Intel | Drony | Kvadrokoptéra

Vánoční atmosféru v New Yorku vytvoří stovka malých dronů od Intelu

Již od roku 1933 pořádá newyorské Radio City vánoční divadelní představení Christmas Spectacular. To letošní bude mít ve slavnostním finále poněkud techničtější pozadí, které zajistí stovka malých dronů.

Součástí programu se stanou drony Intel Shooting Star Mini určené primárně právě pro nasazení v uzavřených prostorách. Intel už v minulosti předvedl několika fascinujících světelných show realizovaných pomocí velkého počtu dronů.

Například letos při zahájení olympijských her v Pchjongčchangu sestavil z 1128 dronů na obloze pět kruhů, čímž se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Loni zaujal při finále Super Bowlu, kdy během předtočeného vystoupení zpěvačky Lady Gaga vytvořil na obloze pomocí tří stovek dronů americkou vlajku.

Vánoce s drony od Intelu

Létajícími světly bude naplněna i poslední scéna divadelního představení Christmas Spectacular, nazvaná přiléhavě „Christmas Lights“ (vánoční světla). Proti výše zmíněným akcím půjde co do počtu o podstatně menší inscenaci.

Na jevišti se tak objeví stovka synchronizovaných a počítačem řízených dronů Shooting Star Mini, které Intel představil letos v lednu na veletrhu CES. Jedná se o verzi, určenou pro použití v interiérech. Každý dron je vybaven LED, schopnou svítit ve čtyřech miliardách barev a dohromady by maličké kvadrokoptéry měly přinést jedinečnou vánoční atmosféru.

Jedná se o první divadelní představení, do kterého se zapojí takové množství dronů. Show se bude odehrávat v prostorách Radio City Music Hall dvakrát denně až do 1. ledna. Cena vstupenky začíná na 46 dolarech (cca 1060 Kč).

Diskuze (1) Další článek: Pentagon počítá s nadzvukovými bizjety

Témata článku: Intel, Drony, Létání, Atmosféra, Kvadrokoptéra, Olympijské hry, Stovka, Lady Gaga, Super Bowl, Malý dron, Představení, Americká vlajka, Velký počet, Pchjongčchang, Dolar, Dron mini, Guiness, Technické pozadí, New York, Malý, Divadelní představení, Poslední scéna, LED, CES


Určitě si přečtěte

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 36

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů