Visio nabízí "drze" konkurenční upgrade z AutoCADu

Firma Visio, tvůrce známého stejnojmenného programu pro technické diagramy a v poslední době také dravého programu IntelliCAD se rozhodla zostřit konkurenční boj s Autodeskem ještě více.
Firma Visio, tvůrce známého stejnojmenného programu pro technické diagramy a v poslední době také dravého programu IntelliCAD se rozhodla zostřit konkurenční boj s Autodeskem ještě více. Od 20. října nabízí "konkurenční upgrade" pro všechny uživatele programů AutoCAD, AutoCAD LT a TurboCAD na IntelliCAD za 149 USD. Konkurenční upgrade je zatím dostupný pouze v USA a není známé, zda bude aplikován i v jiných státech. Firma doprovází tuto akci neobvyklými slovy, jako "není žádný důvod, aby si lidé kupovali ´crippled software´ jako je třeba AutoCAD LT". Konkurenční upgrade je technicky realizován tak, že se jedná o běžnou verzi, která pouze při instalaci hledá na disku verze programů, které "jako upgraduje", a nalezne-li je, ponechá je nedotčené a vedle nich nainstaluje IntelliCAD.

Firma Visio současně oznámila uvedení programu Visio 5.0 Plus na trh; jeho nejdůležitějšími novými vlastnostmi je podpora DGN formátu z Microstationu, nové "inteligentně se chovající" tvary a celé nové moduly, např. pro Process Engineering a Facilities Management.

Živě komentuje: IntelliCAD je především 2D řešení, které samozřejmě nemůže konkurovat plnému AutoCADu - pokud jej ovšem uživatelé nepoužívají jen na 2D kreslení. Srovnání s AutoCADem LT je už na místě - IntelliCAD je méně vyladěnější, ale plně programovatelný, LT je vypiplaný software, ale jeho záměrně ořezaná programovatelnost jej degraduje (i když slovo "crippled" je pochopitelně přehnané).

Cena, za kterou nyní Visio IntelliCAD "konkurenčně" nabízí, už nemá nic společného s ekonomickou návratností - je to skutečně rozdej programu zadarmo. Není jasné, proč se k tomu firma odhodlala - je možné, že se za původní cenu (350 USD) program neprodával tak, jak měl a firma se rozhodla k agresivnějšímu získání trhu, a rovněž je možné, že to je odvetný tah proti Autodesku za to, že sám vyrobil program pro tvorbu technických schémat (Actrix Technical), kterým jde proti Visiu.

Na českém trhu šíří Visio firma Abakus, kde zřejmě bude možné získat bližší informace (např. o tom, zda bude konkurenční upgrade k dispozici i u nás).
  

Váš názor Další článek: Jak mohu ovlivnit, které soubory budou optimalizovány na rychlost při spouštění?

Témata článku: Software, Autocad Lt, Upgrade, Engineering, Možný upgrade

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů