YouTube

Videa na mobilním YouTube dostanou autoplay. Ale jen na domovské stránce

Videa na mobilním YouTube dostanou autoplay. Ale jen na domovské stránce

Pozor, zda máte dostatek mobilních dat, si budete muset začít dávat při otevření aplikace YouTube na mobilech. Služba chystá změnu, v rámci které se vybraná videa na domovské stránce začnou sama přehrávat, aniž by o to uživatel požádal.

Než si tak uživatel vybere, o která videa má skutečně zájem a která by si chtěl prohlédnout, začne se před tím automaticky spouštět několik náhodných dat. To znamená, že pokud si člověk nedá pozor a ihned je nevypne, svá mobilní data si vyčerpá na obsahu, který ho vůbec nezajímá.

Novinka se týká jen domovské stránky aplikace a je určená hlavně pro lidi, kteří si na ní rádi procházejí. YouTube totiž doufá, že uživatelé díky autoplay dostanou nástřel toho, o čem příspěvěk je a tím spíš si ho pustí celý.

Firma novou funkci nazývá „Autoplay on Home“ a videa bude přehrávat bez zvuku. Novinka se dostane v následujících týdnech ke všem uživatelům jako výchozí a lidé dostanou možnost vypnout si jí nebo nastavit spouštění jen při připojení na Wi-Fi. V počátku se však bude spouštět i na datech, a tak nechtěné čerpání hrozí.

V rámci YouTube nejde o úplně novou věc, firma ji testovala téměř půl roku u účtů YouTube Premium na Androidech. Nově však bude dostupná všem na mobilní aplikaci YouTube pro iOS a Android. Společnost tvrdí, že se k tomuto kroku rozhodla kvůli zvyšujícímu se zájmu lidí o videa.

Když se funkce objevila zcela poprvé, nastaly obavy, že tím vymizí tzv. thumbnaily - náhledy, často velmi agresivně graficky upravené, ve kterých tvůrci avizují, o čem video bude. Tyto náhledy mají velký vliv a často jsou více rozhodující než název videa, zda si ho uživatelé přehrají.

YouTube proto zdůrazňuje, že autoplay náhledy nezabije. Přehrávač je ukáže na krátkou chvíli než video spustí. A upozorňuje také, že díky novince vzroste důležitost titulků.

Podívejte se, jak vypadá aplikace YouTube Go:

Diskuze (16) Další článek: 10 nejrychlejších výtahů na světě: Rekordmani přesahují 70 km/h

Témata článku: YouTube, Android, Mobilní aplikace, Velký vliv, Aplikace, Vid, Zvyšující zájem, Náhled, Domovská stránka, Nová funkce, Uživatelé, Data, Nová věc, Mobilní data, Krátká chvíle, Vybrané video, Stránka


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 26