Video DVD Maker Free: vytvořte si DVD na tři kliknutí

Stále více uživatelů počítače vlastní digitální kameru, případně fotoaparát či mobilní telefon schopný pořizovat krátké nebo delší videozáběry. Z připravených videosouborů si v počítači snadno vytvoříte filmová DVD. Nabízí se hned několik programů, od profesionálních až po nástroje určené začínajícím uživatelům. V tomto článku najdete představení programu, který slibuje vytvoření DVD pomocí několika klepnutí myši.
Video DVD Maker Free: vytvořte si DVD na tři kliknutí
 Plusy / minusy
 + jednoduché ovládání
 + české rozhraní
 – nelze přerušit vypalování 

Video DVD Maker Free je zdarma dostupná varianta komerční verze stejně pojmenovaného programu. Obsahuje několik omezení spočívajících  například v nemožnosti vytvářet Video CD nebo zpracovat filmové DVD jako prezentaci složenou z fotografií. Je však zdarma a můžete si jej pohodlně vyzkoušet.

Tříkrokový průvodce

Program pracuje v režimu průvodce, ve kterém provádíte jednotlivé kroky vedoucí k finálnímu produktu, tedy k filmovému DVD, které si přehrajete u svého televizoru. Prvním krokem na cestě k DVD je nezbytná příprava spočívající v připojení digitální kamery nebo jiného zdroje videa k počítači. V první části průvodce vyberete připojené zařízení z nabídky a zvolíte, odkud má program přebírat zvukovou informaci.

Klepněte pro větší obrázek

Při zachytávání obrazu využijete náhledové okno

K dispozici jsou dva pomocné odkazy. Jeden vede k nastavení vybraného zařízení, druhý pak zobrazuje seznam souborů na disku. Se zachycením potřebné části obrazu vám pomůže nezbytné náhledové okénko. Zachytávání budete ovládat tlačítky Start a Stop.

Druhá fáze přípravy DVD je nezvána jako Renderování časové osy. V tento okamžik můžete do projektu přidat další videosoubory z disku, protože program počítá s tím, že ne každý má u sebe kameru s aktuálním videem. Převod videosouborů do podoby potřebné pro vypálení chvíli trvá, záleží na kvalitě zdrojového videa a samozřejmě na jeho délce. Jakmile je dokončeno sestavení struktury DVD, program se automaticky přepne do třetí fáze, kterou je vypálení připravených dat.

Klepněte pro větší obrázek

Jako zdroj mohou sloužit již hotové videosoubory

Při vypalování opět nemusíte nic složitého nastavovat. Pokud se vám nelíbí výchozí složka, do které budou uloženy zdrojové soubory s videem, resp. všechno, co patří do VIDEO_TS, můžete ji změnit na jiné umístění. Toho lze využít také k výběru jiné, předem připravené složky se sobory k vypálení. Dále si zde vyberete vypalovací mechaniku, kterou použijete k zápisu na médium. Rychlost je zjišťována automaticky. Zbývá jen kontrola ukazatele zaplnění média, případné vymazání přepisovatelného disku a můžete začít s vypalováním.

Klepněte pro větší obrázek

Při vypalování se dozvíte informace o průběhu práce ve stavovém okně

Nastavení jen základní

Vytvoření DVD s pomocí programu Video DVD Maker Free je, jak vidíte, opravdu velmi jednoduché a spočívá ve třech krocích. Určitou daní za tuto jednoduchost je nemožnost podrobnějšího nastavení vytvářeného projektu. Pokud se ale cítíte na víc, než na několik poklepání počítačovou myší, nic vám nebrání vyzkoušet některé pokročilejší programy.

Ovšem i jednoduchý nástroj, jakým je DVD Video Maker, nabízí několik voleb pro nastavení. Vytvářené filmového DVD máte tak alespoň částečně možnost ovlivnit. První volitelnou položkou je název projektu. Popisek, který zde zadáte, bude použit jako jmenovka vypáleného média.

Druhá volba nabízí sadu položek, ve kterých si zvolíte cílový zobrazovací systém. Video DVD Maker pracuje s normami DVD PAL, DVD NTSC, VCD PAL, VCD NTSC, SVCD PAL a SVCD NTSC. Ve zdarma dostupné verzi programu má samozřejmě smysl pouze nastavení pro DVD, Video CD můžete vytvářet až v placené verzi.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení  programu s několika málo volbami

Obraz zachytávaný z digitální kamery můžete nechat komprimovat. Za tímto pojmem se skrývá použití určitého enkodéru, přičemž si můžete vybrat ze všech, které program nalezne ve vašem počítači a následně je nabídne. Video DVD Maker Free zobrazuje tlačítko/odkaz sloužící k nastavení vybraného enkodéru, nicméně se žádným zvoleným mi toto tlačítko nefungovalo. Podobně, jako můžete nechat komprimovat obraz, můžete komprimovat také zvukovou složku. Opět je na výběr několik kodeků.

Vypalovací program jako doplněk

Poslední položkou v nastavení programu je způsob mazání médií. Klasicky je nabízena rychlá a pomalá varianta. K nastavení programu můžete přejít kdykoli během práce s průvodcem. Jistě vás potěší, že program komunikuje v češtině. Při prvním spuštění jste navíc uvítáni možností výběru činností, které zahrnují zachycení obrazu a jeho následné vypálení na DVD, výběr již připravených videosouborů a vypálení již připravené složky Video_TS.

Výrobce tohoto programu nabízí kromě dalších nástrojů pro práci s videem také vypalovací program, který je rovněž zadarmo a tvoří tak zajímavý doplněk k Video DVD Maker Free. Aplikace nazvaná Final Burner si poradí s vypalováním na CD, DVD i na disky Blu-ray, nabízí jednoduché funkce pro vytvoření spouštěcí nabídky (autorunu), podporuje vytvoření hudebních CD ze zvukových souborů a zvuková CD dovede převádět do souborů v počítači. Nechybí jí podpora pro práci s ISO obrazy disku.

 Video DVD Maker Free 2.4.0.16
 Správce procesů
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  Protectedsoft
 web  www.videodvdmaker.com 
 cena  zdarma

Témata článku: Video, GigaMania, DVD, CD Burner, Free, Makro, Pomalé renderování, Připravený průvodce, NTSC, Zvolená složka, První krok, Vybraný výrobce, Druhá varianta

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Luki 18. 12. 2006 20:00:05
    Jo tak to fakt desne hodnotnej komentar.
  • IE 13. 12. 2006 23:49:04
    No program je úplně na hovno, program pořád padá
  • brucus 13. 12. 2006 17:21:36
    A v com strihate? Ja mam problem zohnat solidny ale jednoduchy strihaci...
Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 35

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 19

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

** Roboty se v mnoha oblastech používají už dlouho, ale nyní přichází nová éra ** Roboty jsou chytřejší a poradí si s komplexními úkoly ** Náhrada lidí přijde rychleji a ve velkém

20.  7.  2017 | Karel Javůrek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?