Windows 10 | November 2019 Update

Větší podzimní aktualizace Windows 10 je hotová. Testeři už mohou stahovat

Microsoft na blogu uvedl podzimní aktualizaci Windows 10. Ta nese název November 2019 Update a je již k dispozici ke stažení pro testery. Mezi běžné uživatele by se tak mohla dostat, i podle názvu, v rámci listopadu.

Podzimní verze Windows 10, původně označovaná jako 19H2, je podle Microsoftu hotová a připravená na vydání mezi uživatele. Nejnovější sestavení s číslem 18363.418 je tak finální a firma jej postupně rozšíří mezi všechny uživatele. Ti, kteří v rámci programu Windows Insider mají zaškrtnutou volbu Release Preview, již tuto aktualizaci mají.

November 2019 Update sdílí s jarním May 2019 Update většinu věcí, včetně kumulativních aktualizací – Microsoft již dříve oznámil, že se jedná o malý upgrade, čemuž odpovídá i počet novinek, které nás čekají.

Vylepšení se dočkal kalendář na hlavním panelu, kde je možné rovnou zadávat události, a v rámci notifikačního centra se nachází odkaz na podrobnější nastavení upozornění. Změn je ale samozřejmě více, jedná se ale o drobnosti. Microsoft se jim věnuje na oficiálních stránkách.

Aktualizujte své nastavení ve Windows Insider

Pokud v programu Insider nejste a chcete aktualizaci vyzkoušet nyní, můžete se do účasti přihlásit skrze nastavení Windows a sekci Windows Insider. Důležité je vybrat správný kanál – Slow Ring totiž Microsoft postupně převede na verzi 20H1 pro příští rok, kde už Fast Ring běží a omylem byste tak mohli získat aktualizaci pro příští rok. Nejranější verze poté naleznete v režimu Přeskočit (Skip Ahead). Pro otestování podzimního November Updatu vyberte Okruh pro verze Preview (v angličtině Release Preview).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V nastavení Windows Insider se můžete odhlásit, nebo naopak přihlásit k získávání betaverzí.

Do nastavení ale zamiřte i v případě, že jste součástí a nechcete nadále dostávat betaverze systému. Stačí označit tlačítko odhlásit a při vydání příští velké verze Windows se vám nainstaluje stabilní systém. To bude právě v listopadu, pro tuto volbu je tedy nyní ideální čas. Možné je i přejití jen na nižší variantu – tedy z Fast Ringu na Slow Ring či Release Preview. Tím můžete ovlivnit, jak moc rané betaverze se vám do počítače nainstalují.

Jak zkrotit Windows Update? Poradíme:

Diskuze (39) Další článek: TikTok cenzuruje obsah uživatelů, bojí se americký senátor. Žádá vyšetřování 

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Windows Insider, Windows Update, Betaverze, November 2019 Update, TES, Skip Ahead, Aktualizace Windows, Verze, Release Preview, Win + N, Win +, November update, Nastavení, Tester, Nastavení ve Windows, May, Fast Ring, Slow Ring, Windows +, Operační systémy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony