Victorinox CYBERTOOL – zapomenutá novinka roku 2001

Světová špička v kapesních nožích – švýcarský Victorinox – představila v loňském roce jednu novinku, která u nás zůstala takřka nepovšimnuta. Je to škoda, protože jde o velice šikovný nástroj pro všechny, kdo občas zapátrají v hlubinách pod krytem počítače.
Victorinox CYBERTOOL je jednou z mnoha modifikací švýcarského armádního nože, slavného „švýcara“. Pokud tuto značku znáte, promiňte, že nosím dříví do lesa. Pokud ne, pak vězte, že jde o světovou špičku ve všech parametrech. Kvalita oceli, design, konstrukce či strojírenské zpracování jsou na hranici technologicky dosažitelné dokonalosti. Výrobky jsou tak kvalitní, že stejně jako vozí NASA do vesmíru fotoaparáty Nikon či Hasselblad, vozí také švýcarské nože. Ty se dokonce staly oficiální součástí standardní výbavy raketoplánu. Eleganci nožů ocenilo i několik předních světových muzeí průmyslového designu a zařadilo nože Victorinox do svých sbírek.

Ale Živě je o počítačích, takže se věnujme tomu, čím je CYBERTOOL přínosný pro nás, kteří se čas od času vrtáme ve svých miláčcích. Od klasičtějších verzí se liší přidaným želízkem fungujícím jako nástavec pro výměnné bity různých typů šroubováku. Bity samotné (několik křížových i normálních) jsou umístěny v dalším želízku (vlastně plastu). Pro počítačové montéry jsou zajímavé také kleštičky – perfektně je s nimi dají nastavovat třeba jumpery. Příhodné jsou i nůžky. A po únavném souboji s hardwarem si můžete želízkem s otvírákem otevřít pivo či kolu na uklidněnou :-). Představu o dalších funkcích nože si uděláte nejlépe podle obrázku a podle informací na webu výrobce. Takže nemá smysl se tu o nich dále rozepisovat. V nabídce je několik variant nožů řady Cybertool,které se liší výbavou. I ten nejlevnější za 1245 má 29 funkcí, nejdražší za 2030 má 41 funkcí a uprostřed leží zde popisovaný model s 34 funkcemi za 1684 Kč. Nože u nás koupíte třeba u Röslera nebo na Victorinoxshop.

Cena je přiměřená kvalitě. Nejstaršímu z mých „švýcarů“ je skoro deset let a funguje pořád perfektně. A ještě podotýkám, že jsem i typ CYBERTOOL opravdu držel v ruce – vlastně střídavě v obou.;-) – a měl jsem možnost ho vyzkoušet.

Zvažte to, procesor nebo základní desku si kupujete na pár let, ale nůž, jako je CYBERTOOL, budete možná používat celý život.

Diskuze (13) Další článek: Hackněte si počítač

Témata článku: Vic, Novinka, Švýcarský výrobce, PID, Victorinox, Novi, Elegance, Nejstarší typ, Nejlevnější varianta, Hasselblad


Určitě si přečtěte

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5