Elektromobilita

Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Poměrně bohatou nabídku koloběžek na českém trhu rozšiřuje Umax. Nekopíruje bezhlavě konkurenci a jde svou cestou.

Plusy

  • Větší kola pro lepší komfort
  • Nadprůměrný výkon i rychlost
  • Odnímatelná baterie

Minusy

  • Bez spojení s mobilem
  • Řídítka mohla být širší
7,2
Hodnocení

Computeru 2/21 jsem testoval koloběžku GoGen Voyager S501B a záměrně jsem ji srovnával s tím, co většina zájemců o koloběžku už zná: Xiaomi MiScooter. Tato koloběžka totiž definovala celou rodící se kategorii produktů a přes své známé chronické bolístky je obvykle volbou číslo jedna. A je zajímavé sledovat, zda se konkurence rozhodne pouze opisovat, nebo chce jít vlastní cestou – a v druhém případě, zda vylepší právě ony nedostatky.

image.png

Baterii vyměníte

První zásadní odlišností je přemístění baterií ze stupačky na sloupek řízení. To má nevýhodu ve složené poloze, kdy uchopení není tak pohodlné pro delší přenášení. Výhodou je naopak možnost snadného odpojení baterie a její skladování a nabíjení v teple domova, což je skvělé přes zimu. Li-Ion bateriím škodí teploty pod bodem mrazu a to je třeba důvod, proč mi v pracovně kus roku zabírá místo moje koloběžka Xiaomi.

Druhou zásadní výhodou je možnost výměny baterie uživatelem a „za chodu“. Pokud plánujete pravidelné delší cesty, přikoupíte za 3 490 Kč baterii druhou, hodíte ji do batohu a zvýšíte si dojezd.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (3) Další článek: Co vy na to: Kindle, mobil, nebo snad notebook… Na čem nejčastěji čtete e-knihy?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,