Kickstarter | Crowdfunding | Zvířata

Varram je fitness robot pro psy nebo kočky. Zabaví je, když nejste doma

Celých 56 % psů a 60 % koček trpí nadváhou, která v konečném důsledku zkracuje jejich život. Nejen z tohoto důvodu je tedy vhodné zajistit domácím mazlíčkům dostatek pohybu. To však bývá v domácnostech, kde se majitelé vracejí z práce až k večeru, docela problém. Vyřešit ho má chytrý gadget Varram Pet Fitness Robot.

Základní myšlenka spočívá v tom, že zařízení zabaví domácí zvíře i v době vaší nepřítomnosti. Váleček je schopen se samostatně pohybovat po domácnosti, kterou si mapuje pomocí senzorů. Sám najde vhodný prostor, kde pomocí odměn motivuje psa nebo kočku ke hře, a tedy i k pohybu.

Hračka plná technologií

Uvnitř se kromě procesoru ARM Cortex-M4 MCU skrývá například šestiosý digitální senzor zrychlení, gyroskop a kompas. Pro měření vzdálenosti od zdí a dalších překážek používá Varram Pet Fitness Robot infračervený laser.

Zařízení je vyrobeno z materiálu, který je bezpečný pro domácí zvířata a odolá nárazu i stisku zubů velkého psa. Nabízí několik stimulů, jimiž se snaží zaujmout domácího mazlíčka. Při pohybu se dokáže vyhýbat překážkám a díky Bluetooth konektivitě ho lze ovládat z aplikace pro mobilní telefony.

Cílem této elektronické hračky je, aby zvíře i v době nepřítomnosti svého majitele bylo aktivní, zdravé, veselé a necítilo se osaměle. Autoři podotýkají, že například psi, kteří tráví mnoho hodin o samotě, mohou podlehnout letargii, a dokonce i depresi.

Motivační prvky

Kromě samotného pohybu, kterým lze psa nebo kočku zaujmout, nabízí VARRAM Pet Fitness Robot také motivaci v podobě chutných odměn. Do omyvatelného zásobníku lze nasypat granule, které pak robot vydává.

Chytrá hračka pro domácí mazlíčky měří 16,5 × 12,7 × 10,3 centimetrů a váží 300 gramů. Uvnitř je lithium-polymerová baterie s kapacitou 800 mAh, která zajistí funkčnost po dobu až deseti hodin.

Od poloviny září do poloviny října běžela kampaň na tento produkt na crowdfundingovém serveru Kickstarter, kde se povedlo získat částku 163 778 dolarů (asi 3,7 milionů korun). Ještě třikrát více se podařilo vytěžit z kampaně na Indiegogo, kde jeden kus pořídíte za 99 dolarů plus 15 dolarů za poštovné do Česka (celkem v přepočtu asi 2560 Kč).

Diskuze (6) Další článek: Týden Živě: Apple prodal málo iPhonů, Klaus vs. Facebook a konec Google+

Témata článku: indiegogo, Pohyb, Gadgety, Kickstarter, Crowdfunding, Zvířata, Pes, Dolar, Senzor, Stimul, Česká republika, Mazlíček, Domácí zvíře, Zvíře, Kočka, MCU, Váleček, Hračky, Domácí mazlíček


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky