Virtual DJ Studio – mixujte pohodlně v MP3

Pro znalce mixování hudby tady máme jeden prográmek, který umí velice dobře a snadno mixovat hudbu v digitální podobě.
Pokud patříte mezi ty, co si rádi poslechnout dobrou hudbu ve formátu MP3 a občas si při tom i zamixujete, je pro vás Virtual DJ ten pravým pomocníkem. Existuje na trhu celá řada mixovacích programů. O některých se na Živě i psalo, takže je možnost i porovnávat. Virtual DJ patří do skupiny programů, které jsou jednoduché na ovládání, nabízí poměrně dost základních i rozšířených funkcí pro mixování hudby a v další řadě nabízí přívětivé ovládací prostředí. Program také není náročný na systém a bezproblémově běží na lepším Pentiu s 32-64 MB RAM. Já jsem program zkoušel pod Windows XP, kde chodil zcela bezproblémově.

Většina programů není zdarma, což platí i v tomto případě. Používat ho lze zcela bez omezení 15 dní a pak je nutné se zaregistrovat a zaplatit registrační poplatek (40 dolarů, což je podle mě docela vysoká cena).

Celá verze má kolem 4 MB, takže její stažení netrvá dlouho ani po modemu. Pokud si chcete mixování maximálně užít, je dobré mít v PC dvě na sobě nezávislé zvukové karty. Má to hned několik výhod. Nezatěžujete tak systém a mixovat můžete až několik písniček v MP3 současně a to bezproblémově.

Klepněte pro větší obrázek

Program se dělí na dvě části – hlavní mixovací panel v horní části a file navigator, kde si můžete na disku vybírat požadované nahrávky, které chcete přehrávat. Podporován je formát MP3 všech kvalit až do 320 kb/s včetně VBR. Navíc lze používat i playlisty z programu Winamp. Pokud si vyberete požadované písničky, můžete si je zkušebně přehrávat a po té přepnout do mixovacího panelu. Zde už je vícero možností na mixování. Používat lze samozřejmě FADER (přechody mezi písničkami), funkci PUNCH, LOOP, MUTE a některé další.

V mixovacím panelu lze mít až 6 písniček nezávisle, které lze samozřejmě vzájemně mixovat. FADER bohužel nelze časově nastavit, takže je nutné ho používat ručně nebo se aktivuje automaticky při konci jedné písničky. Pro lepší manipulování s písničkami lze použít jednotný ekvalizér, kde lze ručně měnit výšky, basy atd. U každého boxu písničky se zobrazují názvy (přebráno z ID3 tagu), délka odehrané písničky a dále spektrální analyzér. Použít lze také externí sluchátka pro poslech chystané písničky. Hlasitost lze ovládat buď ke každé písničce zvlášť nebo komplexně za celý přehrávač. Jako zajímavý doplněk má program možnost vkládání PLUGIN pro různé další přídavné efekty. Přehrávač lze také roztáhnout přes celý monitor, takže vidíte jen pracovaní plochu VDJ.

S VDJ se pracuje velice snadno a bezproblémově. Takže pokud si chcete mixování alespoň vyzkoušet, určitě běžte do Virtual DJ Studia, které vás jistě nezklame.

Diskuze (6) Další článek: Telecom chce v létě 2,5krát zrychlit internet přes ADSL

Témata článku: Windows, MP3, Písnička, Dobrý pomocník, Celý monitor, Stud, Dj sluchátka, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Virtual Dj

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost