Vaše heslo musí mít nejméně 18 770 znaků…

… a nesmí opakovat žádné z předcházejících 30 689 hesel. Myslíte si, že takové upozornění je zhola nemožné? Kdepak, i takové věci se stávají.
O tom, že podobné věci skutečně nejsou záležitostí čistě aprílovou a mohou nastat i v reálném životě, svědčí záznam v Knowledge base Microsoftu. Pokud byste takovou to zprávu uviděli na obrazovce, pochopitelně nebudete daleko od stavu šílenství, každopádně není ta zpráva míněna ze žertu, ale je výsledkem chyby způsobené souhrou řady náhod.

Chyba je upřímně již staršího data a v dnešních opravených Windows 2000 se Service Packem 3 ji nenajdete. Navíc se týká pouze toho, když nakonfigurujete Windows 2000, aby se ověřoval vůči MIT Kerberos doméně. Není to tedy nic, co by se vám mohlo podařit v běžných podmínkách.

Každopádně je to upozornění, že počítače opravdu dokáže mnohokrát napadnout opravdu cokoli. Na webu koluje spousta různých dialogových oken s vtipnými hláškami, ty jsou ale velmi často uměle vytvořené. Připraveni tedy musíte být i na skutečné nečekané okamžiky.

Diskuze (12) Další článek: Doménová jména i v češtině

Témata článku: Microsoft, Windows, Heslo, Znak, Podobná doména, Náhoda, Kerberos

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů