YouTube

Videa na mobilním YouTube dostanou autoplay. Ale jen na domovské stránce

Videa na mobilním YouTube dostanou autoplay. Ale jen na domovské stránce

Pozor, zda máte dostatek mobilních dat, si budete muset začít dávat při otevření aplikace YouTube na mobilech. Služba chystá změnu, v rámci které se vybraná videa na domovské stránce začnou sama přehrávat, aniž by o to uživatel požádal.

Než si tak uživatel vybere, o která videa má skutečně zájem a která by si chtěl prohlédnout, začne se před tím automaticky spouštět několik náhodných dat. To znamená, že pokud si člověk nedá pozor a ihned je nevypne, svá mobilní data si vyčerpá na obsahu, který ho vůbec nezajímá.

Novinka se týká jen domovské stránky aplikace a je určená hlavně pro lidi, kteří si na ní rádi procházejí. YouTube totiž doufá, že uživatelé díky autoplay dostanou nástřel toho, o čem příspěvěk je a tím spíš si ho pustí celý.

Firma novou funkci nazývá „Autoplay on Home“ a videa bude přehrávat bez zvuku. Novinka se dostane v následujících týdnech ke všem uživatelům jako výchozí a lidé dostanou možnost vypnout si jí nebo nastavit spouštění jen při připojení na Wi-Fi. V počátku se však bude spouštět i na datech, a tak nechtěné čerpání hrozí.

V rámci YouTube nejde o úplně novou věc, firma ji testovala téměř půl roku u účtů YouTube Premium na Androidech. Nově však bude dostupná všem na mobilní aplikaci YouTube pro iOS a Android. Společnost tvrdí, že se k tomuto kroku rozhodla kvůli zvyšujícímu se zájmu lidí o videa.

Když se funkce objevila zcela poprvé, nastaly obavy, že tím vymizí tzv. thumbnaily - náhledy, často velmi agresivně graficky upravené, ve kterých tvůrci avizují, o čem video bude. Tyto náhledy mají velký vliv a často jsou více rozhodující než název videa, zda si ho uživatelé přehrají.

YouTube proto zdůrazňuje, že autoplay náhledy nezabije. Přehrávač je ukáže na krátkou chvíli než video spustí. A upozorňuje také, že díky novince vzroste důležitost titulků.

Podívejte se, jak vypadá aplikace YouTube Go:

Diskuze (16) Další článek: 10 nejrychlejších výtahů na světě: Rekordmani přesahují 70 km/h

Témata článku: YouTube, Android, Mobilní aplikace, Velký vliv, Vybrané video, Zvyšující zájem, Vid, Krátká chvíle, Náhled, Data, Aplikace, Mobilní data, Nová věc, Domovská stránka, Stránka, Nová funkce, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 79

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

** Životnost akumulátorů není neomezená a jednoho dne přijde konec ** Otestovat stav baterie můžete pomocí celé řady nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dřív než bude pozdě

Karel Kilián | 20

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru