Věhlasný Fraunhofer půjde i do hardwaru

Loňský rok byl rokem MP3 přehrávačů, ten letošní se ponese zejména v duchu MP3 rekordérů.
Loňský rok byl rokem MP3 přehrávačů, ten letošní se ponese zejména v duchu MP3 rekordérů. Již byly ohlášeny nové procesory pro nahrávání do MP3, posledním z nich je spolupráce mezi Texas Instruments a fraunhoferským institutem ohledně zabudování kompresního algoritmu Fraunhofer IIS do signálových procesorů TI. Již nyní existují Mpmany s omezenými možnostmi nahrávání. Dokáží ale nahrát hlasové poznámky v nic moc kvalitě, stále neumí nahrát hudbu přímo ze zdroje bez využití počítače pro kompresi. Nová zařízení již tedy nebudou potřebovat počítač pro hrubou práci, bude stačit jejich propojení s CD přehrávačem a stisknutí nahrávání. Bude to další významný krok k proniknutí počítačů do spotřební elektroniky. Tak jako dnes existují kombinované přehrávače CD a Minidisků, které dokáží zrychleně překopírovat CD na minidisk za polovinu času, budou jistě existovat i zařízení kombinující CD se slotem pro paměťovou kartu.

V této oblasti se objeví nesčetně variant, nicméně Fraunhofer patří k tomu nejlepšímu, co v oblasti MP3 komprese můžete získat. Bude také zajímavé sledovat, ke komu se přikloní Xing, nabízející konkurenční kódovací algoritmus. Texas Instruments dodá svůj signálový procesor TMS320C5000, který lze dodatečně upgradovat. Počítá se s podporou SDMI, komprese je ve formátech AAC a MP3. První zařízení budou k dispozici v půlce roku, masivně je lze očekávat na podzim.

Diskuze (2) Další článek: Vyplatí se Český Mobil?

Témata článku: Texas, Fraunhofer, Cd přehrávačeRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android