Velká Modrá v databázích také něco znamená

Společnost IBM by měla tento týden zveřejnit konkrétní kroky pro uvedení nové verze jednoho ze svých klíčových softwarových produktů - DB2 Universal Database.
Společnost IBM by měla tento týden zveřejnit konkrétní kroky pro uvedení nové verze jednoho ze svých klíčových softwarových produktů - DB2 Universal Database. Všeobecně se předpokládá, že v průběhu října bude beta testerům rozeslána verze 6.0 pro mainframovou platformu OS/390. Od ní je očekávána zejména podpora zpracování multimediálních dat (včetně videa) a Javy. Dalším plánem je přenesení DB2 Universal Database 5.2 na platformu MS Windows NT a AIX.

Živě komentuje: Pro mnohé z nás je společnost IBM (často přezdívaná jako "Velká Modrá") čistě hardwarovou firmou. Opak je však pravdou - po neúspěchu na svou dobu velmi kvalitního operačního systému OS/2 na programování IBM nezanevřela a v poslední době přichází se zajímavými novinkami. Databázový systém DB2 patří mezi kvalitní produkty a jeho nové vlastnosti dávají tušit, že i v budoucnu bude se svými konkurenty schopen držet krok. Mimochodem, možná jste zaznamenali, že operační systém DOS zcela jistě přežije rok 2000 právě díky dalšímu vývoji touto společností (tento zcela jistě správný tah vycházel z obrovského počtu dodnes používaných aplikací pro šestnáctibitový OS, konečně snad tedy IBM proti Microsoftu na zdánlivě uzavřeném trhu alespoň částečně uspěje).

Váš názor Další článek: Bill Gates pojmenoval své nepřátele

Témata článku: Windows, Programování, Universal, Klíčová vlastnost, Obrovský krok


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5