Windows 10 | November 2019 Update

Větší podzimní aktualizace Windows 10 je hotová. Testeři už mohou stahovat

Microsoft na blogu uvedl podzimní aktualizaci Windows 10. Ta nese název November 2019 Update a je již k dispozici ke stažení pro testery. Mezi běžné uživatele by se tak mohla dostat, i podle názvu, v rámci listopadu.

Podzimní verze Windows 10, původně označovaná jako 19H2, je podle Microsoftu hotová a připravená na vydání mezi uživatele. Nejnovější sestavení s číslem 18363.418 je tak finální a firma jej postupně rozšíří mezi všechny uživatele. Ti, kteří v rámci programu Windows Insider mají zaškrtnutou volbu Release Preview, již tuto aktualizaci mají.

November 2019 Update sdílí s jarním May 2019 Update většinu věcí, včetně kumulativních aktualizací – Microsoft již dříve oznámil, že se jedná o malý upgrade, čemuž odpovídá i počet novinek, které nás čekají.

Vylepšení se dočkal kalendář na hlavním panelu, kde je možné rovnou zadávat události, a v rámci notifikačního centra se nachází odkaz na podrobnější nastavení upozornění. Změn je ale samozřejmě více, jedná se ale o drobnosti. Microsoft se jim věnuje na oficiálních stránkách.

Aktualizujte své nastavení ve Windows Insider

Pokud v programu Insider nejste a chcete aktualizaci vyzkoušet nyní, můžete se do účasti přihlásit skrze nastavení Windows a sekci Windows Insider. Důležité je vybrat správný kanál – Slow Ring totiž Microsoft postupně převede na verzi 20H1 pro příští rok, kde už Fast Ring běží a omylem byste tak mohli získat aktualizaci pro příští rok. Nejranější verze poté naleznete v režimu Přeskočit (Skip Ahead). Pro otestování podzimního November Updatu vyberte Okruh pro verze Preview (v angličtině Release Preview).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V nastavení Windows Insider se můžete odhlásit, nebo naopak přihlásit k získávání betaverzí.

Do nastavení ale zamiřte i v případě, že jste součástí a nechcete nadále dostávat betaverze systému. Stačí označit tlačítko odhlásit a při vydání příští velké verze Windows se vám nainstaluje stabilní systém. To bude právě v listopadu, pro tuto volbu je tedy nyní ideální čas. Možné je i přejití jen na nižší variantu – tedy z Fast Ringu na Slow Ring či Release Preview. Tím můžete ovlivnit, jak moc rané betaverze se vám do počítače nainstalují.

Jak zkrotit Windows Update? Poradíme:

Diskuze (38) Další článek: TikTok cenzuruje obsah uživatelů, bojí se americký senátor. Žádá vyšetřování 

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Betaverze, Windows Update, November 2019 Update, Verze, Fast Ring, Release Preview, Tester, November update, Slow Ring, Skip Ahead, May, Nastavení


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF