Vánoční cédéčko Computeru

Kromě nové fazóny má vánoční cédéčko Computeru v rukávu i několik velice zajímavých dárků. Přečtěte si jaké, než pro něj vyrazíte do trafiky.
Kromě nové fazóny má vánoční cédéčko Computeru v rukávu i několik velice zajímavých dárků. Přečtěte si jaké, než pro něj vyrazíte do trafiky.

Zadarmo: Ekonom
Za pozornost stojí účetní a evidenční systém Ekonom (recenze v Computeru 21/99), který pracuje v DOSu a tím pádem nemá žádné přehnané nároky na hardware; stačí tři osm šestka a 4 MB paměti. Za to vám nabídne zpracování prakticky celé ekonomické agendy včetně mezd v jednoduchém i podvojném účetnictví, s možností analyzovat data graficky pomocí manažerské nadstavby WinGraf. Nejlepší zpráva: pro čtenáře Computeru je systém zcela zdarma! (Verze se mzdami do 5 zaměstnanců.)

Pokud jste zmeškali na minulých cédéčkách plnou verzi jednoduchého účetnictví od Cígler Software Money 6, najdete ji také zde – publikujeme ji ještě jednou, naposledy před koncem roku i naší exkluzivity. Z téže kategorie publikujeme rovněž demoverze účetních programů Pohoda a Topas.

Výuka programování s Petrem
Při výuce programování, zejména pak dětí, oceníte králíka Petra, o němž jsme psali v minulém Computeru. Příjemné a přehledné uživatelské prostředí překvapí a doslova nutí k programovaní a experimentování. Rozvoj logického myšlení je nasnadě.

Experimentátorům přinášíme kompletní distribuci Linuxu WinLinux 2000, která se dá nainstalovat přímo z Windows. Pokud jste koketovali s myšlenkou, že tento systém vyzkoušíte, je tato instalace opravdu ideální. Instaluje a spouští se stejně jednoduše jako jakákoliv jiná aplikace pro Windows. Nenaruší vám rozdělení vašeho disku a má mnoho dalších příjemných vlastností.

Protože v čísle 24/99 najdete recenzi na dva sexuálně–naučné produkty, zařadili jsme dvě Sexuální výchovy jako praktický doplněk. K tomu přibyla i demoverze výuky angličtiny Talk To Me.

Přichází Santa (nebo Ježíšek?)
Rozhodně navštivte vánoční oddíl. Nadělujeme demo hry Age Of Empires II, šetřiče obrazovky s rozličnými motivy, skiny pro WinAmp, změnu vzhledu Windows – WindowBlinds nebo témata pro Windows.

Zajímá nás váš názor, a tak budeme rádi, pokud využijete možnost hlasovat o Čtenářskou koupi roku 1999 přímo z prostředí cédéčka (v případě, že máte připojení k Internetu) – šanci promyslet si svoje hlasy, odevzdat je a vyhrát některou z cen máte již pouze do konce roku 1999! Stejně tak je k okamžitému použití připraven formulář pro objednávku předplatného; nestandardní přání rádi vyřešíme e-mailem nebo telefonicky. Těšíme se na shledanou v příštím roce!

Boxík:

Další zajímavé programy na cédéčku
Multimédia
 • MusicMatch JukeBox
 • WinAmp
 • Sonique
Prohlížeče
 • Internet Explorer 5.0 CZ
 • Acrobat Reader 4.05
 • ACDSee
Internet
 • I-GUARD
 • Internet Explorer 5.0 CZ
 • CuteFTP
Ovladače
 • ASUStek
 • Creative Labs
 • Diamond Multimedia
 • Intel
 • Zvukové karty Diamond, Yamaha a Sound Blaster Live!
Nástroje
 • EasyZip 2000
 • NetBeans Developer
 • Windows Commander
 • AVG antivirus
Ostatní
 • PC Capella Proffesional, SCAN, Split
 • Hudba v MP3
Diskuze (5) Další článek: Mjuice.com podporuje Rawkus Entertainment

Témata článku: Programování, Internet Explorer, Split, Yamaha, Plná pozornost, Přehledné prostředí, Účetní software zdarma, Nejlepší zpráva, Praktický doplněk, Cédéčko, Empires, Ekonomický software pohoda, Age of Empires, Systém předplatného, C/C, Zajímavý dárek, Nejlepší antivirus, Diamond, Windows Live Mail, Acdsee, GuardNad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
OnePlus Tri-fold ukazuje, jak by mohl vypadat skládací smartphone se dvěma klouby
Martin Miksa
Skládací konstrukceSkládací displejPatent
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko