Visa zaplatila v euru

Společnost Visa International uskutečnila první zkušební transakci s platební kartou, která pracuje...
Společnost Visa International uskutečnila první zkušební transakci s platební kartou, která pracuje s budoucí jednotnou evropskou měnou euro. Kartu vydala pro účely testování belgická společnost Bank Card Company pro účet vedený v euru. Klient měl možnost, při platbě v euru zobrazit na displeji platebního terminálu i odpovídající částku v národní měně v tomto případě belgických francích.
Živě komentuje: První oficiální “světová” transakce byla provedena způsobem, kterým budou transakce uskutečňovány po 1.1 1999, kdy bude v jedenácti zemích Evropy zavedeno euro. Jednotná měna postupně nahradí jednotlivé národní měny, které po roce 2002 zaniknou.Nasazení nové evropské měny znamená pro sdružení Visa po technické stránce minimální změny. Mnohem větší význam mají tyto změny pro 4500 evropských bank zodpovědných za 118 milionů platebních karet Visa a 4 miliony platebních míst kde jsou akceptovány. Ty budou muset svým klientům nabídnout systémy platebních karet schopné pracovat s novou měnou.
Váš názor Další článek: INEC v novém hávu

Témata článku: Visa, Měna, Transakce, První karta, Platební karta, Jednotlivá transakce, Euro, Oficiální klient, Frank


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 173

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch