Virtuální realita

Ve virtuální realitě můžete trénovat propouštění zaměstnanců 

Foto: Talespin
Ve virtuální realitě můžete trénovat propouštění zaměstnanců  | Foto: Talespin

Vyhazování zaměstnanců je jedna z nejtěžších věcí, které patří mezi povinnosti manažerů. Těžko se na něj připravuje. Společnost Talespin proto vymyslela způsob, jak si řídící pracovními mohou propouštění pracovníků vyzkoušet nanečisto – ve virtuální realitě.

Talespin za tímto účelem vytvořila Barryho Thompsona. Barry je postarší pán s šedivými vlasy a kruhy pod očima, který vypadá, že byl oddaným pracovníkem. A vy ho ve virtuální realitě musíme vyhodit. Nebude vás to tolik mrzet, jelikož Barry není reálný a zároveň vy si vyzkoušíte, jaké to je. 

Barry totiž reaguje podle toho, jak mu zprávu odprezentujete. Může jen sklopit oči a situaci přijmout, ale může se i naštvat a začít křičet. „Když lidé s Barrym interagují, navigují stovkami možných cest jak ho efektivně nebo neefektivně propustit,“ uvádí firma na svém blogu. Podle ní jsou reakce virtuálního muže naprosto realistické. 

Talespin Barryho vytvořila za pomoci softwaru pro rozpoznávání řeči, umělé inteligence, souboru technik zpracování přirozeného jazyka a dalších technologií. Díky tomu dokáže rozpoznat, co po něm chcete. Vy jen musíte mít nasazenou VR helmu. 

Firma říká, že společnosti po celém světě se pro trénování svých zaměstnanců uchylují k virtuální realitě čím dál častěji. Učí se v ní tzv. soft skills, dovednosti, které vyžadují určité emoční zapojení. Vedle propuštění zaměstnanců se má VR využívat ještě k trénování vstupních pohovorů nebo osobnostních ohodnocení.

Virtuální realita tak našla další uplatnění. Už nyní se v ní školí třeba porodní asistentky nebo operátoři průmyslových strojů. Část svých zaměstnanců tímto způsobem trénuje také americký řetězec supermarketů Walmart.

Diskuze (4) Další článek: Na ISS bude opět létat raketoplán. Vynese ho metanový motor od Bezose

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Strojové učení, Neuronová síť, Virtuální realita, Rozšířená realita, Brýle, HoloLens, Oculus Rift, Oculus Touch, HTC Vive, Zaměstnanci, Barry, Propouštění zaměstnanců, Trénování, Propouštění, Realita, Rozpoznávání řeči, Walmart, Vyhazov, Virtual


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11