Viasat Explorer s partnery hledají vynálezce!

(inzerce) Viasat Explorer s partnery UPC Česká republika, Technickou univerzitou v Liberci a Českým svazem vynálezců a zlepšovatelů, hledá zajímavé nápady, vynálezy a zlepšováky.
Viasat Explorer s partnery hledají vynálezce!

Projekt Hledáme vynálezce! je určen široké veřejnosti a jeho cílem je oslovit všechny kutily, amatérské vynálezce, zlepšovatele a nápadité lidi, aby přihlásili své nápady a získali zajímavou finanční odměnu na dokončení či vylepšení svého díla nebo přímo na jeho uvedení na trh. Každý, kdo má zajímavý nápad, vynález nebo zlepšovák jej může zdarma přihlásit na stránkách www.hledamevynalezce.cz a to nejpozději do 20. října letošního roku. Přihlášená díla posoudí hodnotící komise, složená z odborných a marketingových zástupců partnerských institucí, a bude sledovat především praktičnost nápadu, technické provedení a potenciál prorazit na trhu.

Snaha najít vynálezce vznikla v souvislosti s uvedením dokumentárního seriálu Najděte mi milionářského vynálezce, ve kterém dva strojní inženýři, Jem Stansfield a dr. Shina Somaru, procházejí archívy ve Velké Británii a pátrají po nejlepším, nikdy nevytvořeném vynálezu. Seriál, který je vysílán každou neděli od 15. září v 16:00 hodin na Viasat Explorer může být zdrojem inspirace pro další vynálezce.

Klepněte pro větší obrázek

„I u nás se zrodily velké vynálezy, které jsou ve světě respektovány. Češi vždy měli šikovné ruce a spousty skvělých nápadů a možná najdeme dalšího světového velikána“, říká Ing. Miloš Hernych z Technické univerzity v Liberci, partnera projektu.

Mezi české velikány zcela nepochybně patří jména jako Wichterle, Křižík, Ressel, Diviš, Veverka, Heyrovský, Purkyně nebo Beran. V minulosti vynálezy přinesly svým autorům především slávu a společenské uznání, dnes kromě jiného i nemalé finanční prostředky. Mnohdy dokonce platí, že čím jednodušší nápad tím více výdělečný.Suchý zip, boty Crocs, sluneční brýle pro psy, nebo jen obyčejný létající talíř, známý jako frisbee, jsou důkazem velké ziskovosti u jednoduchého nápadu.

V projektu Hledáme vynálezce! nejsou hranice, nápady a vynálezy se mohou týkat jakéhokoliv odvětví a i zdánlivé maličkosti mohou mít velký význam. V jednoduchém formuláři na stránkách www.hledamevynalezce.cz autor popíše projekt, zdůvodní, proč nebo v čem je ojedinělý a měl by přiložit také technickou nebo obrazovou dokumentaci. Díla lze přihlašovat do 20. října 2013, hodnotící komise pak do 31. října 2013 vybere vítěze, kteří 4. listopadu 2013 převezmou své ceny.

Další článek: Sharp předvedl sedmipalcové MEMS displeje, možná nahradí LCD i e-ink

Témata článku: VIA, Vynálezce, Beran, Velký potenciál, Nejlepší inženýr, Frisbee, Velký význam, Dokončené dílo, Skvělý nápad, Veverka, Sluneční brýle, Vynález, Part, Suchý zip, Skvělý inženýr, Technické provedení, Létající talíř


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu