nejlepsi je mit vlastni mail server.
Ani souhlasem se nikdo nemůže vzdát práva na soukromí = porušení listovního tajemství = trestný čin!
Nebolí to? Já mám na mysli tu hloupost ...
HE! Kde je jako problém? Toto je zbytečně nafouknutá bublina, kdy někdo vůbec nechápe o co jde.Že Google nabízí API službu pro Gmail se vším všudy, je známo mnoho let. A v popisu API je jasné, že mezi ně je i čtení emailů. Vždyť i ty žádosti jasně píšou, že chtějí oprávnění ke čtení emailů.Použití API je pouze jiná metoda, jak číst maily. V čem se to jako liší, když uživatel povolí čtení emailů tím, že jen nastaví IMAP účet?Jediné, kde být na pozoru je, při použití neznámých služeb, které vyžaduji nějaké Google oprávnění. Záškodnické služby pak při přihlášení a povolení "nenápadně" vštěpí i povolení číst emaily. Ale to pak není chyba Google, ale uživatele, který si pořádně nečte hlášky a zbrkle povoluje, aniž si ověřuje co vlastně povoluje.
Mohli to napsat tak, aby si lidi zkontrolovali, jakým aplikacím dali přístup do Gmailu a jestli opravdu tento přístup potřebují. Jenže to by stejně chtělo podrobnější vysvětlení, protože pro mnoho lidi, jsou nějaká oprávnění, španělskou vesnicí.
Souhlas. Jenže to se nikdy neeliminuje...protože děti a technicky nezdatní
Google = zadne soukromi.Lek na tohle je ProtonMail.
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 7. 2018 08:37
To sice jo, ale pokud člověk neplánuje atentáty, neobchoduje s drogami nebo lidmi, tak je to celkem fuk, stejně je většina mailů reklamní nabídky nebo rádoby vtipné prezentace v powerpointu 🙂A opravdu důvěrné informace je dobré do podobných služeb nikdy nepsat - není to jen google, ale i facebook, různé messengery atd.
Jasně, kdo nedělá nic špatného, ten se nemá čeho bát, jak říkal pan Roubíček před válkou panu Kohnovi. Jste si jist, že to co máte v mailu dnes nebude někomu vadit třeba za 5, 10, 15 let? protože ta data tam budou furt.Ať nechodíme daleko - v devadesátých letech koncertoval Orlík, v telce běžela Česká Soda. Umíte si totéž představit dneska? "Pokrok" jde dopředu tak rychle, že se nestačím divit.
Pokud bude někomu za 10 let vadit, co mám dnes v e-mailech, tak už to bude zřejmě úplně jedno, protože tu bude totalita jako řemen. A to už vás nic nezachrání.
Takze uchranim sebe tak ze necham at totalita vrazdi jine? Hmm tenhle pristup nakonec vede k tomu ze kdyz prijdou po vas nebude nikdo kdo by se vas zastal.Chci tim jenom rict ze jestli se bojite ze vas nase spolecnost neochrani za 10 let pak radsi utecte hned.
Jenže to stejně jen věříš tomu, že tvoje emaily nikdo nečte. Pokud to chceš vědět, musíš mít vlastní emailový server a vlastní šifrovací klíč. To mi za tu námahu nestojí. 😀
Google nikdy, v žádné podobě.
No ty kráso. Emailový klient v office chce přístup k emailům, to je bezpečnostní problém jako hrom. Ale měl bych pro vás zajímavější tip, webový prohlížeč, kterým se přihlašujete na gmail nebo jakýkoliv jiný webový email může taky číst vaše emaily a dokonce nemusíte ani schválit povolení přístupu. 😀Pardon, ale musel sem.
takovy outlook v mobilu zacne tim, ze se neprihlasi skrz imap/pop do schranky, ale preda data ms serveru a teprve ten tam hrabne, stahne data k sobe a pak je preda tomu tvemu outlooku.
Pokud je to tak jak píšeš, tak sem rád. Já sem se do teď domníval, že je stáhne outlook přes IMAP/POP3 a pak teprve posílá MS jako telemetrická data. Ale jestli je to jak píšeš, tak sláva. Ušetří mi data. 😉
A důkaz místo slibů by nebyl?
Udelej si mail server a zakaz pristup z ciziny. Anebo se proste jen podivej do logu.
Když se dělá appka co stahuje data z externích předem neznámých zdrojů, je vždy lepší data stahovat přes vlastní server.- úspora dat- úspora baterie- lepší odezva- možnost lepšího zpracování dat na straně serveru- eliminace dalších chyb způsobených připojením k neznámým serverům
Ja to nehodnotim. Pouze konstatuji v reakci na prispevek.
Já to taky píšu pro ty co to zaskočilo...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.