Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Ve Windows 11 bude další reklama. Microsoft v nabídce Start promuje OneDrive

  • Microsoft experimentuje s další reklamou v programu Windows Insider.
  • V nabídce Start se objevují výzvy k zálohování na OneDrive a vytvoření účtu Microsoft.
  • Brandon LeBlanc tvrdí, že Microsoft změnu zdokumentoval, jenže popis to byl nekonkrétní.

Nasazování reklam ve Windows ve větší míře začalo před deseti roky, kdy se Start plnil sponzorovanými dlaždicemi. Postupně se objevily reklamní pruhy lákající na cloudové úložiště v Průzkumníku nebo výzvy k pořízení předplatného Microsoft 365 během prvotního nastavení. Letos jsme viděli propagaci Microsoft Editoru v Průzkumníku.

Teď Redmondští opět promují OneDrive, tentokrát v nabídce pro správu uživatelského profilu ve Startu. Přes tuhle nabídku počítač zamknete, odhlásíte se nebo se přepnete do jiného profilu. Někteří v ní experimentálně vidí výzvu k zálohování souborů. Jako první si toho všiml Albacore na Twitteru.

Upozorní vás na to povědomý oranžový puntík ve vašem profilovém obrázku – stejně Windows upozorňují na nutnost restartu pro dokončení instalace aktualizací, jen tedy v nabídce správy napájení. Pokud na něj klepnete, objeví se běžný průvodce zálohováním klíčových uživatelských složek do OneDrivu. Zřejmě ho znáte, protože se objevuje, když se ve Windows poprvé přihlásíte k uživatelskému účtu.

Klepněte pro větší obrázek

Mimochodem, jak upozornil PhantomOcean3, funkce se dá vypnout pomocí ViVeTool. Identifikační číslo experimentální funkce je 36435151 a jak se s nástrojem zachází, se dočtete v jednom z našich předchozích článků.

Experiment je omezený na zkušební sestavení Jedenáctek v programu Windows Insider. Kromě výzvy k zálohování na OneDrive se v nabídce přinejmenším ještě může objevit výzva k vytvoření účtu Microsoft nebo k dokončení profilu. Brandon LeBlanc, starší manager v týmu Windows Insider, na Twitteru reagoval s tím, že Microsoft testování variací těchto příkazů zdokumentoval.

Potíž je v tom, že mlhavá až zcela nekonkrétní komunikace Microsoftu v uplynulých dnech a týdnech nic o reklamně ve Startu neřekla. V případě Windows 11 Insider Preview build 25227 v oznámení stojí, že někomu se může objevit upozornění, aby provedl určitou akci. Ty ale Microsoft nespecifikoval a až teď víme, co tím myslel.

Použití oranžové tečky může být matoucí, protože jindy signalizuje z hlediska systému nezbytnou akci pro fungování počítače. Výzvy k zálohování na OneDrive již roky vidíme v záhlaví Nastavení.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroje: Albacore / Twitter  | Brandon LeBlanc / Twitter | PhantomOcean3 💙💛 / Twitter | Windows Insider Blog

Diskuze (31) Další článek: Malý a velký, nově s Thunderboltem. Recenze obou verzí Microsoft Surface Laptop 5

Témata článku: Microsoft, Software, Cloud, Windows, Twitter, Windows 11, Operační systémy, Windows Insider, OneDrive, Microsoft 365, Reklama, Zálohování, Albacore, Účet, Brandon Leblanc, Windows Insider Blog, Výzva, ViVeTool, Microsoft Editor, Start, Pro, Software na Heureka.cz