Video On Line inovuje ceník i nabízené služby

Novinky u Video On Line se týkají nižších cen a také třeba žádaného připojení k Internetu bez využití SPT Telecom.
Naši poskytovatelé Internetu se v poslední době předhánějí s nejlevnějšími nabídkami rozličných služeb. Nejinak tomu je i u přístupu přes ISDN na rychlosti 64 kb/s. Když SPT Telecom oznámil bezkonkurenčně nejnižší cenu za neomezený přístup – 1 189 korun měsíčně, mnoho ostatních se ozvalo, že se jedná o dumpingové ceny. Situace se pak poněkud uklidnila. Dnes přišla společnost VOL s nabídkou ISDN za 1 850 korun, což je cena blížící se k Telecomu. Za připojení ISDN se musí navíc ale platit i telefonní poplatky.

Další novinku u VOL je tzv. webhosting neboli umístění serveru přímo na sítí VOL. Stačí jen dodat počítač vybavený síťovou kartou a za 4 500 korun měsíčně je připojen k páteřní síti. Přenos je omezen na 2 GB měsíčně, za další provoz se už musí dále zaplatit (1 500 korun/GB). Zajímavé je, že VOL nabízí k počítači i jak vzdálený tak i fyzický přístup. Stačí se jen 30 minut dopředu telefonicky ozvat (tak mluví tisková zpráva, uvidíme, jaká bude realita).

Třetí (trochu starší) novinku je přístup k Internetu pomocí technologie Frame Relay. Jedná se o spolupráci se společností Aliatel, která zabezpečuje fyzické linky, VOL pak konektivitu. Celé řešení je zcela nezávislé na Telecomu, což se v poslední době hodně nosí.

Připojení rychlostí 64 kb/s přijde na 19 980 korun, rychlost 128 kb/s na 35 899 korun. Minimální garantovaná rychlost (CIR) činí o polovinu méně. Zřizovací poplatek je v obou případech 19 000 korun.

Váš názor Další článek: Windows NT a VELMI velké disky: co s tím?

Témata článku: Video, Neomezený přístup, Relay, Ceník, Nejlevnější nabídka, NAB, Lin

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost