Hardware | Amazon | Chytrá domácnost

Velký přehled novinek od Amazonu: vylepšená zařízení Echo, chytrý prstýnek, brýle i mikrovlnka

  • Amazon představil spoustu nových hardwarových produktů
  • Kromě aktualizovaných modelů jsou k dispozici i zcela nové produkty
  • Chytrá asistentka Alexa je základem všech zařízení

Nálož novinek a propojující Sidewalk

Amazon v Seattlu představil velkou nálož hardwarových novinek, které se všechny točí kolem chytré asistentky Alexa. Amazon však nejen vylepšuje stávající zařízení řady Echo, která už sama o sobě obsahuje spousty různorodých produktů, ale pouští se i do zcela nových forem zařízení.

Je samozřejmě otázkou, jestli nové druhy zařízení s integrovanou Alexou uspějí, ale Amazon už několikrát předvedl, že si produkty testuje na reálném trhu a v případě neúspěchu je dokáže velmi rychle zrušit. 

Protože novinek je opravdu hodně, rozdělili jsme je do jednotlivých částí pro lepší přehlednost. Kromě uvedených produktů Amazon představil vlastní síťový standard Sidewalk, který pracuje na frekvenci 900 MHz.

Hlavním účelem nového standardu je zvýšení vzdálenosti, se kterou je možné ovládat všechna zařízení internetu věcí a lze předpokládat, že si tím chce Amazon prosadit lepší fungování jeho produktů. Vzhledem k tomu, kolik jich už pod vlastními značkami nabízí, dává to poměrně smysl, ale z pohledu zákazníka jde o další tříštění a případné komplikace s kompatibilitou.

Alexa umí reagovat i hláškami namluvenými celebritami:

Diskuze (6) Další článek: Elektronické cigarety zvyšují závislost na nikotinu. Hale jde ale proti proudu a chce kuřáky odnaučit kouřit

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,