Visio nabízí "drze" konkurenční upgrade z AutoCADu

Firma Visio, tvůrce známého stejnojmenného programu pro technické diagramy a v poslední době také dravého programu IntelliCAD se rozhodla zostřit konkurenční boj s Autodeskem ještě více.
Firma Visio, tvůrce známého stejnojmenného programu pro technické diagramy a v poslední době také dravého programu IntelliCAD se rozhodla zostřit konkurenční boj s Autodeskem ještě více. Od 20. října nabízí "konkurenční upgrade" pro všechny uživatele programů AutoCAD, AutoCAD LT a TurboCAD na IntelliCAD za 149 USD. Konkurenční upgrade je zatím dostupný pouze v USA a není známé, zda bude aplikován i v jiných státech. Firma doprovází tuto akci neobvyklými slovy, jako "není žádný důvod, aby si lidé kupovali ´crippled software´ jako je třeba AutoCAD LT". Konkurenční upgrade je technicky realizován tak, že se jedná o běžnou verzi, která pouze při instalaci hledá na disku verze programů, které "jako upgraduje", a nalezne-li je, ponechá je nedotčené a vedle nich nainstaluje IntelliCAD.

Firma Visio současně oznámila uvedení programu Visio 5.0 Plus na trh; jeho nejdůležitějšími novými vlastnostmi je podpora DGN formátu z Microstationu, nové "inteligentně se chovající" tvary a celé nové moduly, např. pro Process Engineering a Facilities Management.

Živě komentuje: IntelliCAD je především 2D řešení, které samozřejmě nemůže konkurovat plnému AutoCADu - pokud jej ovšem uživatelé nepoužívají jen na 2D kreslení. Srovnání s AutoCADem LT je už na místě - IntelliCAD je méně vyladěnější, ale plně programovatelný, LT je vypiplaný software, ale jeho záměrně ořezaná programovatelnost jej degraduje (i když slovo "crippled" je pochopitelně přehnané).

Cena, za kterou nyní Visio IntelliCAD "konkurenčně" nabízí, už nemá nic společného s ekonomickou návratností - je to skutečně rozdej programu zadarmo. Není jasné, proč se k tomu firma odhodlala - je možné, že se za původní cenu (350 USD) program neprodával tak, jak měl a firma se rozhodla k agresivnějšímu získání trhu, a rovněž je možné, že to je odvetný tah proti Autodesku za to, že sám vyrobil program pro tvorbu technických schémat (Actrix Technical), kterým jde proti Visiu.

Na českém trhu šíří Visio firma Abakus, kde zřejmě bude možné získat bližší informace (např. o tom, zda bude konkurenční upgrade k dispozici i u nás).
  

Váš názor Další článek: Jak mohu ovlivnit, které soubory budou optimalizovány na rychlost při spouštění?

Témata článku: Software, NAB, Upgrade, Engineering, Možný upgrade, Autocad Lt


Určitě si přečtěte

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 72

Samořídicí auto jezdilo po silnicích už v roce 1993. Nemělo radar ani GPS

Samořídicí auto jezdilo po silnicích už v roce 1993. Nemělo radar ani GPS

** Myslíte, že vývoj autonomních vozidel je záležitostí aktuálního století? ** Již před 25 lety Bosch předvedl první autonomní auto ** Historie však sahá ještě o něco hlouběji

Karel Kilián | 14Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů