Notebooky | Asus

Ve všech směrech je extrémní. Test herního notebooku Asus ROG Strix Scar 18

Pokud nehodláte herní notebook příliš často přenášet a spíše oceníte větší ponoření do hry, můžete sáhnout po osmnáctipalcovém stroji.

Plusy

  • Nejvýkonnější procesor i grafika současnosti
  • Vynikající ozvučení
  • Kvalitní displej s přesnými barvami
  • Skvělé chlazení
  • Pohodlná klávesnice s ARGB podsvitem

Minusy

  • Nerovnoměrný podsvit klávesnice
  • Cena
9,1
Hodnocení

Asus ROG Strix Scar 18 je už na první pohled monstrózní herní stroj, jehož rozměry však zůstávají v rozumných mezích, kdy se dokonce vejde i do prostornějšího batohu pro 15,6". Důvodem je fakt, že obří 18" displej je ze tří stran lemován uzounkými rámečky a ani ten spodní není nijak zvlášť široký, takže je prostor vyplněn maximálně efektivně. A je nutné říct, hraní na tak velkém displeji je návykové.

IMG00062.JPGIMG00063.JPGIMG00067.JPG
V noci vynikne efektní podsvícení

Notebook má robustní provedení, a i když je základna plastová, při uchopení za roh se i přes větší tloušťku notebooku prohýbá jen minimálně. Víko pak chrání displej na jedničku – jeho zadní strana je kovová. Asus si dal dost záležet na designu a herních prvcích a vybavil notebook svítícím lemem vespod přední části základny i vzadu nad výdechy chlazení, přičemž svítí i logo ROG na zadní straně víka. Osazený osmnáctipalcový displej je IPS s vysokým maximálním jasem a přesnými barvami pokrývajícími celý barevný prostor DCI-P3. Především má ale také vysoké rozlišení QHD a obnovovací frekvenci až 240 Hz při podpoře Nvidia G-Sync.

Skvělá klávesnice i touchpad

Klávesnice se Asusu obzvláště vydařila. Má naprosto jistý pohodlný stisk, k čemuž přispívají i lehce prohnuté klávesy a standardní rozložení s oddělenými kurzorovými šipkami. Klávesa W na sobě má mírný výstupek, takže AWSD nahmatáte i poslepu a máte nahoře k dispozici pětici speciálních kláves buď pro přecházení mezi profily, nebo na změnu hlasitosti, vypnutí mikrofonu, přepnutí výkonnostních režimů či spuštění propracovaného softwaru Armoury Crate.

Asus se chlubí tím, že je klávesnice speciálně navržena pro eSporty. Její spínače vydrží více než 20 milionů stisknutí a také vám s ní nehrozí vynechání příkazu při stisku mnoha kláves současně. Pochvalu si zaslouží i prostorný touchpad typu clickpad, jehož jediné tiché tlačítko lze pohodlně stisknout kdekoli na ploše.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak je notebook reálně výkonný

Jak má účinné chlazení

Co můžete uvnitři přidat či vyměnit

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Molekulární mračno Pulec zřejmě krouží kolem veliké černé díry

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,