Microsoft | Reklama | Vánoce

Ve vánoční reklamě Microsoft vsadil na psy. Sní o hraní Halo, Minecraftu a Flight Simulatoru

Microsoft vytvořil v průběhu uplynulých let několik nezapomenutelných vánočních reklam, ovšem ta letošní má opravdu velký ohlas. Účinkují v ní psi, kteří pobíhají ve virtuálním světě Minecraftu, aportují granáty ve hře Halo a vznášejí se v oblacích ve Flight Simulatoru.

Ve spotu s názvem „Najděte svou radost (psí sen)“ jsou hlavními hrdiny dva psi, kteří se očividně nudí. Jejich majitelé totiž během svátků hrají hry či komunikuji přes Microsoft Teams. Psi samou nudou usnou a ve svých snech se stávají herními postavami.

Psí sen

Sen doprovází písnička Alright britské indie rockové hudební skupiny Supergrass. Psi v něm řídí letadla ve hře Microsoft Flight Simulator, přinášejí granáty k nohám hlavního šéfa poddůstojníka Johna-117 ve sci-fi střílečce Halo a pobíhají ve specificky hranaté grafice Minecraftu.

Součástí snu je také skotačení na pozadí výchozí tapety z legendárních Windows XP, zobrazující krajinu nedaleko kalifornského města Napa, či v současnosti aktuální komunikace přes firemní platformu Microsoft Teams.

Sváteční herní bonusy

Mimochodem: letouny, které se v reklamě objevují, budou v průběhu prosince skutečně dostupné ve Flight Simulatoru. Vánoční atmosféru pak Microsoft hodlá dokreslit vyzdobením dvanácti měst po celém světě speciálními „svátečními světly a kouzly“.

Hráči Minecraftu se mohou těšit na bezplatný svět „Dogtopia“ od Blockworks, který najdou v Marketplace. Jedná se o ostrov, na kterém se jim a jejich psím společníkům splní sny. Mimo jiné se budou moci procházet barevným lesem ve tvaru kostí, kde na stromech roste slanina a nejsou zde žádné blechy.

„Microsoft vytváří sváteční reklamy každý rok, ale žádná z nich nebyla tak zábavná jako tato.“ komentuje spot The Verge. Ať už se vám reklama líbí, nebo ne, nesporným pozitivem je v tomto případě herní obsah, který firma hráčům připravila.

Diskuze (6) Další článek: Domov pod kontrolou: Jakými si můžete sami zabezpečit domácnost pomocí elektroniky

Témata článku: Microsoft, Indie, Reklama, Minecraft, Windows XP, Hry, Vánoce, Pes, Microsoft Teams, Simulátor, Flight Simulator, Granát, John, Sen, VSA, Hraní, Napa, Spot, The Verge, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hráči mají žně. Nové grafiky za rohem, ceny starých padají
Hlídač slev
SlevyGrafické kartyHardware
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony