Sociální sítě | Mobilní aplikace | Vine

Vine zažívá reinkarnaci. Tvůrce zapomenuté aplikace to zkouší znovu s krátkými videi a chce zatopit TikToku

Sociální síť TikTok zažíná celosvětově velký boom, aktuálně ji ale šlape na paty nový Byte. Jedná se přitom o reinkarnaci původního Vine – pracuje tak s krátkými šestisekundovými videi.

Jeden ze spoluzakladatelů kdysi poměrně populární sítě Vine, Dom Hofmann, nyní založil novou – Byte. Ta stejně, jako Vine, umožňuje uživatelům publikovat uživatelům krátká, 6sekundová videa, která se následně přehrávají v nekonečné smyčce. Aplikace byla doposud v betaverzi, nyní je ale volně dostupná. Vše je dostupné skrze mobilní aplikace pro Android a iOS, přihlášení probíhá buď skrze Google účet či Apple ID.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace vypadá podobně jako TikTok a nabízí téměř nekonečný proud videí od lidí, co sledujete.

Natáčení je přitom jednoduché, má ale i vychytávky jako režim „ducha“, kdy v průhledném překryvu vidíte dříve natočené video a tak můžete snadno složit několik záběr do jednoho. Otázkou ale je, zda si udrží popularitu mezi uživateli. V USA se drží a přední pozici v rámci App Storu v počtu stažení, stejně tak i v Kanadě, Norsku či na Novém Zélandu. 

Velký problém se spamem

Podařilo se tak předehnat aktuální hvězdu – TikTok. Ten má podobné zaměření na krátká videa, jedná se ale spíše o lip sync na populární písničky, kde mají uživatelé i oficiálně dostupnu databázi s úryvky. Aktuálně jej používá podle posledních dostupných čísel více jak půl miliardy uživatelů, Byte má tedy co dohánět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Krátké nesmyslné video s pantoflí a v prvních dvou minutách má několik falešných srdíček i spamujících komentářů.

Větší problém má ale nováček v uživatelích, nežli v konkurenci. Síť se totiž nyní potýká s velkou záplavou spamu. To jsme ostatně pocítili sami při zkušebním videu – v rámci prvních dvou minut nasbíralo asi deset komentářů propagující cizí profily a jedenáct srdíček, byť se jedná o téměř statický záběr šedé papuče. Byte o problému ví a snaží se jej řešit. Údajně by tak nyní množství spamu nemělo být tak velké a do budoucna chystá možnost filtrování či blokování komentářů pod příspěvky.

Na všech nových platformách se setkáváme s videi na výšku. Je to nový standard?

Zdroj: Time

Váš názor Další článek: Předseda ČTÚ Jaromír Novák rezignoval. Důvody souvisejí s aukcí 5G a politickými tlaky

Témata článku: USA, Sociální sítě, TikTok, Twitter, Mobilní aplikace, Komentář, App Store, Play Store, Spam, Norsko, Kanada, Vine, Aplikace, Android a IOS, Videi, Nový Zéland, Apple ID, Byte, Google účet, Uživatelé, Reinkarnace


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky