Software | Články z Computeru | Komunikace

Videokonference zdarma i pro malé firmy: Vyzkoušeli jsme čtyři slibné nástroje s bezplatnými tarify

Ať už jde o poradu malého týmu o pěti lidech, nebo celofiremní prezentaci, vše jde vyřešit on-line formou díky videokonferencím. Vybrali jsme čtyři povedené platformy, které je umožňují uspořádat zdarma.

Pandemie koronaviru přinesla rapidní zvýšení podílu práce z domu, s níž úzce souvisí rovněž komunikace s nadřízenými a kolegy. Vzrostla tak poptávka po platformách, které umožní uspořádat videokonferenci pro více než dva účastníky. Ačkoli už opatření související s karanténou odeznívají, v řadě firem se vyšší podíl „home office“ udrží stabilně, proto se hodí vybrat trvale nejvhodnější řešení. Vyzkoušeli jsme proto 4 služby pro videokonference, které nabízejí i bezplatné tarify.

Pořádné zabezpečení

Home office patří mezi firemními ajťáky k jedné z nočních můr především z důvodu zvýšených bezpečnostních rizik. K těm náleží hůř zabezpečené sítě nebo zavšivené domácí počítače, stejně tak ale vyšší podíl on-line komunikace. Ta psaná už dnes v drtivé míře probíhá v šifrované podobě – ať už jde o komunikátory, nebo e-maily, u hlasové nebo videokomunikace tomu tak ale nemusí být vždy. A absence šifrování je pouze jedním z více zádrhelů.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Software, YouTube, Microsoft, Google, Internet, WhatsApp, Android, Chat, USA, iOS, Microsoft Teams, Dropbox, Skype, Slack, Články z Computeru, Komunikace, Cisco, Rozhraní, Malý tým, Účastník, Messenger, Platforma, Microsoft EDGE, Čtveřice, Webové rozhraní

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači