> Jasně a u těch robotů už mají vyřešen zdroj a "základní" inteligenci? Myslím něco více než, "odpor je marný, budete asimilováni" ... ?🙂> U těch panelů už je vyřešeno, že jim vadí vysoká teplota, nedosáhnout slibované efektivity, nemají danou životnost a výroba stojí energeticky víc než těžit uhlí - ano jasně, dělají to v Číně, kde zamoří těmi elektrárnami polovinu planety? Odsíření, popílek neznámá slova.> Kompletní analýzu DNA a její kombinaci mohou provádět, až budeme kompletně vědět co který genom má na práci (plus vzájemnou interakci), což nevíme ani náhodou. I jen získání jediné informace, o jediné dědičné nemoci jsou měsíce - roky práce. A pokud zasáhnu do něčeho co neznám - mutant!> 5G vlny co zaruší komplet svět a chytré krámy, které nakonec vytvoří 10x více CO2 nechám stranou - to je hovadina._Možná by se měli zamyslet, zda ty sny jsou technicky už realizovatelné nebo zatím ne. A pokud bych někam vrážel mld., pak raději do testů nových vesmírných pohonů (třeba fúzních magneticky stlačovaných, nebo magnetoplazmových) a všeho co s tím souvisí (reaktor, chlazení), a třeba se do toho roku 2050 na ten Mars nakonec dostaneme, ne pouze ve filmech a snech.
Myslím, že vrážet peníze do vesmírných pohonů je ta úplně nejhorší možnost. Ve vesmíru pro člověka nic zajímavého není. Tedy nic co by bylo pro člověka dosažitelné tam není. Éra cestování do vesmíru skončila s tím, že člověk přistál na Měsíci, zapíchl tam vlajku... hurá... dokázali jsme to... jedeme domů. Vážně ohromný přínos pro celé lidstvo. Na Marsu je to ta samá písnička.Naše hmota je limitována uboze pomalou rychlostí světla a nikdo nesestrojil žádnou mechanickou věc, která by ji dosáhla, nedej Bože překročila a o možnosti překročení existují jen ničím nepodložené teorie.Zatímco zmiňované projekty Alphabetu mají fungující koncepty a mají směr, kudy půjdou... ah.. to nemá cenu ani psát...
Ve vesmíru je spousta zajímavých věcí a to i z komerčního hlediska. Na začátek bych zmínil například suroviny, vzácné kovy a prvky, které jsou na zemi mnohdy pohřbeny příliš hluboko pod povrchem, aby je bylo možno využít. Těžba těchto prvků ve vesmíru určitě hodně prospěje i samotné zemi. Stejně tak, těžba energeticky využitelných surovin, například Helium 3 na měsíci. Země tu nebude navždy, a podmínky pro život mohou vinou nějaké katastrofy skončit poměrně brzy. Pokud se na věc přestanete dívat sobecky, vy ani já se na jiné planety zřejmě nepodíváme, tak pro budoucnost našeho druhu je osídlení vesmíru mnohonásobným zvýšením šancí na přežití. Tím nechci říct, že je výzkum vesmíru důležitější, než třeba výzkum genetického fondu. Vše vede jedním směrem. Může nás to zachránit, může nás to zničit, ale je to rozjetý vlak, snadno se nezastaví a je to jen další aspekt evoluce. Podmínky se změnili, lidí je hodně, tak hledáme způsoby jak přežít.
Říct, že ve vesmíru neni pro člověka nic zajímavýho? Se asi zapíše do nejpitomějších výroků historie.
Text hlupáka, ve vesmíru je naše jediná možnost přežití. Možná ti uniklo, že zatím máme jen jednu planetu - bez zálohy!! A naše Slunce ani ona zde nemusí být věčně. A co budeš dělat pak, nebude připraven? Pak nemáš jako druh právo na přežití a to já nechci, já nemám tvůj názor!
Do projektu Calico chce Google nasypat jednu a půl miliardy dolarů, ale výsledky zatím nula nic a tak to i zůstane, jestli chtějí jen dělat statistiky z lékařských dat. Jiné společnosti už umí klonovat tkáně, prodlužovat telomery a odstraňovat senescentní buňky.
Big data a ich analyza jsou predstavuji budoucnost mediciny.
Já si budoucnost medicíny představuji v genetickém a tkáňovém inženýrství, nanotechnologiích a výpočetní biologii (neznám správný český překlad pro Computational Biology, ale má tím na mysli simulace na buněčné nebo i molekulární úrovni, určitě ne Big Data).
A přesto na něj lidi pořád jen nadávají 😃 Asi si totiž neuvědomují, že finance z reklam prostě potřeba jsou, aby vůbec mohl financovat tyhle projekty, které můžou mít pak v budoucnosti značný dopad.Když to srovnám s Applem, který na inovaci zdá se rezignoval a pořád prodává ty samé předražené telefony...PS: Co jsem četl naposledy, tak dokonce i YouTube je pro Google (Alphabet) prodělečný.
Názor byl 4× upraven, naposled 26. 2. 2016 19:17
Youtube byl vždycky prodělečný a jeho měsíční ztráty byly mnohdy poměrně zajímavé. Dotují tedy kde-co, část pro PR a zbytek s výhledem do budoucna.
Keby bolo viac takych vizionarov, ako su Musk alebo ludia z Googlu, ktori sa neboja investovat do rizikovych projektov s neistym vysledkom, ktore vsak mozu byt prinosom pre cele ludstvo.😉
Ano, je to vsetko krasne uzasne a chrumkave. Google to robi urcite nezistne a bez vidini profitu, len tak pre dobro ludstva ako takeho. Zabalene do pozlatka humannosti aby tomu ludia (ako aj ty) tlieskali a akceptovali.Podstatne je vsak si uvedomit, ze Jedinym a hlavnym cielom google je zozbierat co najviac osobnych dat.Google o tebe ako uzivatelovi vie co a kedy robis na PC (chrome / chrome os) ake weby navstevujes, co hladas co ta zaujima, vie komu pises, co pises a komu telefonujes (Android), vie kedy a kde sa pohybujes (opat Android) , vie skym si pises a co mu emailujes (Gmail) pozna tvoje zaluby (Google+, Youtube), vie co pocuvas a citas, bude vediet naco a kedy a kde pozeras (Glasses) .. bude vediet kam a kedy jazdis (Driveless Car) ..vdaka kupe Nest bude vediet kedy si a kedy niesi doma, uz teraz pozna tvoj zdravotny stav cez Google Fit (zatial dobrovolne) a ak mu vyjdu tie projekty ohladom eHealth, tak bude tvoj zdravotny stav poznat kompletne od narodenia az po sucasnost. A to vsetko agregovane pod jedno meno, jeden google ucet.To je proste stasne vela osobnych dat v rukach JEDNEJ firmy. Je to obrovske riziko do buducna aby jedna spolocnost vedela o kazdom jedincovi vsetko.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.