM za 249 USD. Jen pro srovnání – ořezaný Palm IIIe stojí 229 USD.

Živě komentuje: Skoro se nedá Visor chápat jako klon PalmPilotů, ale jako plynulé pokračování vývoje, původní tým sdružený okolo Jeffa Hawkinse, Donny Dubinské a Eda Colligana je zde zárukou skutečně inovátorského přístupu. Současné Palmy mají velmi omezené možnosti rozšiřování a novější modely spíše ustupují z možností rozšiřování. Visor proti tomu má na zadní straně pravda nestandardní konektor, který ovšem umožňuje za chodu připojovat různá zařízení. V současné době jsou v nabídce jen modem, paměťové karty a trochu kuriózně hra Tiger Woods PGA Golf. Multimediální vlastnosti Visoru naznačuje zabudovaný mikrofon a slibované rozšíření o MP3 přehrávač. Bude možná i mobilní telefon zabudovaný do Visoru. HandSpring se snaží přemoci 3Com a být úspěšnější, nicméně je zatím závislý na 3Comu v obrazovkách, licencoval jeho systém a používá stejný procesor. Jeho cesta tedy nebude úplně bez překážek. Nicméně jeho lidé již úspěšně prokázali, že dokáží odhadnout potřeby lidí a trendy trhu.
Váš názor Další článek: A další dírka do HotMailu

Témata článku: Windows, Smrt, Autorský tým, Rozšířená záruka, Nestandardní konektor, Rozšiřující konektor, PAL, Konkurenční model, VLA, Hawkins, Původní výhoda, Donna, Prvotní návrh, SMR, Tiger Woods, Golf, Pilot


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk