Sociální sítě | Mobilní aplikace | Vine

Vine zažívá reinkarnaci. Tvůrce zapomenuté aplikace to zkouší znovu s krátkými videi a chce zatopit TikToku

Sociální síť TikTok zažíná celosvětově velký boom, aktuálně ji ale šlape na paty nový Byte. Jedná se přitom o reinkarnaci původního Vine – pracuje tak s krátkými šestisekundovými videi.

Jeden ze spoluzakladatelů kdysi poměrně populární sítě Vine, Dom Hofmann, nyní založil novou – Byte. Ta stejně, jako Vine, umožňuje uživatelům publikovat uživatelům krátká, 6sekundová videa, která se následně přehrávají v nekonečné smyčce. Aplikace byla doposud v betaverzi, nyní je ale volně dostupná. Vše je dostupné skrze mobilní aplikace pro Android a iOS, přihlášení probíhá buď skrze Google účet či Apple ID.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace vypadá podobně jako TikTok a nabízí téměř nekonečný proud videí od lidí, co sledujete.

Natáčení je přitom jednoduché, má ale i vychytávky jako režim „ducha“, kdy v průhledném překryvu vidíte dříve natočené video a tak můžete snadno složit několik záběr do jednoho. Otázkou ale je, zda si udrží popularitu mezi uživateli. V USA se drží a přední pozici v rámci App Storu v počtu stažení, stejně tak i v Kanadě, Norsku či na Novém Zélandu. 

Velký problém se spamem

Podařilo se tak předehnat aktuální hvězdu – TikTok. Ten má podobné zaměření na krátká videa, jedná se ale spíše o lip sync na populární písničky, kde mají uživatelé i oficiálně dostupnu databázi s úryvky. Aktuálně jej používá podle posledních dostupných čísel více jak půl miliardy uživatelů, Byte má tedy co dohánět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Krátké nesmyslné video s pantoflí a v prvních dvou minutách má několik falešných srdíček i spamujících komentářů.

Větší problém má ale nováček v uživatelích, nežli v konkurenci. Síť se totiž nyní potýká s velkou záplavou spamu. To jsme ostatně pocítili sami při zkušebním videu – v rámci prvních dvou minut nasbíralo asi deset komentářů propagující cizí profily a jedenáct srdíček, byť se jedná o téměř statický záběr šedé papuče. Byte o problému ví a snaží se jej řešit. Údajně by tak nyní množství spamu nemělo být tak velké a do budoucna chystá možnost filtrování či blokování komentářů pod příspěvky.

Na všech nových platformách se setkáváme s videi na výšku. Je to nový standard?

Zdroj: Time

Váš názor Další článek: Předseda ČTÚ Jaromír Novák rezignoval. Důvody souvisejí s aukcí 5G a politickými tlaky

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, USA, Mobilní aplikace, Play Store, Spam, App Store, TikTok, Komentář, Vine, Kanada, Norsko, Videi, Android a IOS, Nový Zéland, Uživatelé, Reinkarnace, Byte, Aplikace, APL, Google účet, Apple IDSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Facebook vás tajně neodposlouchává. Má mnohem lepší způsoby, než vás sledovat přes mikrofon

Facebook vás tajně neodposlouchává. Má mnohem lepší způsoby, než vás sledovat přes mikrofon

** Vidíte reklamy na věci, o kterých jste mluvili, ale nevyhledávali je? ** Často takto podezřele přesně servíruje inzerci Facebook ** Existují věrohodné důkazy, že mikrofon opravdu nevyužívá

Petr Urban
SoukromíFacebookSociální sítě
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť