Vaše foto do 3D? Není problém!

Lekli byste se, kdybyste najedou uviděli dost realistický 3D model svých přátel na monitoru, jak na vás mluví? Nebo říkáte, že je to nesmysl? Podívejte se na tenhle program a myslím, že budete překvapeni v obou případech.
Zní to sice jako z nějakého sci-fi románu, ale opravdu je to možné s programem nesoucím název 3DmeNow od společnosti Biovirtual. Co to vlastně je a jak to funguje?

Po importu fotografií z čelního a bočního pohledu se objeví základní geometrický model obličeje složený z cest a křivek. Myší tento model a jeho jednotlivé části v podobě rtů, očních oblouků, tvaru nosu apod. umístíte na příslušná místa ve fotografiích podobně jako u klasických morfingových programů. Červeným ukazatelem na fotografií profilu určíte "hloubku" či spíše plastičnost vytvořeného 3D modelu a pak už jen zbývá přidat zvukový záznam (WAV) a celý objekt exportovat. Máte-li grafickou kartu s hardwarovou podporou OpenGL, můžete zapnout v preferencích programu OpenGL akceleraci, standardně je totiž používaná pouze softwarová.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekO zobrazení mluvící 3D hlavy respektive vytvořených a ozvučených objektů se stará bioPlayer firmy BioVirtual fungující ve Windows 95/98/NT4/2000/XP. Přehrávač je k dispozici zdarma, protože se však i přes několikaměsíční vývoj stále jedná o jednu z prvních betaverzí, počítejte raději s občasným nekorektním chováním playeru, který se nemá rád například s WinAmpem 2.x a dalšími programy současně využívajícími zvukový výstup. Mírně futuristický design bioPlayeru zaujme na první pohled, podrobné navigační funkce jsou k dispozici po kliknutí na lištu pod standardními ovládacími prvky (viz obrázek). Model hlavy můžete podle libosti rotovat, posouvat v okénku nebo zvětšovat či zmenšovat, aktivní "mluvení" je znázorněno sloupcem hlasitosti vlevo od hlavního okna a ukazatelem přibližného místa zvukového záznamu při "vysunutých" navigačních funkcích. Na stránkách autorů programu najdete řadu už hotových modelů hlav.

Rozdíly plné verze a zkušební? Jednak je to cena 49 USD, jednak některá omezení pro zkušební verzi. Každopádně se ale vyplatí tento program vyzkoušet, protože já osobně jsem na něco takového nenarazil a připadá mi, že se s ním dá užít spousta zábavy. 3DMeNow je skvělý program a vzhledem k velikosti vytvořených 3D modelů se dá výstup z programu bez problémů využívat nejen lokálně, ale také pro posílání objektů mailem, přes ICQ, FTP apod.

Pokud se ho rozhodnete vyzkoušet, navštivte stránky tvůrců a stáhněte si zkušební verzi Lite, jejíž instalační soubor má velikost někde okolo 2,1 MB. Hodně zábavy!

Diskuze (17) Další článek: Kanón na filmy

Témata článku: Windows, 3D, Zvukový profil, Nekorektní chování, Nen, Celý objekt, Problém, Morfin, Zkušební verze


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 167

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment