VGA karta ve formě PCMCIA

Firma Colorgraphic vyrábí VGA karty ve formě PCMCIA pro MS Windows CE.
Firma Colorgraphic Communications Corp. vyrábí velmi zajímavou kartu. Umístila do PCMCIA II karty VGA kartu a výstupem na klasický CRT monitor (15pinový VGA konektor). Je určena pro handheldy s operačním systémem MS Windows CE 2.0 a vyšší. Videopaměť má kapacitu 512 KB. Karta podporuje rozlišení 640 x 480 nebo 800 x 600, obojí s 256 odstíny barev. V paměti obsadí ovladač prostor 145 KB. Karta (resp. Ovladač) podporuje rok 2000. Je určena hlavně pro spolupráci MS Pocket PowerPointu s externím VGA monitorem.

Pro Philips Velo je nutné získat novou verzi souboru PCMCIA.DLL. Pro Vadem Clio je nutný patch při používání Compact Flash slotu.

Firma Colorgraphic Communications Corp. sídlí v Atlantě v U.S.A. a byla založena v roce 1980. Dnes se specializují na videoakcelerátory s výstupem na více monitorů.

Živě komentuje: Mysleli jste si, že jsem se už nadobro zbláznil? Sám jsem nevěřil vlastním očím, když jsem na stránkách výrobce tuhle kartu objevil. Vzpomněl jsem si hned na ISA videokarty Trident 9000, které oněch 512 KB měly a podporovaly podobná rozlišení. Obdobně jako Trident 9000 i PCMCIA videokarta neobsahuje akcelerační schopnosti (není to tudíž videoakcelerátor). Nejde však o výstřelek pro uživatele notebooků, ale velmi užitečnou věc pro kategorii strojů s MS Windows CE. Bohužel je podporován jen tento operační systém a ne i některý z konkurentů (Palm OS). Nejedná se o žhavou novinku, je to spíš technická lahůdka.

Diskuze (2) Další článek: VBA: Programujte v Office

Témata článku: Windows, Atlanta, VGA, PCM, Trident, Compact, PCMCIA, Clio


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu