IceWarp

Videokonference na jeden klik rovnou v prohlížeči. S českým IceWarp se nepřepíná

Tematický speciál 14. srpna 2023
TOP5: Analogoví mohykáni, kteří přežívají v digitální době

Nemusíte kvůli němu stahovat žádnou další aplikaci, ani překlikávat do jiného okna. IceWarp Epos funguje v jednom okně se všemi kancelářskými funkcemi. A je jedno, zda ho používáte na desktopu nebo mobilním zařízení.

Radit se na dálku přes videokonference je naprosto běžné a firmy této možnosti využívají stále častěji. Obrovský rozmach online konferenčních hovorů nastal během pandemie koronaviru a nepolevil ani po ní. Ukázalo se totiž, že videokonference jsou mnohem efektivnější než osobní setkání a mohou se jich účastnit lidé, kteří se nachází i tisíce kilometrů od sebe. Obrovský zájem o konferenční aplikace, ať již jde například o Zoom, Skype, Microsoft Teams či Google Meets, ovšem jenom rozšířil počet komunikačních nástrojů, které firmy používají.

Naplánujte konferenci s automatickým nahráváním

Ruku na srdce: komu se dnes chce neustále přeskakovat z jedné aplikace do druhé, z jednoho okna internetového prohlížeče do dalšího a v tom zmatku ještě efektivně pracovat? Velkou nevýhodu globálních řešení, která vyžadují instalaci na každé zařízení a jsou omezena počtem účastníků konferenčních hovorů, případně časem schůzky a dalšími limity, si velmi dobře uvědomili tvůrci české kancelářské platformy IceWarp a přišli s řešením, které nabízí velmi jednoduché pořádání konferencí přímo v internetovém prohlížeči. Uživatel ani nemusí opustit prostředí platformy IceWarp Epos, jediným kliknutím si otevře konferenci a může se připojit k poradě či brainstormingu.

Živě_IceWarp_videokonference_moderování.jpg
Při větším počtu účastníků se bude hodit funkce moderátora. 

Videokonference přes IceWarp Epos podporují až 1000 účastníků najednou, nabízí roli moderátora, umožňují chat v reálném čase, ale i oblíbené funkce jako sdílení obrazovky a nahrávání videohovoru. Na to dokonce pořadatel schůzky nemusí vůbec myslet, stačí při plánování konference v kalendáři IceWarp Epos zadat, aby se automaticky spustilo okamžitě po zahájení videokonference.

Živě_IceWarp_videokonference_sdílení nahrávky.jpg
Schůzka se nahrává do cloudu, po skončení lze video archivovat, nebo sdílet s kolegy. Kdykoli tak můžete zkontrolovat, zda zápis ze schůzky odpovídá skutečnosti nebo zda v něm něco důležitého nechybí.

Pozvěte i účastníky, kteří nepoužívají IceWarp

Online schůzek přes IceWarp se mohou účastnit i uživatelé, kteří platformu IceWarp Epos nepoužívají. Stačí jim zaslat pozvánku s odkazem na URL a jediným kliknutím a vyplněním jména uživatele se ke konferenci připojí. Přímo a bez nutnosti jakékoli registrace.

Účastnit se mohou nejen přes klasický počítač, notebook, tablet či chytrý telefon, ale dokonce i z auta. Konference IceWarp Epos totiž podporují rozhraní Apple CarPlay v iOS a Android Auto v Androidu. Uživatelé tak mohou pracovat doslova všude, aniž by se museli omezovat a využívat jen klasická pracovní zařízení. Přitom si mohou být jisti, že jejich hovor je naprosto zabezpečený. Konference IceWarp Epos jsou totiž díky šifrování typu end-to-end a ochraně heslem zajištěny proti možnosti, že by se k nim připojili neoprávnění účastníci.

Videokonference jsou však jenom jedním z nástrojů, který tvoří celou platformu IceWarp Epos. Jde o komplexní řešení firemní komunikace, které představuje účinnou a výhodnější alternativu ke globálním službám typu Microsoft 365, Microsoft Exchange či Google Workspace.

Komplexní řešení online kanceláře v jednom okně prohlížeče

Základní část tvoří pracovní plocha neboli Dashboard, na který si uživatel může připínat vše, na čem zrovna pracuje, podobně jako na plochu svého zařízení, například notebooku. Výhodou Dashboardu IceWarp Eposu je ale fakt, že tato plocha se přesouvá s uživatelem na jakékoli jeho zařízení, tedy například z notebooku na tablet, chytrý telefon, nebo PC. Součástí platformy je e-mailový klient, kalendář, skupinový chat, správa úkolů i dokumentů, či editace dokumentů online.

Všechny funkce jsou dostupné ve webovém rozhraní, bez nutnosti cokoliv instalovat do počítače, v mobilní aplikaci nebo jako software pro lokální nasazení. IceWarp tak lze používat jako cloudovou aplikaci, nebo software instalovaný přímo ve firemní síti, kdy se data ukládají na firemní server.

Největší výhodou platformy IceWarp Epos je umístění všech funkcí a nástrojů do jednoho okna internetového prohlížeče. Uživatel tak nemusí přeskakovat do jiných oken, instalovat si cokoli do zařízení a přecházet mezi několika různými aplikacemi. Pokud například z e-mailové komunikace vyplyne nějaký úkol, může ze zpráv okamžitě vytvořit téma pro TeamChat a pokračovat v jeho zpracování s dalšími uživateli, aniž by opustil jedno okno prohlížeče. Má na něm k dispozici i náhledy nejnovějších zpráv, kalendáře, přístup k TeamChatu, sdíleným dokumentům a přehledu úkolů. To vše v jednom přehledném uživatelském rozhraní, které lze navíc přizpůsobit na míru klienta.

Další článek: TOP5: Analogoví mohykáni, kteří přežívají v digitální době

Témata článku: , , , , , ,