Virtuální realita

Ve virtuální realitě můžete trénovat propouštění zaměstnanců 

Foto: Talespin
Ve virtuální realitě můžete trénovat propouštění zaměstnanců  | Foto: Talespin

Vyhazování zaměstnanců je jedna z nejtěžších věcí, které patří mezi povinnosti manažerů. Těžko se na něj připravuje. Společnost Talespin proto vymyslela způsob, jak si řídící pracovními mohou propouštění pracovníků vyzkoušet nanečisto – ve virtuální realitě.

Talespin za tímto účelem vytvořila Barryho Thompsona. Barry je postarší pán s šedivými vlasy a kruhy pod očima, který vypadá, že byl oddaným pracovníkem. A vy ho ve virtuální realitě musíme vyhodit. Nebude vás to tolik mrzet, jelikož Barry není reálný a zároveň vy si vyzkoušíte, jaké to je. 

Barry totiž reaguje podle toho, jak mu zprávu odprezentujete. Může jen sklopit oči a situaci přijmout, ale může se i naštvat a začít křičet. „Když lidé s Barrym interagují, navigují stovkami možných cest jak ho efektivně nebo neefektivně propustit,“ uvádí firma na svém blogu. Podle ní jsou reakce virtuálního muže naprosto realistické. 

Talespin Barryho vytvořila za pomoci softwaru pro rozpoznávání řeči, umělé inteligence, souboru technik zpracování přirozeného jazyka a dalších technologií. Díky tomu dokáže rozpoznat, co po něm chcete. Vy jen musíte mít nasazenou VR helmu. 

Firma říká, že společnosti po celém světě se pro trénování svých zaměstnanců uchylují k virtuální realitě čím dál častěji. Učí se v ní tzv. soft skills, dovednosti, které vyžadují určité emoční zapojení. Vedle propuštění zaměstnanců se má VR využívat ještě k trénování vstupních pohovorů nebo osobnostních ohodnocení.

Virtuální realita tak našla další uplatnění. Už nyní se v ní školí třeba porodní asistentky nebo operátoři průmyslových strojů. Část svých zaměstnanců tímto způsobem trénuje také americký řetězec supermarketů Walmart.

Diskuze (4) Další článek: Na ISS bude opět létat raketoplán. Vynese ho metanový motor od Bezose

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Virtuální realita, Strojové učení, Neuronová síť, HoloLens, HTC Vive, Oculus Rift, Rozšířená realita, Brýle, Zaměstnanci, Oculus Touch, Trénování, Propouštění zaměstnanců, Realita, Walmart, Rozpoznávání řeči, Propouštění, Barry


Určitě si přečtěte

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch