Virtuální realita

Ve virtuální realitě můžete trénovat propouštění zaměstnanců 

Foto: Talespin
Ve virtuální realitě můžete trénovat propouštění zaměstnanců  | Foto: Talespin

Vyhazování zaměstnanců je jedna z nejtěžších věcí, které patří mezi povinnosti manažerů. Těžko se na něj připravuje. Společnost Talespin proto vymyslela způsob, jak si řídící pracovními mohou propouštění pracovníků vyzkoušet nanečisto – ve virtuální realitě.

Talespin za tímto účelem vytvořila Barryho Thompsona. Barry je postarší pán s šedivými vlasy a kruhy pod očima, který vypadá, že byl oddaným pracovníkem. A vy ho ve virtuální realitě musíme vyhodit. Nebude vás to tolik mrzet, jelikož Barry není reálný a zároveň vy si vyzkoušíte, jaké to je. 

Barry totiž reaguje podle toho, jak mu zprávu odprezentujete. Může jen sklopit oči a situaci přijmout, ale může se i naštvat a začít křičet. „Když lidé s Barrym interagují, navigují stovkami možných cest jak ho efektivně nebo neefektivně propustit,“ uvádí firma na svém blogu. Podle ní jsou reakce virtuálního muže naprosto realistické. 

Talespin Barryho vytvořila za pomoci softwaru pro rozpoznávání řeči, umělé inteligence, souboru technik zpracování přirozeného jazyka a dalších technologií. Díky tomu dokáže rozpoznat, co po něm chcete. Vy jen musíte mít nasazenou VR helmu. 

Firma říká, že společnosti po celém světě se pro trénování svých zaměstnanců uchylují k virtuální realitě čím dál častěji. Učí se v ní tzv. soft skills, dovednosti, které vyžadují určité emoční zapojení. Vedle propuštění zaměstnanců se má VR využívat ještě k trénování vstupních pohovorů nebo osobnostních ohodnocení.

Virtuální realita tak našla další uplatnění. Už nyní se v ní školí třeba porodní asistentky nebo operátoři průmyslových strojů. Část svých zaměstnanců tímto způsobem trénuje také americký řetězec supermarketů Walmart.

Diskuze (4) Další článek: Na ISS bude opět létat raketoplán. Vynese ho metanový motor od Bezose

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Strojové učení, Virtuální realita, Brýle, Oculus Rift, Rozšířená realita, Zaměstnanci, Neuronová síť, HoloLens, HTC Vive, Oculus Touch, Realita, Barry, Propouštění zaměstnanců, Ohodnocení, Virtual, Trénování, Propouštění, Vyhazov, Rozpoznávání řeči, WalmartJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály