Pišta Hufnágl
22. 4. 2017 • 9:39

On se ten maník, co po nás to kamení hází, jednoho dne trefí...

JimmyFL
21. 4. 2017 • 23:46

Tak zrovna v Evrope jsem v bezpeci, kazde male dite preci vi ze vsechny asteroidy padaji na New York 😉

Jozef Kostelansky
Jozef Kostelansky
21. 4. 2017 • 21:04

Dopad relatívne veľkých asteroidov na Zem bude asi častejší, ako hovorí súčasná "štatistika". Pred 100 rokmi jeden vybuchol nad sibírskou Tunguzkou, nedávno ďalší v Čeljabinsku.
A podľa viacerých teórií jeden zhruba pred 13.000 rokmi vyhubil v Amerike mega faunu a ľudí Cloviskej kultúry... Len tak "by the way", tých 13.000 rokov zhruba zodpovedá dobe, kedy mali byť postavené Egyptské pyramídy v Gíze a mala zaniknúť civilizácia v Atlantíde (ktorá mohla byť situovaná v oblasti dnešných Bermúd). Ale samozrejme to je už dosť tenký ľad a špekulácie.
Ale pred 100 rokmi boli špekulácie aj úvahy o tom, že by Zem teoreticky mohla stretnúť katastrofa takých veľkých rozmerov, že by zahynula väčšina ľudstva...

Pavel Jansa (Paia)
Pavel Jansa (Paia)
21. 4. 2017 • 20:20

"na hranicích s Německem (severovýchod Čech)"tvl. to jako fakt???

Jan Smetana
21. 4. 2017 • 18:46

Vic provokativneji by titulek vymyslet nesel?
Opravdu, jestli se chcete stat bulvarem, budu se poohlizet o jinem serveru. Tohle opravdu nemate zapotrebi. :(

dolph1888
dolph1888
21. 4. 2017 • 17:36

Jo, tak vědcům poradím. Měli by se primárně začít starat o to, jak danou věc (pád asteroidu, nemalé velikosti) změnit, mít tu možnost. Zatím se jen starají jak za velké peníze bojovat proti tzv. oteplování planety (boj s větrnými mlýny), případně jak exportovat své životní návyky lidem, kteří to ani nechtějí (běžně se ve světě odpad zahrabává a splachuje do moře, to jen my ho jako moulové dáváme do popelnic, třídíme, recyklujeme a pálíme, mizivé % z populace světa). Velmi $ náročný je rovněž export demokracie do světa islámu, který je s ní v přímém rozporu, budeme si muset vybrat buď demokracie nebo islám, což nechám na vedení slavné EU, pas jsem si právě nechal obnovit, jsem připraven.
> Takto ušetřené zlaťáky je dále možné investovat do pokroku v raketové technice, do vylepšených nukleárních hlavic schopných +100MT detonací ve vesmírném prostoru. To vše může pomoci odklonit dráhu takových asteroidů, pochopitelně ne nárazově, ale trvalým působením. Možná by zbylo i více $ na vylepšení sledování hlubokého vesmíru, pomocí vzdálených satelitů a tedy včasnější varování.
> Když nic, tak budeme koukat jako bulíci jak nás vesmír srovná - definitivně.

dpcstb
21. 4. 2017 • 17:33

ten celiabinsky nikoho nezabil len pre to ze vstupil do atmosfery pod velmi ostrym uhlom, takze vybuchol nejakych tusim 30km vysoko. keby vstupil kolmo a nad velkym mestom, tak mohli byt desiatky tisic mrtvych

Určitě si přečtěte

Články odjinud